ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

MP3


W tym miejscu chcielibyśmy prezentować Wam muzykę różnych zespołów, które współpracują ściśle z naszym portalem i wyraziły oczywiście zgodę na publikację ich nagrań.

 
Łódzka formacja Tune podzieliła się z naszymi czytelnikami dwoma utworami z debiutanckiego albumu Lucid Moments. Muzyka Tune to bardzo ciekawy art-rock poparty niezwykłymi dźwiękami dobywającymi się z akordeonu. Na uwagę zasługują starannie zaaranżowane kompozycje i nietuzinkowe brzmienie. Zespół Tune istnieje od 2008 roku.


"Confused" - mp3, mp3, 320 kb/s, 11,5 MB
"Lidependent" - mp3, 320 kb/s, 13,9 MB

DISPERSE - zespół pochodzi z Biłgoraju i Przeworska, a tworzy go czwórka zdolnych, młodych ludzi - Rafał Biernacki, Jakub Żytecki, Marcin Kicyk i Przemysław Nycz. Jak deklarują, ich muzyka to połączenie artrocka, fusion, metalu i jazzu. W 2009 roku nagrali debiutancki album, zagrali również trasę razem z grupą RIVERSIDE. Krążek "Journey Through The Hidden Gardens" w Polsce ujrzy światło dzienne na początku 2010 roku nakładem wytwórni ProgTeam. Muzycy tak opowiadają o swojej debiutanckiej płycie: "Album opowiada o refleksjach na temat dzisiejszego świata i ludzi na nim żyjących. Zaślepieni iluzją posiadania, uwikłani w swoje namiętności i pragnienia, nieczuli na bodźce i skupieni wyłącznie na sobie niedostrzegamy otoczającego nas piękna w postaci natury i darów które nam oferuje".

"Let Me Get My Colours Back" - mp3, 128 kb/s, 5,3 MB
ANIMATIONS to jeszcze dość młody, ale naprawdę niezwykle intrygujący i ciekawie zapowiadający się zespół z Jaworzna. Ma na swoim koncie dwa albumy, a ostatni z nich, zatytułowany "Reset Your Soul", ukazał się w 2009 roku. Muzyka ANIMATIONS oscyluje w okolicach szeroko pojętego progmetalu. Dzięki uprzejmości muzyków zespołu prezentujemy Wam 3 utwory. Nową płytę można nabyć między innymi w RockSerwisie.

"Sonic Maze" - mp3 , 320 kb/s, 10,2 MB
"Toxicyber" (edit) - mp3 , 320 kb/s, 9,57 MB
„Reset Your Soul” - mp3 , 320 kb/s, 16,3 MB
Poznańskie AMARYLLIS zadebiutowało ciekawym albumem „Inquietum Est Cor”, łącząc w swej twórczości elementy muzyki dawnej, średniowiecznej z współczesną muzyką rockową. Mostem łączącym te tak odległe czasy, stały się prastare instrumenty (teorby, lutnie), zespolone wraz z współczesnym, typowym instrumentarium rockowym. Same kompozycje, to ciekawie zaaranżowane, średniowieczne pieśni, które dzięki oryginalnemu wykorzystaniu w/w instrumentów, oraz znakomitemu głosowi wokalistki, która śpiewa wiernie w łacinie, i stara się naśladować maniery wokalne tamtych czasów, w ogóle nie odbierają im pradawnego ducha. Zespół AMARYLLIS podzielił się z nami kompozycją numer 4 na płycie, zatytułowaną „Abyssus”.

„Abyssus” - mp3, 320 kb/s, 12,7 MB 
 Nagrania z polskiej stajni Lynx Music, kierowanej przez Ryszarda Kramarskiego, jednocześnie lidera zespołu MILLENIUM.

MOONRISE - "Angels' Hidden Plan" - mp3, 320 kb/s, 15,9 MB
GRENDEL - "Faded Memories" - mp3, 320 kb/s, 16,8 MB
LIQUID SHADOW - "Niemago" - mp3, 256 kb/s, 7,15 MB
LOONYPARK - "Hello", mp3 - 256 kb/s, 10 MB
MILLENIUM - "Canto", mp3 - 256 kb/s, 12,1 MB
MILLENIUM - "Deja Vu" - mp3, 256 kb/s, 11 MB
MILLENIUM - "For The Price Of Her Sad Days" - mp3, 256 kb/s, 12,2 MB
MILLENIUM - "Help The People" - mp3, 256 kb/s, 11,8 MB
MILLENIUM - "Higher Than Me"  mp3, 256 kb/s. 11,5 MB
MINDFIELDS - "In This Life" - mp3, 320 kb/s, 25,4 MB
MOONRISE - "The Lights A Distant Bay" - mp3, 256 kb/s, 15,6 MB
NEMEZIS - "Nemezis" - mp3, 256 kb/s. 12,5 MB
OPENSPACE - "Pogoda Ducha" - mp3, 256 kb/s, 10,3 MB
RETROSPECTIVE - "Yesterday's Dream" - mp3, 320 kb/s, 10,6 MB

  

Pochodzący z Trójmiasta zespół SINUS, po podpisaniu umowy z wydawnictwem Lynx Music, nagrał w studiu firmy swoją pierwszą długogrająca płytę zatytułowaną "T.A.F.U." (skrót od "To Arise From Unknown"). Formacja SINUS gra melodyjny prog-metal i z całą pewnością spodoba się fanom DREAM THEATER.


"Two Hearted" - mp3, 128 kb/s, 7,86 MB

  

Andrzej "Andymian" Mierzyński, pochodzący z Olsztyna twórca muzyki elektronicznej, za naszym pośrednictwem prezentuje Wam próbki każdej ze swoich swoich dotychczasowych płyt: "Archipelag wyobraźni" (2002), "In The Garden of The Rainy King" (2005) i "Scarecrow - The Passion of Survival". Zapraszamy do także do zapoznania się z recenzjami płyt artysty: profil . Jednocześnie informujemy, że już wkrótce ukaże się kolejny album Andymiana, "The Lords And The Paupers".

"Wyspa siódma" - mp3, 160 kb/s, 7,04 MB
"Wind - Ruse and Coolness" - mp3, 160 kb/s, 8,94 MB
"In The Garden Of The Rainy King" - mp3, 160 kb/s,13,9 MB

  

Nie samym rockiem progresywnym człowiek żyje. Z tego założenia musiał wychodzić klawiszowiec GALAHAD, Dean Baker, kiedy razem z przyjaciółmi: wokalistą Andrew Lyndonem i grającym na gitarze i basie Lee Abrahamem (do niedawna także filarem GALAHAD) założył zespół AFTER THE STORM, z założenia bardziej popowy. Prezentujemy dwie kompozycje pochodzące z debiutanciej płyty ATS: "Alone" i "Where Do We Go From Here". Zapraszamy też do przeczytania recenzji albumu i wywiadu z muzykami AFTER THE STORM.


"Alone" - mp3, 320 kb/s, 20,4 MB
"Where Do We Go From Here" - mp3, 320 kb/s, 20,1 MB 

Postrockowa tradycja w Polsce jest wprawdzie bogata, ale dotychczas ograniczała się do jego (postrocka) bardziej jazzującej, inteligenckiej odmiany. Warszawski zespół TIDES FROM NEBULA odwołuje się do innych wzorców - to swobodny oddech, instrumentalne pejzaże tworzone przy pomocy podstawowych środków. W składzie: dwie gitary, bas i perkusja, wciąż tkwią wielkie mozliwości. Prezentujemy Wam dwa utwory z debiutanckiej płyty TIDES FROM NEBULA"Aura".


"Purr" - mp3, 160 kb/s, 4,59 MB
"Where There Were No Connections" - mp3, 160 kb/s, 6,41 MB
Gdański zespół PROGHMA C bardzo trudno sklasyfikować. Z całą pewnością  gra nowoczesny, nieszablonowy metal. Można doszukać się w tej muzyce wpływów MESUHUGGAH czy NEUROSIS, ale są one na tyle nietypowo przetworzone, że trudno mówić o bezpośredniej inspiracji. Żeby ocenić - radzimy  posłuchać.


"Kana" - mp3, 128 kb/s, 8,46 MB
"Army Of Me" (Bjork cover) - mp3, 128 kb/s, 5,98 MB 

CRYSTAL LAKE stanowi o sile młodej polskiej nowej fali progresywnej. Grupa powstała w 2003r. i ma na swoim koncie jedną płytę, wydaną w tym roku i zatytułowaną "Safe". Obecnie muzycy bardzo intensywnie pracują nad materiałem na kolejny krążek, który ukazać się ma na początku przyszłego roku. Dzięki uprzejmości CRYSTAL LAKE możemy zaprezentować w naszym dziale dwa utwory pochodzące z debiutanckiej płyty, której recenzję znajdziecie tu.


"Flame Of Soul" - mp3, 320 kb/s, 18 MB
"I'm Free" - mp3, 320 kb/s, 18,4 MB 

ROGER ROGER to szczeciński zespół, który porusza się w stylistyce bardziej synth-electro, ale jednoznacznie obstawający przy wpływach stricte rockowych, noworomantycznych, a chwilami wręcz progresywnych. W tym roku ukazała się debiutancka płyta (recenzja tutaj), zawierająca 10 niezwykle intrygujących nagrań. Oto dwa z nich:


"I Will Never Die (Nosferatu Anthem)" - mp3, 320 kb/s, 9,10 MB
"Znów Ten Sam (Sieć)" - mp3, 320 kb/s, 11,3 MB 

Fusion z Rzeszowa, czyli FUNKY FLOW! Ta nietuzinkowa grupa powstała w 2005 roku i obecnie przymierza się do rejestracji materiału na swój drugi album długogrający. Prezentowany utwór pochodzi z wyśmienitego debiutu FUNKY FLOW - "Couple of Grooves". Zapraszamy także do lektury wywiadu z Tomkiem Drachusem, klawiszowcem zespołu."Funky Shuffle" - mp3, 128 kb/s, 3,51 MB 

Choć sopocka ĆMA uległa niedawno "zahibernowaniu" cieszy nas, że możemy się z Wami podzielić muzyką tej niezwykle ciekawej grupy. Cztery prezentowane poniżej utwory pochodzą z wydanej w 2007 roku epki "Mać!". Styl? Sam zespół określa go, jako "galimatias jazzowego smaku z rockowym pazurem, folkowy przytup z funkowym, tanecznym bitem i trójmiejskim klimatem". Wszystkim zainteresowanym polecamy także teledysk do jednego z utworów, który znajdziecie tu.


01. "Myśli" - mp3, 128 kb/s,  4,87 MB
02. "Rower" - mp3, 128 kb/s, 4,06 MB
03. "Twój czas" - mp3, 128 kb/s, 4,37 MB
04. "W zakurzony ciepły dzień" - mp3, 128 kb/s, 4,05 MB 

Hans "Mac" Six, lider belgijskiego zespołu NEO-PROPHET, postanowił podzielić się z Wami dwoma promocyjnymi utworami zespołu, z jego debiutanckiego albumu "Monsters". Muzykę NEO-PROPHET należy określić jako heavy prog, czyli świeżo i przejrzyście brzmiący rock neoprogresywny z energetyzującymi elementami heavy rocka. Na osobną uwagę zasługuje znakomita produkcja albumu.

"The Truth" - mp3, 320 kb/s, 9,42 MB
"Boneless" - mp3, 320 kb/s, 16,7 MB

  

Simon Caron z kanadyjskiej grupy RED SAND przesłał nam jeszcze ciepłą nową płytę zatytułowaną "Music For Sharks". To już czwarty krążek tego ciekawego neoprogresywnego zespołu, z którego prezentujemy dwa utwory. Nowe nagrania są niejako konceptem opisującym meandry bezdusznego współczesnego rynku muzycznego: "Ten album dedykujemy wszystkim Rekinom przemysłu muzycznego. Niektóre są niezwykle wpływowe i odnoszą wielkie sukcesy w niszczeniu Waszych marzeń, tylko dlatego, że nie podpisaliście z nimi kontraktu".


"Love And Music" - mp3, 320 kb/s, 23,2 MB
"Sad Song" - mp3, 320 kb/s, 18 MB 

SPIRAL - rzeszowski zespół prezentujący nietypową mieszankę postmetalu z okolic TOOL z kobiecym głosem w stylu Anneke Van Giersbergen. Choć wokalistka, Urszula Wójcik, ujęła to krócej w rozmowie z naszym wysłannikiem: delikatna dziewczyna i czterej jaskiniowcy. :) Utwór "Morphine" pochodzi z wydanej w 2008 roku EP "Under The Cold". Posłuchajcie go w oczekiwaniu na pierwszy longplay rzeszowian, "Urban Fable".


"Morphine" - mp3, 320 kb/s, 9,69 MB 

John Orr Franklin to amerykański gitarzysta i wokalista, który wydał na razie dwie płyty. Muzyk gra oprócz tego na basie i instrumentach klawiszowych, ale w sesjach nagraniowych biorą również udział muzycy sesyjni. Porównuje się go do Davida Gilmoura, szczególnie z okresu jego płyt solowych. W twórczości Orra można również doszukać się podobnego podejścia do komponowania, jak w przypadku Joe Satrianiego czy Steve'a Vaia, choć może bez zbędnie nadętej wirtuozerii. Prezentujemy Wam po jednym utworze z każdej z dwóch płyt.


"Energy" - mp3, 320 kb/s, 7,4 MB
"Chrysalis" - mp3, 320 kb/s, 10,5 MB
NERONIA - grupa od jakiegoś czasu obecna na naszym portalu. Jak zapewne zauważyliście, na stronie głównej zamieściliśmy konkurs dotyczący zespołu, a w naszej bazie można znaleźć również recenzję ostatniej płyty "Blue Circles", z której poniżej publikujemy dwa utwory."Shockwaves" - mp3, 320 kb/s, 10 MB
"Lost In Grey" - mp3, 320 kb/s, 11,1 MB 

CIRCLE OF BARDS - akustyczny projekt wokalisty ACUTE MIND, Mariusza Migałki. Wbrew modnej folkowej wesołkowatości, artysta tworzy zadumane, podniosłe ballady. Sam muzyk tak mówi o swojej twórczości: "Płyta "Circle Of Bards" to obecny obraz mnie jako kompozytora, wokalisty, tekściarza i gitarzysty. Skupia wszystkie moje fascynacje i umiejętności. Mam nadzieję, że zostanie doceniona przez słuchaczy".
My również mamy taką nadzieję i aby dać słuchaczom możliwość zapoznania się z tą muzyką, zamieszczamy dwa utwory z solowego debiutu Mariusza.


"Circle Of Bards" - mp3, 112 kb/s, 3,79 MB
"Under The Scarlet Moon" - mp3, 112 kb/s, 3,67 MB 

ENDERA - wałbrzyski zespół, który powstał w 2006 roku. Muzycy określają swoją muzykę jako zlepek technicznego metalu, na który składają się ciężkie gitarowe riffy, melodyjne akustyczne wstawki wprost z gothic metalu, szybkie partie perkusyjne wywodzące się po części z nurtu death metalowego, jak również rozbudowane partie basowe zahaczające o jazz i funky. Proponujemy Wam zapoznanie się z dwoma najnowszymi utworami zespołu nagranymi na drugie demo zatytułowane "Vampire’s Invocation".


"Jagnię Akustycznie" - mp3, 320 kb/s, 9,77 MB
"Vampire’s Invocation" - mp3, 320 kb/s, 11,8 MB 

MAZE OF TIME - szwedzki przedstawiciel rocka symfonicznego. Słychać w muzyce tego zespołu wpływy Genesis, Camel, Yes, Pink Floyd czy Kaipa, oraz o naleciałościach neo-progowych i heavy rockowych. Grupa ma na swoim koncie dwa albumy: "Tales from the Maze" (2006) i "Lullaby for Heroes" (2008). Muzycy zgodzili się na opublikowanie na naszych łamach jednego utworu z drugiego krążka. Jest to specjalna wersja tytułowego nagrania.


"Lullaby for Heroes part 2" - mp3, 192 kb/s, 6,24 MB
  

ACUTE MIND - lubelski zespół progmetalowy kroczący śladami DREAM THEATER i PORCUPINE TREE. Przedstawiamy utwór "Bonds Of Fear" z drugiego demo zespołu, "Misery" z 2008 roku.
"Bonds Of Fear" - mp3, 112 kb/s, 5,68 MB
 


 

BITTERTOWN - ciekawy choć dość typowy zespół holenderski, grający dość melodyjnego proga. Nagrał w zeszłym roku swoją debiutancką płytę "Scenes from the Box". Wydała ją wytwórnia Festival Music znana ze współpracy z CREDO, EZRA, SOLSTICEMANNING czy MAGENTA. W grupie tej śpiewają dwie wokalistki i jeden wokalista, ale spora część materiału to muzyka instrumentalna. Najbardziej ich twórczość może kojarzyć się z późnym CAMEL.

"The Shadow Of The Wind" - mp3, 320 kb/s, 8,00 MB
"The Train To Nowhere" - mp3, 320 kb/s, 17,8 MB

 

 


 Uda to krakowskie trio, w którego muzyce można znaleźć bardzo udane połączenie jazzu z rockiem i rocka z jazzem. Zespół powstał jesienią 2009 i utworzyli go: Igor Herzyk ( gitara elektryczna, głos, melodyka ), Kuba Sieńczyk ( bas, głos, harmonijka ustna ) i Michał Zawadzki ( perkusja, głos ). 9.04.2010 nakładem Dziewosłąb Records ukazał się ich debiutancki krążek "Hurtownia przebiśniegów" - jego recenzję znajdziecie tutaj .  A oto wybrane przez Kubę Sieńczyka specjalnie dla naszego serwisu nagrania z tej płyty:


"Mewy lajty" mp3  5,7 MB
"Stacja grzyb" mp3  12,8 MB
"Człowiek-gulasz zadaje decydujący cios lutownicą" mp3   8,6 MB
"Kombajn do zbierania eunuchów" mp3  7,8 MB
"Kompozycja zimowa" mp3  7 MB

 Xanadu powstał w maju 2008 roku. Kilku lokalnych muzyków czujących potrzebę muzykowania spotkało się w celu stworzenia wspólnego projektu.
Zespół do momentu nagrania demo pracował nad swoim brzmieniem i kompozycjami, jednocześnie poszukując odpowiedniego wokalisty. W naszej muzyce łączymy osobiste fascynacje muzyczne, scalamy je wspólnie i nadajemy swojej muzyce uniwersalny przekaz.

Pod koniec stycznia 2009 zespół zarejestrował swoje pierwsze demo w MG STUDIO w Bydgoszczy. Obecnie "ogrywamy"cały nasz materiał i przygotowujemy się do grania koncertów. www.myspace.com/xanadupl

"Miles_away" - mp3, 320 kb/s, 12 MB

Bartosz Ogrodowicz jest kompozytorem, instrumentalistą z Wrześni. Grę na instrumentach klawiszowych zacząłem już od najmłodszych lat. Jako klawiszowiec angażowałem się w wiele projektów muzycznych, mających na celu urozmaicenie czasu jak i pokazanie się lokalnej publiczności. Własne utwory komponuję od 2002r. Tworzę muzykę instrumentalną, rock progresywny, symfoniczny, ballady rockowe, a również utwory z elementami gotyku. Moim wzorem jest klawiszowiec Dream Theater - Jordan Rudess.
Tworzenie sprawia mi przyjemność i satysfakcję, dzięki muzyce rozwijam się i spełniam. Dziś gram jako solowy muzyk - klawiszowiec. Myślę, że muzyka doskonale odzwierciedla to, kim jestem.

Strona oficjalna: www.bartoszogrodowicz.xn.pl
Strona MySpace: www.myspace.com/bartoszogrodowicz

"Forsaken" - mp3, 320 kb/s, 9,5 MB

 Zespół Lebowski powstawał jeszcze w roku 2002. Po trzech latach muzycy formacji ze Szczecina powoli zaczęli myśleć o debiutanckim materiale. Nie wiedzieli jeszcze wówczas, że praca nad nim zajmie im kolejne 5 lat! Warto było czekać! Dziś możemy cieszyć się albumem zatytułowanym „Cinematic”, którego recenzję znajdziecie pod linkiem http://www.progrock.org.pl/content/view/6851/38/ Zespół postanowił sprezentować użytkownikom naszego serwisu utwór zatytułowany „Iceland” w postaci pliku mp3.

"Iceland" - mp3, 320 kb/s, 10 MB

 

© Copyright 2007- 2012 - ProgRock.org.pl
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version