ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

News

STEVE HACKETT with band "GENESIS REVISITED TOUR 2019"SH-eBiuletyn
6.05.2019, POZNAŃ, Sala Ziemi, godz. 20:00
7.05.2019, Kraków, Klub Studio, godz. 20:00
DWA FASCYNUJĄCE 2,5-GODZINNE KONCERTY PODCZAS KTÓRYCH ARTYSTA PRZEDSTAWI W CAŁOŚCI ALBUM "SELLING ENGLAND BY THE POUND" ORAZ OBSZERNE FRAGMENTY ZNAKOMITEGO
"SPECTRAL MORNINGS", KTÓRY W PRZYSZŁYM ROKU BĘDZIE OBCHODZIĆ 40. ROCZNICĘ WYDANIA. PODCZAS KONCERTÓW ZNAJDZIE SIĘ TEŻ MIEJSCE DLA BARDZIEJ AKTUALNYCH SOLOWYCH KOMPOZYCJI, W TYM Z NAJNOWSZEGO, JESZCZE NIEWYDANEGO ALBUMU
Bilety w sprzedaży na WWW.ROCKSERWIS.PL oraz w punktach i na stronach EVENTIM.PL i TICKETMASTER.PL
Bilety w sprzedaży od 28.09.2018 godz. 10:00
CENY BILETÓW: od 139,00zł do 279,00zł


Steve Hackett, niezwykle utalentowany i obdarzony wielką wyobraźnią gitarzysta rockowy, na początku swojej kariery był związany z grupą Genesis, tworząc jej klasyczny skład razem z Peterem Gabrielem, Philem Collinsem, Tonym Banksem i Mike'em Rutherfordem. Wspólnie nagrali wiele znakomicie przyjętych albumów takich jak choćby "Selling England By The Pound" (jedna z ulubionych płyt Johna Lennona). Steve jest również pełnym inwencji kompozytorem i w swoich utworach wykorzystuje elementy wielu różnych gatunków, m. in. jazzu, world music i bluesa.
W Genesis gra Steve'a przyniosła wiele niezapomnianych momentów - od poruszających akustycznych brzmień w "Horizons" i "Blood on the Rooftops" po pełne dramatyzmu rockowe solówki w "Firth of Fifth" i "Fountain of Salmacis". Po rozstaniu z zespołem Steve rozpoczął karierę solową, kolejny raz poszerzając swoje możliwości i przekraczając muzyczne granice - coraz to wynajdywał nie tylko nowe brzmienia, lecz również techniki takie jak "tapping". W połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku Steve mógł się cieszyć z przebojowego singla "Cell 151" i supergrupy GTR, założonej ze Steve'em Howe'em, która odnosiła duże sukcesy w Ameryce.
Steve współpracował też z wieloma uznanymi artystami takimi jak choćby Paul Carrack, Bonny Tyler, John Wetton i Brian May, który przyznał, że rozpoczynając muzyczną karierę, szukał inspiracji w grze Steve'a. Kolejnym przedsięwzięciem muzyka był przebojowy album "Genesis Revisited", po czym cofnął się jeszcze bardziej do swoich muzycznych korzeni, nagrywając "Blues With A Feeling". Cały czas stawiał sobie też nowe wyzwania i poszerzał muzyczne horyzonty, proponując eklektyczny miks brzmień i gatunków przyprawiony egzotyką, który do dziś fascynuje ogromne rzesze słuchaczy.
W 2009 roku ukazał się album "Out Of The Tunnels's Mouth", przez wielu krytyków i fanów uważany za najlepszy w dotychczasowej karierze muzyka. Po nim przyszła kolej na "Beyond The Shrouded Horizon" (2011) i "A Life Within A Day" (2012) - efekt współpracy z Chrisem Squire'em z Yes pod szyldem Squackett. Ostatni album Hacketta, "The Night Siren", wszedł na listy przebojów w wielu krajach, a w Wielkiej Brytanii dotarł do 28. miejsca.
W marcu 2010 roku zespół Genesis został uroczyście wprowadzony do Rock and Roll Hall Of Fame, co tylko potwierdziło ponadczasowy charakter i przesłanie muzyki grupy. Steve zawsze miał ogromny sentyment do klasycznych utworów z jej repertuaru, nic więc dziwnego, że powstała druga część "Genesis Revisited", która ukazała się w październiku 2012 roku. W nagraniach utworów wspomogło go wielu znakomitych muzyków, a dwie trasy promujące to wydawnictwo - w 2013 i 2014 roku - cieszyły się ogromnym zainteresowaniem fanów. W programie koncertów oprócz utworów Genesis znalazły się także solowe kompozycje Steve'a.
Planowana na 2019 rok trasa "Selling England By The Pound" zbiega się z 40. rocznicą premiery trzeciego solowego albumu Steve'a, "Spectral Mornings" i już wiadomo, że będzie to spektakularne wydarzenie. Na scenie obok Hacketta pojawi się cała plejada znakomitych muzyków, a on sam kolejny raz zachwyci wszystkich swoją niepowtarzalną grą i charyzmą.
W 5. rocznicę poprzedniej wizyty Steve'a Hacketta w Polsce, muzyk powróci także do naszego kraju, by podczas dwóch 2,5-godzinnych koncertów przedstawić m.in. w całości (!) wspomniany wyżej album "Selling England By The Pound" oraz obszerne fragmenty znakomitego "Spectral Mornings". Znajdzie się też miejsce dla bardziej aktualnych solowych kompozycji, w tym z najnowszego, jeszcze niewydanego albumu.
Zapraszamy! Steve Hackett i jego Gibson Les Paul zabiorą nas w muzyczną podróż, która na długo pozostanie w naszej pamięci!


czwartek, 20 wrzesień 2018 16:49
Czytaj więcej...

GARY NUMAN - Legenda muzyki elektronicznej i industrialnej na jedynym koncercie w Polsce!

Gary Numan to brytyjski wokalista, autor tekstów i producent muzyczny aktywny na scenie od 1977 roku. Brzmienia, w jakich się obraca to przede wszystkim industrialny rock, synth-pop oraz szeroko rozumiana elektronika. Charakterystyczny dla Gary'ego jest jego oryginalny, androgeniczny wygląd. Artysta rozpoczął karierę we współ-założonym przez siebie zespole Tubeway Army, z którym wydał 2 albumy, a na nich jeden z najbardziej znanych swoich utworów, czyli "Are 'Friends' Electric?". Następnie w roku 1979 ukazał się jego pierwszy, solowy materiał pt. "The Pleasure Principle", na którym znalazł się wielki przebój "Cars". W kolejnych latach pojawiły się takie płyty jak "Telekon", "Warriors", "Strange Charm", "Human" czy "Dead Son Rising". Gary w przeciągu swojej działalności scenicznej zgromadził na swoim koncie aż 20 studyjnych albumów.

Kariera Numana załamała się natomiast pod koniec lat 80-tych i załamanie to trwało aż do roku 2000. Wtedy to ukazała się płyta "Pure", na której Numan zaprezentował swoje nowe, industrialne brzmienie. Prawdziwym przełomem był jednak album "Jagged" z 2006 roku, mocno inspirowany twórcząścią takich zespołów jak Nine Inch Nails, Marilyn Manson, Skinny Puppy czy Front Line Assembly. Od tego momentu Gary Numan jest uznawany za jedną z najprężniej działających gwiazd muzyki industrialnej. Występował na scenie m.in. ze wspomnianym Nine Inch Nails, Fear Factory czy Battles. Jego ostatnie dwie płyty "Splinter: Songs From A Broken Mind" oraz "Savage: Songs From A Broken World" przyniosły mu kilka kolejnych przebojów, takich jak "I Am Dust", "Love Hurt Bleed" czy "My Name Is Ruin", w którym gościnnie zaśpiewała jego córka - Persia.

Gary Numan Official pojawi się w Warszawie w ramach trasy koncertowej Savage, która promuje jego ostatni album. Jako support gościnnie wystąpi także zespół Nightmare Air.

Numan Warszawa 

Data: 25.11.2018

19:00 - otwarcie bram
20:00 - Nightmare Air
21:00 - GARY NUMAN

Miejsce: Progresja / Warszawa

Bilety w cenie 105,00 zł (120,00 zł w dniu koncertu) dostępne w sprzedaży na www.followthestep.com, w bileteriach: Biletomat.pl - bilety online, Eventim.pl, ebilet.pl, GoOut.pl i Going. oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży empik, Saturn Polska i MediaMarkt Polska.

Patronat: Antyradio | ArtRock.PL | Co Jest Grane24 | Going. | JazzSoul.pl | Example.pl | musicNOW | Music is | All About Music | HIRO | Rytmy.pl | Laif | Kinkyowl
Organizator: Follow The Step
Regulamin: www.followthestep.com/regulamin

środa, 19 wrzesień 2018 18:47
Czytaj więcej...

antimatter blackmarketSiódmy album Antimatter pt. "Black Market Enlightenment" ujrzy światło dzienne 9 listopada tego roku. Mick Moss, lider zespołu, ujawnił okładkę płyty przygotowaną przez hiszpańskiego ilustratora Mario Navedo.
Na "Black Market Enlightenment" pojawi się dziewięć utworów, w których Moss odchodzi nieco od brzmienia z poprzedniej płyty "The Judas Table" sprzed trzech lat.
Jak wyjaśnia sam Moss: "Ten siódmy album był dla mnie niejako objawianiem... zrozumiałem, że mogę przesuwać różne granice, jednak nieważne jak daleko zostaną one przesunięte przez eksperymenty z aranżacją, zabawy z wokalem i nowymi instrumentami, przez nowe melodie, inny styl pracy, muzyka nadal pozostaje muzyką Antimatter. Teksty na płycie eksplorują bardzo mroczny czas w moim życiu. Okres nałogu powodującego, że wątpiłem w to czy otacza mnie prawdziwa rzeczywistość a moje życie przepełnione było strachem. Okładka Mario Navedo doskonale obrazuje ten okres. Każdy kto czegoś takiego doświadczył, zrozumie".

Jesienią Antimatter rusza w trasę promującą nowy album. W Polsce zespół odwiedzi pięć miast:
13.11. - Gdańsk, Protokultura
14.11. - Poznań, U Bazyla
16.11. - Wrocław, Liverpool
17.11. - Warszawa, Hydrozagadka
18.11. - Kraków, Zaścianek

 

sobota, 15 wrzesień 2018 08:07
Czytaj więcej...

disperse2018Disperse zaprasza na swoją jesienną trasę, podczas której usłyszeć będzie można utwory z całego dorobku muzycznego formacji: “Foreword”, “Living Mirrors” oraz “Journey Through the Hidden Gardens” . U boku zespołu wystąpi gość specjalny z Izraela - Distorted Harmony, który dla polskiej publiki zagra po raz pierwszy, a na trasie zaprezentuje materiał ze swojego nowego albumu “A Way Out”.

Dobrze być znowu w Polsce. Tej jesieni zaprezentujemy utwory z płyt od początku historii zespołu “Foreword”, “Living Mirrors” i “Journey Through the Hidden Gardens”, dzieląc scenę z naszymi gośćmi z Izraela - Distorted Harmony, którzy będą promować swój nowy album "A Way Out". Ciężko pracowaliśmy żeby produkcja występów na tej trasie była na jeszcze wyższym poziomie - to dlatego jest ona dla nas wyjątkowa i mamy nadzieję że spotka się pozytywnym zaskoczeniem i dobrym odbiorem wśród fanów. To będzie też pierwszy raz kiedy DH zagra dla polskiej publiki, dlatego cieszymy że mogliśmy ściągnąć ich do Polski i zaprosić naszych rodaków do ich muzyki.

14.11 - Łódź | Magnetofon (Bilety https://disperse-dh-lodz.evenea.pl)
15.11 - Poznań | U Bazyla (Bilety https://disperse-dh-poznan.evenea.pl)
16.11 – Warszawa | Voodoo Club (Bilety https://disperse-dh-warszawa.evenea.pl)
20.11 - Lublin | Graffiti (Bilety https://disperse-dh-lublin.evenea.pl)
21.11 - Rzeszów | Vinyl (Bilety https://disperse-dh-rzeszow.evenea.pl)
22.11 - Kraków | Zaczek (Bilety https://disperse-dh-krakow.evenea.pl)
24.11 - Wrocław | Firlej (Bilety https://disperse-dh-wroclaw.evenea.pl)

Zespoły otwierające występy zostaną ogłoszone wkrótce.

Disperse poszukiwanie swojego oryginalnego brzmienia w muzyce progresywnej rozpoczęło wraz ze swoją debiutancką płytą 'Journey Through The Hidden Gardens' (2010). Początki zespołu sięgają jednak roku 2007, w którym gitarzysta Jakub Żytecki wraz z klawiszowcem Rafałem Biernackim zaczęli pracę nad pierwszymi demówkami. Po roku, 4 osobowy już skład wydał ‘Promo 2008’ podbili serca słuchaczy na żywo zyskując miano doskonałych wykonawców. Każde kolejne wydanie i następujące po nich trasy były dowodem na zasłużoną reputację. Doskonałe “Living Mirrors” przyniosło międzynarodowy rozgłos i udział w prestiżowych festiwalach, takich jak: GO-Rock, UK Tech-Metal Fest, Prog Power, Brutal Assault czy niemiecki Euroblast Festival. Trzecim albumem ‘Foreword’ Disperse kolejny raz pokazuje nowe oblicze, zabierając słuchaczy w podróż w nieznane doświadczenia muzyczne, łącząc piosenkowe struktury utworów z instrumentalną wirtuozerią i oryginalnym brzmieniem.

Distorted Harmony to nowoczesny progmetalowy zespół z Izraela.
Na scenie muzycznej istnieje od 2010 roku, a jego założycielami są Yoav Efron - klawiszowiec, kompozytor i jednocześnie producent zespołu; oraz Yogev Gabay - perkusista. Formacja aktywna na scenach różnych zakątków świata. Poza ojczystym Izraelem, występowali na festiwalach w Europie (Haunted Sky Festival, ProgPower Europe, Artmania) i USA (ProgPower USA). Ostatnio można ich było usłyszeć na Artmania Festival 2018. W 2013 roku zespół był nominowany w kategorii “New Blood” na Prog Awards.

czwartek, 13 wrzesień 2018 16:23
Czytaj więcej...

riverkolo

Riverside „Wasteland Tour”

 

Miło nam poinformować, że polska edycje trasy zespołu Riverside „Wasteland Tour” promującej najnowszy album „Wasteland” (premiera 28 września) startuje już 12 października w gdańskim B90, a kończy się w warszawskiej Hali Koło 21 października.

Bilety są już dostępne w przedsprzedaży na stronie: https://riversideband.pl/pl/koncerty

Poniżej lista miast, które zespół odwiedzi jesienią 2018:

12.10 B90, Gdańsk, PL
13.10 Tama, Poznań, PL
14.10 A2, Wrocław, PL
16.10 Miasto Ogrodów, Katowice, PL
17.10 Magnetofon, Łódź, PL
18.10 Od Nowa, Toruń, PL
20.10 Studio, Kraków, PL
21.10 Hala Koło, Warszawa, PL

poniedziałek, 10 wrzesień 2018 20:20
Czytaj więcej...

Progresja zaprasza z przyjemnością na koncert Steve Rothery Band.

stevrot

Gitarzysta i współzałożyciel kultowego zespołu Marillion pojawił się po raz pierwszy w Progresji w 2016 roku. Tym razem zapraszamy na 2 koncerty w Łodzi do zaprzyjaźnionego z nami klubu Scenografia.
Koncerty podczas których świętować będziemy 40lecie Steve’a Rothery’ego w Marilion będą wydarzeniami wyjątkowymi. Na oba dni przewidziana jest inna playlista!
Ze sceny usłyszycie m.in. utwory z płyt: Script of a Jester’s Tear, Misplaced Childhood, Clutching at Straws
Jako support Steve Rothery Band pojawi się Collage

Koncerty odbędą się 9 i 10 listopada tego roku.
Bilety w cenie 100 zł dostępne na www.progresja.com

czwartek, 06 wrzesień 2018 19:17
Czytaj więcej...

2018 Thesis foto7 września swoją premierę będzie miała najnowsza płyta formacji Thesis. Będzie to także początek trasy koncertowej zespołu. Premierę poprzedzi prezentacja najnowszego klipu.
 – Płyta nazywa się „Kres”, zawiera 7 numerów, została nagrana w całości na setkę w Prusiewicz Studio w Owczarach koło Krakowa – informuje zespół. – Pracowaliśmy nad materiałem z Kacprem Kempistym, który pomagał nam od strony producenckiej i aranżacyjnej. Zależało nam, aby uchwycić na tym materiale energię na żywo, dlatego dbaliśmy, aby wszystko było nagrane na setkę łącznie z wokalem bez zbędnych potem dogrywek. Materiał zmiksowaliśmy na stole analogowym z tych samych powodów.
Premierze albumu „Kres” będzie towarzyszył specjalny koncert, stanowiący jednocześnie początek trasy promującej nowe wydawnictwo Thesis. Natomiast jeszcze 29 sierpnia zespół zaprezentuje najnowszy klip zapowiadający płytę.
Pierwsze koncerty Thesis zagra wspólnie z Leech, jednym z najważniejszych postrckowych zespołów z Europy, który przyjeżdża do Polski promować swoją nową płytę „For better or for worse”:
07/09 - Poznań Pod Minogą (+ Leech & Beyond The Event Horizon)
08/09 - Wrocław Liverpool (+ Leech & Beyond The Event Horizon & Radical Notion)
09/09 - Warszawa Pogłos (+ Leech & Beyond The Event Horizon)
20/09 - Gdańsk Wydział Remontowy (+ Orbita Wiru & Bregma)
21/09 - Toruń Dwa Światy (+ Orbita Wiru)kres Cover2 300dpi22/09 - Rzeszów Vinyl
19/10 - Płock Rock 69 (+ Orbita Wiru)

 

 

Thesis - „Kres”


01.  Zwęglone Skrzydła
02.  Godziny
03.  7 Pięter
04.  Wstyd
05.  Aż Zabraknie Słów
06.  Szum
07.  Kres

 

 

 

 

 

poniedziałek, 27 sierpień 2018 19:33
Czytaj więcej...

The Australian Pink Floyd Show ponownie w Polsce! Po uczczeniu trzydziestolecia z twórczością Pink Floyd, formacja powróci z nową trasą koncertową w 2019, którą grupa otworzy nowy rozdział w swojej historii. Podczas trasy All That You Love World Tour 2019 formacja zaprezentuje wszystkie te kompozycje Pink Floyd, które tak wiele znaczą zarówno dla samego zespołu jak i dla fanów Floydów na całym świecie. Bilety w sprzedaży od poniedziałku, 6 sierpnia, zapraszamy!

THE AUSTRALIAN PINK FLOYD SHOW 2019 WORLD TOUR ALL THAT YOU LOVETAPFS 2019 posterB1
The biggest and most spectacular Pink Floyd tribute of all time!
28.02.2019 – Warszawa, Torwar
Rozpoczęcie koncertu: godz. 20.00
Otwarcie bram: godz. 18.30
Ceny biletów w przedsprzedaży:

Płyta I kat. (siedzące) - 195 PLN
Płyta II kat. (siedzące) – 180 PLN
Sektory I kat. – 185 PLN
Sektory II kat. - 165 PLN
Loża – 260 PLN

Bilety do nabycia od 6 sierpnia na stronach:

www.shop.metalmind.com.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.biletin.pl,

W 2019 roku The Australian Pink Floyd Show powróci z trasą All That You Love World Tour, podczas której zespół zaprezentuje kompozycje z każdego etapu twórczości Pink Floyd. The Australian Pink Floyd Show z jeszcze większym oddaniem zaangażuje się w dziedzictwo Barretta, Watersa, Gilmoura, Wrighta & Masona i zapowiada niesamowite i spektakularne widowisko, które poziomem zbliży się do legendarnych produkcji oryginalnego Pink Floyd. Najnowocześniejsze efekty świetlne, lasery, olbrzymie, nadmuchiwane postacie i niesamowite brzmienie na żywo, które charakteryzowało koncert Pink Floyd, wszystko to gwarantuje, że występ The Australian Pink Floyd Show będzie niesamowitym przeżyciem.

The Australian Pink Floyd Show to koncertowa sensacja, już ponad 4 mln widzów w 35 krajach na całym świecie miało okazję zapoznać się z magią Pink Floyd w wykonaniu tego zespołu, a The Times opisuje show TAPFS jako “the gold standard”. Formacja w doskonały sposób potrafi uchwycić i przekazać ducha muzyki Floydów oraz samo jej brzmienie, przyciągając uwagę niesamowitymi wizualizacjami i efektami specjalnymi. Będzie to już dziesiąta wizyta The Australian Pink Floyd Show w naszym kraju. Po raz pierwszy grupa zagrała w 2008 r. w katowickim Spodku, z roku na rok zbierając coraz bardziej entuzjastyczne recenzje i aplauz fanów. Po raz ostatni formacja wystąpiła u nas w kwietniu tego roku, dając 2 niezapomniane koncerty (Katowice/Spodek, Poznań/Arena). Zarówno fani jak i media zgodnie podkreślają, że było to prawdziwe święto dla zwolenników Pink Floyd, majstersztyk w każdym calu i doświadczenie, które trzeba przeżyć samemu, aby zrozumieć fenomen tego zespołu. The Australian Pink Floyd Show to niepowtarzalna okazja aby na własnej skórze przekonać się, lub też po prostu dowiedzieć, na czym polega ponadczasowy fenomen Pink Floyd!

The Australian Pink Floyd Show to zespół, który przez wiele lat pracował na swój ogromny sukces doprowadzając swój występ do perfekcji. Zespół tworzą znakomici muzycy, którzy zdecydowali się poświęcić ogromną część swojego życia, aby stworzyć fantastyczne widowisko, które zdoła sprostać legendzie. Dbałość o każdy najmniejszy szczegół, zatrudnienie techników oświetleniowych, jak również akustyka Colina Norfielda, którzy współpracowali z zespołem Pink Floyd powoduje, że ich koncerty to idealna rekonstrukcja występów Floydów. Muzycy z niebywałym pietyzmem podchodzą do kwestii brzmienia, używając dokładnie tych samych instrumentów na których grali słynni Brytyjczycy. Kunszt, jak i profesjonalizm całego przedsięwzięcia docenił sam zespół Pink Floyd, który niejednokrotnie pojawiał się na koncertach TAPFS. W 1996 roku formację spotkał niezwykły zaszczyt, grupa The Australian Pink Floyd Show została poproszona o występ na 50 urodzinach samego Davida Gilmoura, gdzie do muzyków na scenie dołączyli Richard Wright i Guy Pratt, aby wspólnie wykonać utwór "Comfortably Numb"! W rezultacie The Australian Pink Floyd Show jako jedyny ‘tribute band’ zespołu Pink Floyd zyskał oficjalne uznanie formacji oraz specjalną rekomendację samego Davida Gilmoura.

TAPFS zaczynał w 1988 roku, grając w lokalnych australijskich pubach, obecnie zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Kanadzie osiągnął status mega gwiazdy, szczelnie wypełniając stadiony oraz ogromne hale koncertowe. Takiego sukcesu nie można określić inaczej niż fenomenalny. Zespół występował już w prawie wszystkich zakątkach świata poczynając od Sydney, poprzez największe hale Europy, a kończąc na tak egzotycznych miejscach jak Chile czy Panama, wszędzie spotykając się z niesamowicie entuzjastycznym przyjęciem zarówno ze strony fanów, jak i krytyków. W 1993 roku muzycy pojawili się na pierwszym Międzynarodowym Konwencie Fanów Pink Floyd, gdzie zyskali przychylność jednej z najbardziej wymagających publiczności, która kiedykolwiek mogłaby pojawić się na ich koncercie. Doskonale dopracowany dwugodzinny show, niesamowita gra świateł, projekcje wideo oraz charakterystyczne wizualizacje sprawiają, że ich koncerty są wiernym odzwierciedleniem wydarzenia, jakim był każdy koncert Floydów.

środa, 15 sierpień 2018 18:38
Czytaj więcej...

NOWA TRASA - NOWA, ZMIENIONA, FASCYNUJĄCA OPRAWA KONCERTÓW - NOWY ZESTAW UTWORÓW TEN SAM ZNAKOMITY STEVEN WILSON!SW small

STEVEN WILSON with band - "To The Bone Tour 2019"

7.02.2019, Łódź, Wytwórnia, godz. 20:00
8.02.2019, Kraków, Klub Studio, godz. 20:00
Bilety w sprzedaży na WWW.ROCKSERWIS.PL oraz w punktach i na stronach EVENTIM.PL i TICKETMASTER.PL
Bilety w sprzedaży od 6.08.2018
CENY BILETÓW: 179,00 (stojące) i 279,00zł (siedzące)

Nowy rok rozpocznie się bardzo mocnym akordem. Steven Wilson na ten czas zaplanował drugą część trasy "To The Bone" podczas której che nas zafascynować nowymi technologiami, zapierająca dech w piersiach oprawą wizualną koncertów i zmienionym, doskonałym zestawem nagrań.

Steven Wilson to obecnie jedna z najważniejszych postaci na scenie muzycznej. Człowiek-instytucja, rozpoznawalny nie tylko przez fanów rocka progresywnego. Kompozytor, multiinstrumentalista, wokalista i producent, od ponad ćwierćwiecza czaruje słuchaczy swoimi pomysłami. Lider Porcupine Tree, filar takich projektów, jak No-Man, Blackfield, Bass Communion, Storm Corrosion. Muzyk solowy, artysta poszukujący, nie spoczywający na laurach. Zawsze zapracowany, ciągle w biegu, muzyczny innowator i dla wielu odnowiciel formuły rocka progresywnego. Ikona współczesnego rocka, szczery i konsekwentny w działaniu, poruszający się z taką samą swobodą po obszarze space rocka, muzyki elektronicznej, jazzu, popu, psychodelii, rave'u, muzyki filmowej, metalu i ambientu. Tworzący muzykę wysoce oryginalną, pełną głębi i pobudzającą wyobraźnię słuchacza. Wrażliwy artysta, który często daje się poznać jako czujny obserwator współczesnej kultury oraz zjawisk popkulturowych. Zainteresowany innymi dziedzinami sztuki (film, literatura, sztuki wizualne, teatr). Pomimo, że nie udało mu się zrealizować filmu opartego na scenariuszu Deadwing, Steven Wilson nie zrezygnował z odciśnięcia swego piętna na niwie X Muzy. Dokument Insurgentes, który według zapowiedzi artysty miał być "surrealistycznym kinem drogi", tak naprawdę stał się istotnym głosem w dyskusji o roli muzyka, kreatora we współczesnym świecie zdominowanym przez social media i kulturę cyfrową.

Nie sposób wymienić wszystkich projektów, do których powstania się przyczynił. Dokonaniami Stevena Wilsona można obdzielić co najmniej kilkadziesiąt różnych zespołów. Sam artysta żartuje, że stracił już rachubę w nagraniu ilu płyt uczestniczył jako muzyk, producent czy realizator dźwięku. Wilson nagrał łącznie w różnych składach, ponad setkę płyt długogrających i wyprodukował kilkadziesiąt albumów utrzymanych w rozmaitych konwencjach muzycznych. Od kilku lat z sukcesem specjalizuje się w miksach 5.1 klasycznych albumów rockowych (m.in.: King Crimson, Caravan, Jethro Tull, Emerson Lake And Palmer, XTC, Yes, Tears For Fears, Gentle Giant, Opeth, Marillion). Jego praca w studio nagraniowym zaowocowała czterema nominacjami do nagrody Grammy w kategorii "dźwięk przestrzenny". We wrześniu 2012 roku otrzymał nagrodę The Guiding Light brytyjskiego Prog Magazine. Steven Wilson jest, jak określiła kapituła nagrody "artystą przełamującym granice". Współpracował z Fishem, Jordanem Rudessem, Anją Garbarek, grupami Opeth, Anathema, a nie tak dawno temu razem z Mariuszem Dudą (Riverside, Lunatic Soul) nagrał utwór, z którego zyski obaj muzycy przekazali na cele charytatywne.

Pod koniec lat 80. ubiegłego stulecia założył z wokalistą Timem Bownessem zespół No-Man, równocześnie eksperymentując solowo w ramach własnego projektu Porcupine Tree. Ten ostatni z biegiem lat, z tworu "wirtualnego" przemienił się w czteroosobową (a na koncertach pięcioosobową) formację, darzoną wielkim szacunkiem przez fanów, krytyków oraz innych muzyków. W 2013 roku po wydaniu dziesięciu płyt studyjnych zawiesił jej działalność na czas nieokreślony ze względu na poświęcenie się karierze solowej. Z kolei w 2003 roku Wilson założył wraz z izraelskim muzykiem Avivem Geffenem grupę Blackfield, z którą odniósł spory sukces artystyczny i komercyjny.

W 2008 roku Wilson zadebiutował jako artysta solowy albumem Insurgentes, który sam opisał jako "połączenie poezji i melancholii". We wrześniu 2011 roku ukazało się drugie solowe wydawnictwo płytowe artysty (w dodatku podwójne!) zatytułowane Grace For Drowning. Odbiór płyty, jak i towarzyszącej mu solowej trasy koncertowej był wręcz entuzjastyczny. Pamiątką po wielce udanym tournée jest DVD/BD Get All You Deserve. Trzeci album sygnowany nazwiskiem Stevena Wilsona The Raven That Refused To Sing (And Other Stories) spotkał się z równie gorącym przyjęciem fanów i krytyków muzycznych, a towarzysząca wydaniu płyty trasa koncertowa przebiegała niemalże przez cały świat (muzycy odwiedzili m.in. Australię, Argentynę czy Brazylię). Świetnym materiałem dokumentującym rozmach i skalę tournée są wydane w formie książki Twice around the world notki z bloga Theo Travisa - flecisty zespołu Wilsona. Przygotowana wręcz z teatralnym rozmachem trasa koncertowa zgromadziła tysiące fanów, którzy nierzadko musieli obejść się smakiem i często odchodzili od kas biletowych z nosem opuszczonym na kwintę. Wyprzedane sale, brak biletów, entuzjastyczne recenzje oraz zachwyt nad warstwą wizualną spektakli - to wszystko zadziałało na korzyść angielskiego muzyka.

Czwarty solowy album Stevena "Hand.Cannot.Erase" wydany w 2015 roku okazał się jego wielkim sukcesem artystycznym i komercyjnym, a wydarzeniu towarzyszyła prawie dwuletnia trasa promocyjna, podczas której ekipa Wilsona aż czterokrotnie (!) zawitała do Polski.

Nie inaczej było w przypadku kolejnej płyty "To The Bone", która doczekała się jeszcze większej sprzedaży i znakomitych recenzji. Pierwsza część trasy promocyjnej liczyła ponad 80 koncertów (i oczywiście nie ominęła Polski), druga zaplanowana na rok 2019 będzie jeszcze bardziej imponująca.

Na specjalne życzenie artysty, tym razem polskie koncerty odbęda się w salach w których przeważają miejsca stojące. Ma to zapewnić tę niezwykłą na koncertach Wilsona interakcję z publicznością.

Znakomity skład muzyków pod jakże świetną opieką lidera gwarantuje najwyższą jakość muzycznych wzruszeń. Perfekcyjnie zgrany team, koncertowa hybryda o sześciu głowach i jednym wspólnym ciele po raz kolejny poprowadzi widzów i słuchaczy przez meandry muzycznych barw i krainę dźwięków. Koncerty, a raczej SPEKTAKLE Stevena Wilsona zadziałają na odbiorców w sposób wielopłaszczyznowy poprzez dźwięk, obraz, muzykę i emocje.

Zapraszamy w lutym 2019 do Łodzi i Krakowa.

poniedziałek, 06 sierpień 2018 10:05
Czytaj więcej...

Knock Out Productions oraz Klub B90 zapraszają na dwa wyjątkowe koncerty Blindead!

Blindead wystąpi 2 listopada w warszawskim klubie Progresja oraz dzień później 3 listopada w gdańskim B90. Grupa będzie świętować 10-lecie albumu “Autoscopia / Murder In Phazes”, który ukazał się 18 sierpnia 2008 roku.

Blindead news

Blindead wystąpi na żywo w składzie w którym nagrał album z 2008 roku. Na scenie pojawią się: Patryk Zwoliński, Mateusz Śmierzchalski, Marek Zieliński, Konrad Ciesielski, Bartosz Hervy oraz Piotr Kawalerowski.

Z tej okazji, zespół przygotowuje również reedycję albumu na 2 LP oraz CD. Wydawnictwo będzie dostępne w sprzedaży na koncertach.

Wkrótce kolejne informacje o kapelach, które będą uczestniczyć w jubileuszu Blindead.

Wydarzenie na Facebooku

wtorek, 24 lipiec 2018 11:10
Czytaj więcej...

MARILLION WEEKEND 12-14.04.2019 ŁÓDŹ, Klub Wytwórnia

maril19

Mamy zaszczyt powiadomić, że po wielkim sukcesie zarówno artystycznym, jak i komercyjnym pierwszego Marillion Weekend, który odbył się w naszym kraju w 2017, zespół ponownie zdecydował się na zorganizowanie tego wyjątkowego święta fanów w Polsce - ponownie w Łodzi, w znakomitej sali Klubu Wytwórnia.
Historia tych najczęściej 3-dniowych imprez sięga roku 2002, kiedy to miała miejsce pierwsza z nich. Dotychczas Weekendy odbyły się m.in. w różnych miastach Wielkiej Brytanii, Holandii, Kanady, Chile i Polski.
W ciągu trzech wieczorów 12, 13 i 14 kwietnia 2019 w Klubie Wytwórnia w Łodzi zespół zagra trzy zestawy utworów, inny każdego dnia. W niedzielny wieczór będzie można usłyszeć m.in. wykonany w całości album Happiness Is The Road, piątek i sobota to wieczory niespodzianek. Każdego wieczoru na scenie pojawią się też polskie zespoły supportujące, specjalnie wybrane przez Marillion.

Sprzedaż ruszyła:
Ceny trzydniowych karnetów:

- miejsca stojące: 399zł
- miejsca siedzące (na balkonie): 549zł

 

poniedziałek, 16 lipiec 2018 21:13
Czytaj więcej...

dt2018

Pod koniec 2017 roku zespół podpisał kontrakt z wytwórnią InsideoutMusic, należącą do koncernu Sony Music. Teraz weszli do studia, aby rozpocząć nagranie swojego czternastego studyjnego albumu. Ostatnio John Petrucci i James LaBrie podzielili się na Facebooku krótkim materiałem wideo, na którym można zobaczyć proces powstawania albumu.
James : Jesteśmy tu od tygodnia i prace idą fantastycznie. Wszyscy są w jednym pokoju i muszę Wam powiedzieć, że jeśli ten tydzień jest zapowiedzią tego, w którą stronę zmierza album to będziecie zaskoczeni.
John dodaje: Przewinęło się tutaj wiele pomysłów, pierwszy tydzień był bardzo produktywny. Jak do tej pory powstała muzyka ciężka, progresywna, melodyjna, jednym słowiem epicka.

Do studia możecie zajrzeć TU

piątek, 13 lipiec 2018 22:35
Czytaj więcej...

aniPo wakacjach tego roku światło dzienne ujrzy 'Black Market Enlightenment' - siódmy studyjny album angielskiej formacji Antimatter, której fanom progressive, darkwave i art rocka w Polsce nie trzeba przedstawiać. Po premierze płyty, w listopadzie, zespół wyrusza w trasę – Black Market Tour, promującą nowe wydawnictwo. Antimatter nie ominie również Polski i zagra u nas pięć koncertów:

13 listopada – Gdańsk, Protokultura
14 listopada – Poznań, U Bazyla
16 listopada – Wrocław, Liverpool
17 listopada – Warszawa, Hydrozagadka
18 listopada – Kraków, Zaścianek

Na koncertach, klasyczny elektryczny show Antimatter wzbogaci setlista składająca się głównie z nowych utworów. Mick Moss, wokalista i gitarzysta Antimatter, który jest siłą napędową zespołu od ponad 20 lat, podkreśla, że 'Black Market Enlightenment' jest bardzo osobistym albumem, który opowiada historię uzależnienia od narkotyków i towarzyszącej nałogowi psychozy. Według obietnic Mossa będzie to też najbardziej progresywny album formacji jak dotąd.

Bilety na koncerty w cenie 55 zł (przedsprzedaż) - w dniu koncertu 65 zł.
Przedsprzedaż biletów rozpoczyna się w przyszłym tygodniu.
Organizatorami koncertów są Iron Realm Productions, Left Hand Sounds i Protokultura.

--
Iron Realm Productions Agency
https://www.facebook.com/IronRealmProductions

wtorek, 10 lipiec 2018 17:05
Czytaj więcej...

Jakiś czas temu ogłosiliśmy konkurs, w którym do wygrania były bilety na festiwal Prog In Park w Warszawie. Przypomnijmy: do wygrania były dwie pojedyncze wejściówki na ten koncert, warunkiem wzięcia udziału w nim było jednak napisanie dlaczego warto na PIP 2018 się wybrać. Najpierw więc zaprezentujemy najciekawsze z Waszych odpowiedzi, a na końcu artykułu - ogłoszenie zwycięzców!


Jak ten czas leci! Już wkrótce druga edycja jednego z moich ulubionych letnich festiwali. Rok temu organizatorzy świetnie dobrali skład, zapraszając m.in. mistrzów klimatycznego progmetalu z Islandii (Solstafir), a całość zamyknął najlepiej nagłośniony koncert weteranów z Opeth, jaki dane mi było przeżyć. Tegoroczna lista zaproszonych artystów wygląda nie mniej imponująco: takie nazwy jak Anathema, Leprous czy Sons of Apollo mówią same za siebie. Dużym plusem tego festiwalu jest niewątpliwie to, że jest on równocześnie plenerowy i w pełni zadaszony, a do tego ma kameralny charakter - w sam raz dla osób, które nie lubią wielotysięcznych tłumów.

~ Tomasz Wlizło ~

-

Czasu do festiwalu coraz mniej... A ten kto słucha progressive już pewnie wszystko wie o tym wydarzeniu i już zarezerwował termin. Jeśli jednak tak nie jest, to polecam się wybrać! A dlaczego? Takiego wyśmienitego zestawu kapel w Polsce nie dostaniesz... Każdy zespół jest z najwyższej możliwej półki i spokojnie może grać samodzielny koncert! Od niesamowitej energii Leprousa poprzez świetne technicznie Sons of Apollo (Portnoy!) do mrocznej strony Ihsahn. A do tego na deser kultowa Anathema!! ;)

~ Tomasz Nowicki ~

-

Dlaczego warto jechać na Prog in Park? 1) Bo Leprous, ktory energią na scenie mógłby się podzielić ze wszystkimi zespołami grającymi tego dnia koncert; 2) Bo Sons Of Apollo i Mike Portnoy, którego to zobaczyć na żywo trzeba chociaż raz w życiu; 3) Bo Ihsahn rozpierdziela system; 4) bo Postcards From Arkham mają najbardziej kozacką nazwę na świecie, a grają też bardzo ładnie; 5) Bo Anathema. Nie znam za bardzo, więc uzasadnienia nie będzie, ale wiem, ze są kozaki!

~ Olka Bocheńska ~

-

Niełatwo jest mi polecić wydarzenie, na którym nigdy nie byłam... Mogę jednak napisać, że odkąd usłyszałam najnowszy album Anathemy wiedziałam, że nie jest to ten rodzaj muzyki, którego chcę słuchać na okrągło. Jest to kawałek sztuki, który lubię celebrować w odpowiednich warunkach ciała i ducha, chłonąć całą sobą aby poczuć wyjątkowość danej godziny, minuty oraz sekundy. Czasem tymi warunkami okazuje się wieczorna przejażdżka samochodem, innym razem zwyczajna chwila przy herbacie. Dzięki temu jestem skłonna przypuścić, że to co wydarzy się za niecałe dwa miesiące to nie tylko chwytliwa nazwa, kilka znanych zespołów czy wydarzenie na facebooku. Osiemnastego sierpnia czas w parku Sowińskiego zwolni, zaś świat dookoła niego tymczasowo zniknie. Przestrzeń wypełniona będzie tysiącami obcych sobie istnień, lecz ciszę między nimi wypełni muzyka, która połączy je w jednej wspólnej celebracji teraźniejszości. Sama w takich chwilach nie tylko odkrywam szeroki wachlarz wewnętrznych emocji, ale przede wszystkim doceniam, że po prostu jestem - nie tylko jako ja sama, ale jako część tego dużego, pięknego, nieco pokręconego świata.

~ Monika Kister ~

-

Mieszanka wybuchowa na PROG IN PARK! Anathema, Sons Of Apollo oraz Leprous to gwiazdy na jakie czekałem i to na jednym koncercie!. Znajdą się tutaj perełki dla każdego muzyka. Koncert na bardzo wysokim poziomie. Kto się wybiera?

~ Paweł Czartoryski ~

-

Warto pojechać, warto posłuchać! Jest wiele powodów:
- dobry, zróżnicowany, skierowany do ludzi o różnorodnych preferencjach muzycznych (oczywiście w ramach muzyki rockowej) zestaw kapel,
- doskonała organizacja festiwalu na wszystkich jej płaszczyznach - jest bezpiecznie, jest bogata oferta gastronomiczna, wiele toalet (do końca czystych),
- świetnie rozwiązany problem kontaktu słuchacza z zespołami po koncercie - wyznaczone do tego miejsce oraz - co baaardzo mi się podobało - grzecznie ustawiona kolejka po autografy,
- widownia, z której dokładnie wszystko widać jeśli nie lubi się skakać pod sceną,
- świetna akustyka,
- festiwal niby pod chmurką, a jednak pod dachem!

~ Barbara Woźniak-Włodarska ~

-

...ten festiwal jest jak muzyczne Pocztówki z Arkham, którymi Trędowaty Ihsahn rzuca Klatwę na Synów Apolla. Przybywajcie!!!

~ Bartosz Fabijaniak ~


Jak widać Wasze polecenia powiedziały wszystko o zbliżającym się wielkimi krokami Prog In Park II. A było ich jeszcze więcej, nie wszystkie udało nam się zmieścić w poniższym artykule. Tak się jednak złożyło, że najpierw wybraliśmy najciekawsze zapowiedzi, a później wylosowaliśmy zwycięzców i... znaleźli się już oni w tym tekście. Bardzo miło nam ogłosić, że zwycięzcami naszego konkursu zostają: Monika Kister oraz Bartosz Fabijaniak.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i poinformujemy ich również drogą mailową o wygranej. Mamy dla Was po jednej pojedynczej wejściówce na Prog In Park 2018!

Do zobaczenia 18 sierpnia w Warszawie!

piątek, 06 lipiec 2018 17:32
Czytaj więcej...

Steve Hogarth – wokalista legendarnego zespołu Marillion – wystąpi 15 grudnia w Starym Maneżu w Gdańsku. Już można kupować bilety na to wydarzenie.

unnamed
Steve Hogarth jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych wokalistów muzyki progrockowej na świecie. Posiadacz niesłychanej skali głosu od prawie 30 lat stoi na czele zespołu Marillion, z którym nieustannie święci sukcesy artystyczne. W 1997 roku wydał swój pierwszy solowy album pod pseudonimem „h” zatytułowany „Ice Cream Genius”. Materiał nagrywał razem z keybordzistą Porcupine Tree – Richardem Barbieri – oraz muzykami znanymi z zespołu Blondie: Davem Gregorym i Clemem Burke. Jego solową dyskografię zamyka wydany w 2017 roku album „Colours Not Found In Nature”, nagrany ze szweckim zespołem Isildurs Bane.

 

Steve Hogarth to nie tylko niezwykły talent, ale też wyjątkowa osobowość, co potwierdzi każdy, kto choć raz miał szansę być na jego koncercie. Podczas występu 15 grudnia w Starym Maneżu w Gdańsku wokalista zaprezentuje specjalnie przygotowany repertuar, w którym obok jego solowych dokonań i utworów z repertuaru zespołu Marillion nie zabraknie również piosenek wykonawców, których darzy szczególnym sentymentem. Co więcej, podczas swoich wystepów Steve Hogarth często i chętnie wdaje się w rozmowy z widzami, podczas których opowiada anegdoty ze swojego życia.
Bilety na ten jedyny w swoim rodzaju wieczór już w sprzedaży!
WWW.EVENTIM.PL
Ceny: 109zł / 129 zł

wtorek, 05 czerwiec 2018 18:10
Czytaj więcej...

13 listopada w łódzkim klubie Wytwórnia zagra Michael Schenker – legendarny gitarzysta UFO i MSG. Wraz z zespołem Michael Schenker Fest promował będzie świetnie przyjęty, nowy album – „Resurrection”. Na scenie wystąpi aż czterech wokalistów – Gary Barden, Graham Bonnet, Robin McAuley i Doogie White, a także sekcja rytmiczna klasycznego składu MSG – Chris Glen i Ted McKenna oraz gitarzysta Steve Mann (McAuley Schenker Group). Fanów czeka fascynujące, około 2,5-godzinne show, którego setlista obejmować będzie około 30 utworów.

schenker
Koncert będzie niepowtarzalną okazją, by usłyszeć klasyczne utwory wykonywane przez ich oryginalnych wokalistów, np. Cry for the Nations, Armed and Ready (Gary Barden) czy Desert Song i Assault Attack (Graham Bonnet). W klimat drugiej połowy lat 80. wraz z hitami takimi jak Save Yourself czy Love Is Not a Game porwie nas charyzmatyczny Robin McAuley, a Doogie White zaprezentuje nowszy materiał, który ukazał się pod szyldem Michael Schenker’s Temple of Rock – przykładowo Live and Let Live czy Lord of the Lost and Lonely. Usłyszymy ponadto utwory z nowej płyty „Resurrection” oraz doskonale znane szlagiery UFO, w tym z pewnością Rock Bottom i Doctor, Doctor.
O formie zespołu świadczy wydawnictwo koncertowe „Michael Schenker Fest LIVE” z 2016 roku upamiętniające wspaniały występ w Tokio.

Poniżej singiel promujący nowy album, którego na pewno nie zabraknie na koncercie:

Bilety na to niezwykłe wydarzenie są już dostępne w serwisach Eventim oraz Ticketmaster:
w cenach:
140 zł – do 30 czerwca
160 zł – od 1 lipca do 12 listopada
180 zł – w dniu koncertu
Bilety kolekcjonerskie już wkrótce do nabycia w Klubie Wytwórnia (Łódź) oraz w Klubie Kuźnia (Bydgoszcz).

środa, 09 maj 2018 18:17
Czytaj więcej...


Knock Out Productions prezentuje koncert YES feat. Jon Anderson, Trevor Rabin, Rick Wakeman. Autorzy "Owner Of A Lonely Heart" czy "Changes" przyjadą na jedyny polski koncert już 3 czerwca. W ramach trasy celebrującej pięćdziesięciolecie zespołu zagrają w warszawskim Parku Sowińskiego.

yessbb
YES feat. Jon Anderson, Trevor Rabin, Rick Wakeman jesienią 2017 roku był główną gwiazdą Stone Free Festival w ogromnej londyńskiej hali O2. Zespół w Polsce zagra na znacznie mniejszym terenie, więc fanów progresywnego rocka czeka bliskie spotkanie z legendami.
Oprócz Jona Andersona, jednego z założycieli Yes, w skład koncertowy zespołu wchodzą klawiszowiec Rick Wakeman i gitarzysta Trevor Rabin, współautor hitu "Owner Of A Lonely Heart".
Przedsprzedaż biletów na koncert startuje w najbliższy poniedziałek 12 marca na: https://sklep.knockoutprod.net oraz www.eventim.pl


✅ YES feat. Jon Anderson, Trevor Rabin, Rick Wakeman (Wielka Brytania) rock progresywny:

Kiedy mowa o rocku progresywnym niemożliwością jest pominięcie jednej z najważniejszych formacji w tym gatunku – powstałej latem 1968 roku w Londynie grupy Yes. Jednym z jej założycieli jest obdarzony charakterystycznym głosem wokalista i multiinstrumentalista Jon Anderson. Wielki miłośnik futbolu, który szczęśliwie dla fanów muzyki, nie mógł wybrać kariery piłkarskiej w swoim ukochanym klubie Accrington Stanley F.C., gdyż odrzucono go z powodu zbyt niskiego wzrostu i wątłej budowy ciała.

Dzięki temu odrzuceniu miliony ludzi na świecie mogło się później cieszyć arcydziełami rocka progresywnego grupy Yes (choćby "Fragile", "Close To The Edge", "Tales From Topographic Oceans", "Relayer"), a teraz może doświadczać koncertu inkarnacji zespołu, w której są jego wieloletni członkowie – fenomenalny klawiszowiec Rick Wakeman (wspomagający kiedyś swoim talentem Black Sabbath) i gitarzysta Trevor Rabin, współautor hitu "Owner Of A Lonely Heart" z multiplatynowego albumu "90125" z 1983 roku.

Każdy z wymienionych artystów ma własny ogromny wkład w historię muzyki. Jon, chociażby poprzez świetne cztery studyjne albumy nagrane z Vangelisem (niedoszłym następcą Ricka Wakemana w Yes w latach 70.), w tym "Friends Of Mr. Cairo" z przebojem "I'll Find My Way Home". Wśród piosenek, które miały na niego największy wpływ, Jon wymienia między innymi "Eleanor Rigby" Beatlesów, "Purple Haze" Jimiego Hendriksa, a także "In Germany Before The War" Randy'ego Newmana.

Urodzony w Johannesburgu Trevor zaczynał karierę muzyczną w RPA. Osiągnął całkiem spory sukces z zespołem Rabbitt, ale 40 lat temu opuścił ojczyznę, by spróbować swoich sił w Londynie. Oprócz nagrywania cenionych płyt solowych pracował z powodzeniem jako producent lub koproducent (m.in. Manfred Mann's Earth Band). Po przeprowadzce do Los Angeles zaczął współpracować z Chrisem Squire'em i Alanem Whitem, co w konsekwencji doprowadziło do jego dołączenia do Yes i nagrania wspomnianej płyty "90125". Kilka lat później powstał "Big Generator". Warto wiedzieć, że Trevor Rabin ma też ogromny dorobek w komponowaniu muzyki do filmów i produkcji telewizyjnych (m.in. serial "12 małp", film "Skarb Narodów: Księga tajemnic"). Jak sam mówi, uwielbia dyrygować orkiestrą i pisać orkiestracje.

Solowy dorobek Ricka Wakemana jest tak wielki, że do jego opisania potrzeba byłoby kilkuset stron. Arcydzieła i dzieła tworzył wyłącznie pod własnym nazwiskiem (m.in. "The Six Wives of Henry VIII", "Journey To The Centre Of The Earth" – numer 1 na "Billboardzie"), ze swoim synem Adamem, z Jonem Andersonem, wspierał talentem Davida Bowiego (np. w "Space Oddity"), Eltona Johna, zespół T.Rex, Lou Reeda, wspomnianych Black Sabbath, samego Ozzy'ego Osbourne'a. Podobnie do Trevora Rabina pisał również muzykę do filmów. Rick uwielbia tworzyć i grać przed publicznością. "Muzycznie ten zespół jest naprawdę świetny i każdy z nas jest maksymalnie zaangażowany. Jesteśmy podekscytowani i cieszymy się tym" – mówił Wakeman kilka miesięcy temu. Artysta słynie z poczucia humoru oraz z tego, że pamięta bardzo dużo anegdot ze swojej ponad 50-letniej kariery.

Nazwa Yes Featuring Jon Anderson, Trevor Rabin, Rick Wakeman zaczęła oficjalnie funkcjonować w 2017 roku. Wcześniej muzycy występowali pod szyldem ARW (Anderson, Rabin and Wakeman). Jak wyjaśniał Jon, zmiana nastąpiła w dużej mierze pod naciskiem fanów, a także dlatego, że jako jeden z członków założycieli, miał pełne prawo tak uczynić.

Pierwsze koncerty pod nową nazwą odbyły się w USA, w kraju, w którym Jon spędza najwięcej czasu (mieszka głównie w północnej części Kalifornii; Trevor w Hollywood Hills) i którego jest obywatelem od 2009 roku. Przyjęcie fanów było ekstatyczne, co tylko utwierdziło muzyków w słuszności występowania pod takim szyldem. Można było usłyszeć piosenki Yes zarówno z klasycznego, progresywnego okresu, jak "And You And I" i "Roundabout" oraz z bardziej komercyjnych, piosenkowych czasów, jak wspomniany już "Owner Of A Lonely Heart" czy "Changes". Na koncertach Jonowi, Rickowi i Trevorowi towarzyszą basista Lee Pomeroy oraz perkusista Louis Molino III.


✅ SBB (Polska) rock progresywny:

Zespół powstał w 1971 roku w Siemianowicach Śląskich w składzie: Józef Skrzek (śpiew, klawisze, gitara basowa), harmonijka ustna), Apostolis Anthimos (gitara, perkusja, perkusjonalia, klawisze) i Jerzy "Keta" Piotrowski (perkusja). Od 2014 roku ponownie występuje w takim zestawieniu.

Najpierw grupa istniała pod nazwą Silesian Blues Band. Nieco później, w latach 1971-73 trio towarzyszyła na koncertach Czesławowi Niemenowi, a od 1974 roku, kiedy artystyczne drogi Niemena i Józefa Skrzeka rozeszły się (choć pozostali w przyjaźni), zaczęła nagrywać pod skrótem SBB, który rozwijał się w "Szukaj Burz Buduj".

Lata 70. XX wieku to wielkie sukcesy SBB, zespołu, który imponował fantastycznym warsztatem muzyków, wzbudzał zachwyt genialnymi płytami, kompozycjami oraz niesamowitymi koncertami zarówno w Polsce, jak i za granicą. Formacja w tym okresie dzieliła scenę z takimi gigantami, jak Bob Marley (na Roskilde Festival '78), Elton John, Soft Machine, Mahavishnu Orchestra, Jack Bruce, Thin Lizzy, Canned Heat, zaprzyjaźniona węgierska Omega, czy geniusz elektroniki Klaus Schulze. Zanim SBB przerwało działalność po raz pierwszy, ukazały się wspaniałe albumy, jak "Nowy horyzont", "Ze słowem biegnę do ciebie", "Memento z banalnym tryptykiem", czy wydany w Niemczech "Welcome".

Po kilkunastoletnim milczeniu SBB trzykrotnie reaktywowało się w latach 90., czego pokłosiem było parę albumów koncertowych. Nieprzerwanie trio zaczęło działać od 2000 roku. W XXI wieku powstały między innymi płyty "The Rock" (zarejestrowany w studiu Zbigniewa Preisnera w Niepołomicach) i "Iron Curtain", nagrane z doskonale znanym Skrzekowi i Apostolisowi węgierskim perkusistą Gaborem Nemethem z grup Scorpió i P. Mobil. Wcześniej z SBB współpracował amerykański bębniarz Paul Wertico, grający wcześniej w zespole Pata Metheny'ego. Z nim nagrano płytę "New Century" (także zarejestrowaną u Preisnera), którą wyprodukował legendarny Reinhold Mack, znany ze współpracy z Queen.

Swoim talentem wspierali formację liczni uznani muzycy, chociażby Tomasz Stańko, Tomasz Szukalski, Michał Urbaniak, Don Cherry, Tadeusz Nalepa, Jan Błędowski, Jan Skrzek, Andrzej Urny, Michał Giercuszkiewicz.

SBB regularnie nagrywa i koncertuje. Ostatnia studyjna pozycja w obszernej dyskografii grupy to album "Za linią horyzontu" z 2016 roku, wydany przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia. Pierwszy w oryginalnym składzie od czasów "Mementa z banalnym tryptykiem".

Warto zaznaczyć, że SBB ma wielu fanów poza Polską – w Czechach, na Węgrzech, w Niemczech, Szwajcarii, Holandii, Belgii, Austrii, Finlandii, Szwecji, Danii.

Zagrają:
YES feat. Jon Anderson, Trevor Rabin, Rick Wakeman (Wielka Brytania) rock progresywny
+
SBB (Polska) rock progresywny

Kiedy: 3 czerwca (niedziela) 2018
Gdzie: Amfiteatr Wolskiego Centrum Kultury w Parku Sowińskiego, Warszawa ul. Elekcyjna 17
Bilety: 229 zł – przedsprzedaż, 250 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety na koncert dostępne na:
https://sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie)
https://www.eventim.pl
Progresja


Zaprasza
Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net
https://www.facebook.com/productions.knock.out
https://www.instagram.com/knockoutprod

poniedziałek, 30 kwiecień 2018 14:57
Czytaj więcej...

MARILLION WEEKEND 12-14.04.2019 ŁÓDŹ, Klub Wytwórnia

mariweek

Mamy zaszczyt powiadomić, że po wielkim sukcesie zarówno artystycznym, jak i komercyjnym pierwszego Marillion Weekend, który odbył się w naszym kraju w 2017, zespół Marillion we współpracy Wydawnictwem Rock-Serwis Piotr Kosiński ponownie zdecydował się na zorganizowanie tego wyjątkowego święta fanów Polsce - ponownie w Łodzi, w znakomitej sali Klubu Wytwórnia.
Historia tych najczęściej 3-dniowych imprez sięga roku 2002, kiedy to miała miejsce pierwsza z nich. Dotychczas Weekendy odbyły się m.in. w różnych miastach Wielkiej Brytanii, Holandii, Kanady, Chile i Polski.
W ciągu trzech wieczorów 12, 13 i 14 kwietnia 2019 w Klubie Wytwórnia w Łodzi zespół zagra trzy zestawy utworów, inny każdego dnia. W piątkowy wieczór będzie można usłyszeć m.in. wykonany w całości jeden z albumów grupy, sobota i niedziela to wieczory niespodzianek.
Każdego wieczoru na scenie pojawią się też polskie zespoły supportujące, specjalnie wybrane przez Marillion.

Ceny trzydniowych karnetów:
- miejsca stojące: 399zł
- miejsca siedzące (na balkonie): 549zł
Sprzedaż karnetów rusza 1 lipca 2018 o godz. 12:00

czwartek, 26 kwiecień 2018 18:44
Czytaj więcej...

Osada Vida, jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich zespołów na prog-rockowej scenie, powraca w czerwcu z nowym albumem zatytułowanym „Variomatic”. Znamy już pierwszy singiel z płyty - utwór „In Circles”, który jest znakomitą próbką nowej, odświeżonej odsłony zespołu. Osada Vida prezentuje się bowiem w zreformowanym składzie z młodym i utalentowanym Marcelem Lisiakiem na wokalu.
osada varioDziś zespół ujawnia okładkę płyty „Variomatic”. Jej autorem jest Rafał Paluszek, który tak komentuje prace nad grafiką:
"Ten wyjątkowy projekt muzyczny, jakim jest Osada Vida, przebył naprawdę długą drogę, pod każdym względem. Zmieniał się stylistycznie, muzycznie, choć konsekwentnie był i pozostaje stały w swym charakterze, ale to wszystko dzięki temu, że my, jako jego twórcy, również się zmieniamy. Oprawy graficzne naszych albumów również się zmieniały. Przy projektowaniu takich rzeczy lubię, kiedy pomysł dojrzewa, nabiera stylu, lubię po prostu go nie poganiać. Tak też było w przypadku grafiki do ‘Variomatic’. Materiał muzyczny powstawał dość długo, więc było sporo czasu na oprawę graficzną. Bardzo zależało mi, żeby odciąć się od pewnego utartego nurtu, bardzo chciałem zawrzeć dużą porcję powietrza: takie uczucie, jak przejście z wąskiej uliczki na duży rynek. Chciałem również uniknąć symboliki, głębokich metafor i ‘co autor chciał przez to powiedzieć’. A przede wszystkim chciałem, żeby pasowała do muzyki.”

Teledysk do pierwszego singla „In Circles” można obejrzeć w tym miejscu

Za realizację, reżyserię i montaż teledysku odpowiedzialny jest Rafał Paluszek, a w głównej roli wystąpił znany i lubiany polski aktor Michał Czernecki.

Premiera „Variomatic” zaplanowana jest na 1 czerwca 2018!

Osada Vida – aktualny skład:
Marcel Lisiak – wokal
Jan Mitoraj – gitary
Łukasz Lisiak – bas
Rafał „R6” Paluszek – instrumenty klawiszowe
Marek Romanowski – perkusja

środa, 25 kwiecień 2018 15:52
Czytaj więcej...

Jeden z najbardziej ekscytujących projektów muzycznych XXI wieku. Zespół, którego głosem jest jeden z najbardziej charyzmatycznych wokalistów naszych czasów. Formacja, która w wielkim stylu powraca z nowym studyjnym albumem na muzyczną scenę po ponad czternastoletniej przerwie. Po raz pierwszy w Polsce na jedynym koncercie - A PERFECT CIRCLE! Zespół wystąpi 15 grudnia w TAURON Arena Kraków, grupa pojawi się w Polsce w ramach trasy promującej swoją najnowszą płytę, "Eat the Elephant", która właśnie ukazała się na rynku. Bilety trafią do sprzedaży w środę, 25 kwietnia. Zapraszamy!

APC foto midA Perfect Circle to amerykańska supergrupa, której początki sięgają 1999 roku, a jej historia powiązana jest z formacją TOOL. Zespołowi przewodzi dwójka znakomitych muzyków, gitarzysta Billy Howerdel oraz James Maynard Keenan, wokalista TOOL i Puscifer. Zespół zadebiutował w 2000 roku płytą "Mer de Noms", która przez wielu uznana została za jedną z najbardziej przełomowych płyt w historii rocka alternatywnego. To właśnie z tego krążka pochodzą takie hity jak np. "Judith" czy "3 Libras", a w samych tylko Stanach album uzyskał status Platynowej Płyty. Kolejny krążek "Thirteenth Step" premierę miał 3 lata później, płyta ugruntowała pozycję zespołu na muzycznej scenie i pokazała, że nie jest to tylko jednorazowy projekt lidera TOOL. W 2004 ukazał się album "eMOTIVE", który zawierał zbiór 12 coverów o antywojennej wymowie. Po wydaniu tej płyty działalność A Perfect Circle została zawieszona. Keenan skupił się nad nowym krążkiem swojej macierzystej formacji oraz na pozamuzycznych pasjach, natomiast Howerdel stworzył nowy muzyczny projekt, Ashes Divide. Do aktywności koncertowej zespół A Perfect Circle powrócił w 2010 roku, a w późniejszych latach jeszcze kilkakrotnie reaktywował się z okazji kolejnych występów. W kwietniu i maju zeszłego roku grupa wyruszyła w trasę po Ameryce, a tuż przed trasą ogłosiła podpisanie kontraktu na nowy studyjny album. Przy nowej płycie zespół wspomógł Dave Sardy (m.in. ZZ Top, Paolo Nutini, Royal Blood), a krążek promowały 4 znakomite single: "The Doomed", "Disilliusioned", "Talk Talk" oraz "So Long, and Thanks for All the Fish". Płyta „Eat the Elephant” finalnie ukazała się 4 dni temu, 20 kwietnia. Dyskografię formacji uzupełniają płyty: "aMOTION" (teledyski i remiksy utworów, 2004 r.), "Three Sixty" (kompilacja greatest hits, 2013 r.) oraz "A Perfect Circle Live: Featuring Stone and Echo" (box 5 CD + DVD, 2013 r.). Obecnie obok Keenana i Howerdela zespół tworzą: perkusista Jeff Friedl (Puscifer, The Beta Machine), basista Matt McJunkins (m.in. Eagles Of Death Metal, Puscifer) oraz gitarzysta James Iha (Smashing Pumpkins), którego na europejskiej trasie zastąpi Greg Edwards (Failure, Autolux).

"Eat the Elephant" już zbiera doskonałe recenzje w mediach: "To jeden z najbardziej imponujących albumów, jakie dane wam będzie usłyszeć w tym roku" (Prog), "...piękny i mistrzowski..." (Planet Rock), "...z impetem otwiera drzwi, które już były rozwarte ...cudownie mroczny" (Classic Rock), "po prostu fantastyczny, pięknie dopieszczony trzeci album" (Kerrang), a Music Week podsumowuje "A Perfect Circle to jeden z najbardziej kultowych zespołów rockowych". Płyta dostępna jest w wielu formatach, w tym w wersji cyfrowej, CD, na 180-gramowym winylu, w boxie (CD + LP z kolekcjonerską talią kart do gry).


Metal Mind Production zaprasza:
A PERFECT CIRCLE
15.12.2018 - TAURON Arena Kraków
Otwarcie bram: 18:30
Start: 20:00

Ceny biletów w przedsprzedaży/ w dniu koncertu:
Stojące kat. 1 (płyta stojąca) - 240 / 260 zł
Stojące kat. 2 (early entrance) - 300 / 320 zł
Siedzące kat. 1 - 270 / 290 zł
Siedzące kat. 2 - 210 / 230 zł
Bilety w sprzedaży od środy, 25 kwietnia od godz. 10.00 na stronach: shop.metalmind.com.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.biletin.pl, www.ticketportal.pl

wtorek, 24 kwiecień 2018 18:26
Czytaj więcej...

Wydawnictwo Rock-Serwis Piotr Kosiński ma niezwykłą przyjemność zaprosić na koncerty

PAIN OF SALVATION
PoS band2018
1.09.2018 WARSZAWA, Progresja Music Zone, godz. 20:00
2.09.2018 KRAKÓW, Klub Studio, godz. 20:00
Bilety w sprzedaży na www.rockserwis.pl oraz w punktach i na stronach TICKETMASTER.PL i EVENTIM.PL
Bilety w sprzedaży od 23.04.2018
CENY BILETÓW - 109,00zł (przedsprzedaż) // 120,00zł (w dniu koncertu)

Pain of Salvation to coś więcej niż muzyka. Coś więcej niż rytm i brzmienie. To ludzkie doświadczenia wyrażone za pomocą dźwięków, mroczne historie dotyczące tak dobra, jak i zła. Przemyślana struktura kolejnych albumów, wielowątkowe kompozycje, teksty, które potrafią uderzyć mocniej i celniej niż bokser wagi ciężkiej, oraz potężne brzmienie połączone z niesamowitym klimatem są od dawna znakiem rozpoznawczym tej szwedzkiej formacji.
Choć może trudno w to uwierzyć, historia grupy sięga roku 1984. To właśnie wtedy 11-letni Daniel Daniel Gildenlӧw założył w mieście Eskilstuna formację Reality, która po kilku zmianach składu i pierwszych sukcesach w lokalnych konkursach zmieniła w 1991 roku nazwę na Pain of Salvation. Pewnie mało kto spodziewał się wtedy, że zespół ten nie tylko stanie się jedną z najważniejszych formacji w ciężkiej muzyce progresywnej ostatniego ćwierćwiecza, lecz także znacznie przyczyni się do powrotu tego typu brzmień do łask. Pamiętajmy, że w zasadzie od narodzin punk rocka aż do połowy lat 90. muzyka progresywna uznawana była przez wielu fanów rocka za relikt przeszłości, pozbawiony głębszych wartości pretensjonalny popis umiejętności technicznych. Wydany w 1997 roku debiut zatytułowany Entropia został opisany jako „tchnienie świeżego powietrza w gatunek, który w poprzednich latach w coraz większym stopniu stawał się parodią samego siebie”. Podkreślano znakomite oddanie emocji, świeżość brzmienia, a także spójność materiału przy jednoczesnym eklektyzmie całości.
Ustabilizowanie składu pozwoliło grupie rozwinąć skrzydła, czego efektem były znakomicie przyjęte przez prasę i fanów albumy The Perfect Element I i Remedy Lane, uznawane dziś za klasykę progresywnego metalu. Tematycznie pierwszy z nich traktował o przejściu z dzieciństwa w dorosłość, drugi zaś, który okazał się prawdziwym przełomem w historii grupy, był opowieścią o miłości, życiu i żądzach, opartą w dużej mierze na własnych przeżyciach lidera grupy. Potwierdzeniem coraz silniejszej pozycji Pain of Salvation w progresywnym światku była możliwość otwierania koncertów Dream Theater - bezsprzecznie najpopularniejszego zespołu prog-metalowego ostatnich 25 lat.
Wydana w 2007 roku płyta Scarsick przyniosła pierwsze sukcesy na szwedzkiej liście bestsellerów, została jednak przyjęta dość chłodno przez prasę, podobnie zresztą jak jej poprzedniczka - BE. Krytycy zwracali uwagę, że tematyka albumów staje się coraz bardziej zawiła i trudna w odbiorze, a skomplikowana struktura muzyczna i złożone aranżacje także nie pomagają w zrozumieniu wizji Daniela. Zespół wszedł w trudny okres. W kolejnych latach Pain of Salvation przechodziło liczne zmiany personalne. Życie prywatne muzyków zaczęło kolidować z karierą muzyczną i zdawało się, że osłabiona kolejnymi przetasowaniami osobowymi formacja zgubiła gdzieś właściwy rytm. Kolejne albumy nie wzbudziły już takiego entuzjazmu jak wcześniejsze dokonania. W międzyczasie Daniel Gildenlӧw jeździł w trasy jako dodatkowy muzyk supergrupy Transatlantic, gościł też na płytach takich wykonawców jak Dream Theater czy Ayreon, a przez jakiś czas był także członkiem niezwykle popularnego wśród fanów rocka progresywnego zespołu The Flower Kings.
Tym większą sensację wzbudził wydany na początku 2017 nowy studyjny album In the Passing Light of Day nagrany w składzie - Daniel Gildenlӧw, Léo Margarit, Daniel Karlsson, Ragnar Zolberg oraz Gustaf Hielm, który po raz pierwszy w zespole pojawił się jeszcze przed wydaniem debiutanckiej płyty i powrócił w szeregi Pain of Salvation po 17 latach. Opublikowany sześć lat po ostatnim pełnoprawnym wydawnictwie studyjnym - Road Salt Two - i trzy po płycie Falling Home, na której znalazły się głównie akustyczne wersje wcześniejszych kompozycji grupy.
Wydawnictwo zebrało bardzo przychylne recenzje. Zarówno przedstawiciele prasy muzycznej, jak i fani podkreślali dość powszechnie, że to pierwszy album z 2017 roku, który ma poważne szanse znaleźć się w czołówkach zestawień ulubionych płyt rockowych i metalowych, gdy takie plebiscyty zaczną się masowo pojawiać w grudniu. Pomimo niedawnych niezwykle poważnych problemów zdrowotnych Daniela (cierpiał na martwicze zapalenie powięzi), które skutkowały wielomiesięcznym pobytem w szpitalu i jeszcze dłuższą rehabilitacją, oraz całkowitej wymiany muzyków mu towarzyszących, która dokonała się kilka lat temu, Pain of Salvation powrócił na właściwą ścieżkę, ponownie wzbudzając zainteresowanie fanów, którzy być może zdążyli już postawić na zespole krzyżyk.
W ostatnim okresie zespół często odwoływał się do swojej przeszłości - czy to wydając Falling Home, czy to przypominając materiał z Remedy Lane w nowych miksach i interpretacjach koncertowych. Teraz, wraz z wydaniem In the Passing Light of Day, znowu wrócili na właściwe tory i mogli z nadzieją patrzeć w przyszłość.
Wiosną w składzie zespołu nastąpiła dość zaskakująca zmiana. Grupę opuścił Ragnar Zolberg, ale za to dość niespodziewanie powrócił niezwykle charyzmatyczny Johan Hallgren (grał w zespole w latach 1998 - 2011)
Już w nowej konfiguracji muzycy wystąpili 26 sierpnia 2017 na festiwalu Ino-Rock w Inowrocławiu, gdzie w znakomitym stylu przypomnieli jak ogromny drzemie w nich potencjał.
W 2018 postanowili kontynuować światową trasę promującą "In The Passing Light Of Day", który z godnie z przewidywaniami zajął czołowe miejsca w wielu podsumowaniach 2017 roku.


 


 

środa, 18 kwiecień 2018 20:10
Czytaj więcej...

© Copyright 2007- 2017 - ProgRock.org.pl
10 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version