ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

proggnozy11Koncert w ramach ProGGnoz 11: Quantum Fantay, Hipgnosis, Jerzy Górka Artkiestra w Klubie Zaścianek!

W ostatnią sobotę kwietnia w krakowskim Zaścianku odbędzie się kolejna odsłona cyklu, który przekroczył już liczbę dziesięciu edycji i dalej dostarcza mocy progresywnych wrażeń.

Quantum Fantay to belgijski zespół działający od 2002 roku. Formacja ta jest jednym z głównych przedstawicieli progresywnego rocka w swojej ojczyźnie. Podstawę zespołu stanowią klawiszowiec Pieter van den Broeck oraz basista Wouter De Geest, którzy wcześniej zdobywali muzyczne doświadczenie w grupach Oregon i Ghiribizzi. Quantum Fantay ma na swoim koncie cztery albumy studyjne oraz zapis koncertu, a także wiele występów w krajach Europy oraz w USA. Instrumentalny space rock zespołu czerpie z najlepszych inspiracji, od formacji Marillion po osobę Jean-Michel Jarre’a.

Hipgnosis powstało w Krakowie w 2004 roku, zadebiutowało dwa lata później. To bardzo tajemnicza formacja: jej członkowie nie podają swoich nazwisk, nie opowiadają o swojej muzycznej przeszłości, nie rozpraszają publiczności werbalnym kontaktem pozostawiając miejsce tylko muzyce.

Jerzy Górka Artkiestra to formacja perkusisty zespołu Golem. Muzyka zespołu jest fuzją wielu gatunków muzycznych: art-rocka, free czy jazz-rocka. Aktualny materiał koncertowy Artkiestry zawiera utwory z płyty Struktury, kompozycje zespołu Golem oraz nowe utwory obecnego kwintetu.

Spragnionych kolejnej dawki progresywnych brzmień zapraszamy 27 kwietnia do Zaścianka - będzie pięknie!

Ceny biletów:
ULGOWY: 15 PLN / NORMALNY: 20 PLN

Bilety są dostępne w Klubie Zaścianek (ul. Rostafińskiego 4), oraz będą dostępne w punktach Ticketpro oraz online na www.ticketpro.pl.

© Copyright 2007- 2017 - ProgRock.org.pl
10 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version