ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

StormdarkW dniu wczorajszym odszedł na zawsze znany na całym świecie grafik, Storm Thorgerson – twórca wielu rozpoznawalnych i wręcz kultowych okładek płyt takich zespołów jak: Pink Floyd, Black Sabbath i Led Zeppelin. Słynny grafik od lat chorował na raka, który jest prawdopodobną przyczyną śmierci. Zmarł w spokoju, otoczony przez rodzinę i najbliższych...

To właśnie Storm Thorgerson jest autorem jednej z najsłynniejszych i najbardziej rozpoznawalnych okładek w historii muzyki rockowej, obrazu do albumu „The Dark Side Of The Moon”. Spod ręki grafiki wyszły także okładki do: "Atom Heart Mother", "Wish You Were Here", "Animals", "P*U*L*S*E" czy "The Division Bell". Był nie tylko nadwornym grafikiem słynnego zespołu. Od lat bardzo przyjaźnił się z członkami zespołu.

gabDavid Gilmour żegna swojego przyjaciela na swej stronie internetowej słowami:

- Poznaliśmy się, gdy byliśmy nastolatkami. Storm zawsze był pełen entuzjazmu i nowych pomysłów. Praktycznie od tamtego tego czasu nic się nie zmieniło. Będę za nim tęsknił.

Storm Thorgerson ma pośród muzyków rockowych wielu przyjaciół. Muzycy takich zespołów jak: Genesis, Peter Gabriel, Black Sabbath, Led Zeppelin, Dream Theater, Muse, Audioslave, The Cranberries, Biffy Clyro czy The Mars Volta także zawdzięczają mu pomoc graficzną przy swoich dziełach. Obok grafiki, artysta zajmował się także kręceniem teledysków. Tworzył teledyski dla Paula Younga, Roberta Planta, Bruce'a Dickinsona, Davida Gilmoura, Pink Floyd czy Yes.

museŚwiat rockowy będzie teraz ubogi o kolejną, niezwykłą postać. Storm Thorgerson na zawsze pozostanie jego niezwykle ważną częścią, choć prawdopodobnie sam nigdy nie nagrał żadnego dźwięku. Jednak jego okładki, obrazy, booklety, pomysły i wspaniałe teledyski na zawsze wpiszą się w historię muzyki rockowej. Cześć Jego pamięci!

 

© Copyright 2007- 2017 - ProgRock.org.pl
10 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version