ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

skrzek pijarowski okladkaPod koniec kwietnia 2013 roku nakładem wytwórni LEGACY RECORDS ukaże się dwutłytowy album Józefa Skrzeka oraz Jarosława Pijarowskiego. Płyta pierwsza to zapis premiery awangardowego oratorium i misterium „Terrarium”  w formie przekazu wg. ideii Pijarowskiego  oraz jednego z najwybitniejszych współczesnych muzyków polskich – Józefa Skrzeka.  Całość zarejestrowana nowatorską metodą dźwiękowych rejestracji Studia Mózg przez Marka Maciejewskiego.
Wspaniałe wokalizy Eurazji Srzednickiej  jak i formy chóralne zaprezentowane przez Chór Via Musica  dotykające kanonu muzyki religijnej oraz współczesnej awangardy karmią odbiorcę wspaniałymi nastrojami – niejednokrotnie nawet i wzruszając.
Jak pisze Zdzisław Pająk – wybitny polski dziennikarz muzyczny : „Terrarium” jako tak zwany koncept album samo w sobie jest formą oryginalną z wieloma smaczkami dla poszukiwaczy śladów historii muzyki. W wersji scenicznej zaskakuje, a co najważniejsze integruje i zespala w jeden nierozerwalny kształt odbiorcę z twórcami. Przenosi w przestrzeń, kołysze nastrojami i uderza, uderza treścią i przesłaniem. Z biernego odbiorcy stajesz się docelowo cichym emisariuszem zmęczonej planety i słyszysz, słyszysz niewypowiedziane  pytanie : Qvo Vadis, Qvo Vadis Homo?  
Płyta druga  - Organ Works  to wspaniałe impresje organowe Józefa Skrzeka z domieszką współczesnych improwizacji Pijarowskiego (specjalnie przygotowany  strój organów – dopasowany do koncepcji albumu jak i idei oratorium „Terrarium”).  Zarejestrowane  w Kościele św. Ducha w Toruniu  i zdigitalizowane  w niesamowitej jakości przez  specjalistę realizacji dźwiękowych Polskiego Radia  - Mirosława Worobieja.  Rejestracja muzyczna na najwyższej jakości sprzęcie audio zapewniła jakość, która  w chwili obecnej staje się  wzorcowym elementem realizacji muzyki współczesnej.
Improwizacje organowe wykorzystują pełne spektrum muzyki klasycznej jak i współczesnej od tematów zaczerpniętych od klasyków (Bach, Reger), po swobodne improwizacje o charakterze atonalnym z korzeniami w dodekafonii .

© Copyright 2007- 2017 - ProgRock.org.pl
10 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version