ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

vinyl LP egoWydawnictwo Lynx Music na XV lecie swojego istnienia przygotowuje coraz to nowe niespodzianki. 27 maja tym razem na winylu pojawi się w sprzedaży najnowszy album Millenium, zatytułowany „Ego”. Będzie to kolekcjonerskie, numerowane i rozkładane wydawnictwo, tzw. gatefold sleeve.

To nie koniec niespodzianek! 14 maja premierę będzie miała płyta formacji Keep Rockin’ – zatytułowana „Into The Unknown”.

Zespół powstał we wrześniu 2008 roku pod skrzydłami Włocławskiego Centrum Kultury. Po ustabilizowaniu się składu, garstka ludzi oddana różnym gatunkom muzycznym tworzy wybuchową mieszankę o nazwie: Keep Rockin'. W tym czasie muzycy intensywnie pracują nad materiałem muzycznym i dużo koncertują.

Na przełomie 2010/2011 roku zespół wchodzi do studia Islands w Inowrocławiu celem zarejestrowania materiału na debiutancki album. Nagraniem materiału zajął się Zbyszek Florek (Quidam), który zagrał na tym albumie gościnnie. Inny art rockowy gość , który wystąpił gościnnie to Czarek Bregier (After...)

Teksty poruszają tematy na ogół związane z człowiekiem, jego dylematami i emocjami. Muzyka Keep Rockin' charakteryzuje się brzmieniem typowym dla rocka i prog-rocka. W utworach można usłyszeć zarówno cięższe brzmienia wzbogacone fragmentami nietypowych podziałów rytmicznych, jaki i klimaty czysto balladowe.

W 2013 roku zespół nagrywa angielskie wersje utworów, a wydawcą debiutanckiej płyty zostaje LYNX MUSIC z Krakowa.

Keep Rockin' jest:

laureatem 1 miejsca Przeglądu Zespołów Muzycznych 'STRUNA' 2009 we Włocławku

laureatem 1 miejsca Rock Piotrcovia Festival 2011 - Piotrków Kujawski

finalistą XXII konfrontacji muzycznych KATAR 2013

KKR okladka plytyEEP ROCKIN':

Marcin Wojciechowski – wokal

Remigiusz Bregier – gitara

Piotr Majerski – gitara

Grzegorz Janicki – klawisze

Aleksander Kruszewski – bas

Janusz Janicki – perkusja

INTO THE UNKNOWN

 

The leaves 2:45

Powerless 8:01

Passing 4:09

Traces of the past 4:31

My destiny 4:51

I was just feeling sorrow 5:21

Seven past midnight 5:51

The treason 6:08

Awakening 4:10

My blood – Your tears 8:32

Total time: 54:43

© Copyright 2007- 2017 - ProgRock.org.pl
10 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version