ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

2014 05 17 Tenebris Maze Of SoundKolejna porcja znakomitej muzyki spod znaku art-rocka czeka na fanów podczas cyklicznej imprezy Alternatywna Scena Młodych w Konstantynowie Łódzkim. 17 maja w Miejskim Ośrodku Kultury ( ul. Łódzka 28 ) wystąpią dwa znakomite, łódzkie zespoły: (kolejno) Maze Of Sound i Tenebris.

Tenebris to jeden z najbardziej oryginalnych bandów w naszym kraju. Zespół, przez wielu określany już mianem legendy pamięta czasy przełomu lat 80 i 90, kiedy to został założony w Łodzi. Z tamtego okresu w składzie grupy pozostał tylko Przemysław „Szymon” Szymaniak, obecny lider, gitarzysta i charakterystyczny wokalista. Zespół Tenebris przez wszystkie swoje wcielenia grał muzykę o niesamowitej rozpiętości stylistycznej. Były to zatem: death i black metal oraz doom, by stopniowo zbliżać się w kierunku muzyki art-rockowej i tworzyć zdumiewającą, niezwykłą mieszankę wszystkich doświadczeń z jakimi Tenebris się po drodze spotykał. Obecnie w muzyce łódzkiej formacji jest mnóstwo art-rockowej wirtuozerii, wyraźnie zainspirowanej dokonaniami King Crimson i Yes. Obok nich znajdziemy dawkę soczystego, dobrego metalu z którym wciąż zespół Tenebris jest najbardziej kojarzony. Obecnie grupa promuje zbierający rewelacyjne oceny album „Alpha Orionis”, z którym powinien się zmierzyć każdy fan ambitnego rockowego i metalowego grania w Polsce. Grają w składzie: Przemysław „Szymon” Szymaniak – gitary i wokal, Przemysław „Primer” Dominiak – gitary, Michał „Karki” Karkusiński – klawisze, Bartek Sapota – bas oraz Grzegorz Graczyk – perkusja.

Maze Of Sound to zespół oscylujący wokół klasycznych brzmień rocka progresywnego z lat 70 i 80. Zespół obrał sobie za kierunek muzykę bardzo lubianą przez zwolenników tego typu muzyki. Ich wyraźnymi inspiracjami są dokonania takich zespołów jak: Marillion, Genesis, Yes, Alan Parsons Project czy Procol Harum. Zespół kierowany przez klawiszowca i kompozytora, Piotra Majewskiego jest bardzo bliski wydania swego debiutanckiego albumu „Sunray”, z którego muzyka obecnie stanowi lwią część koncertowego repertuaru. Wypełniają go pełne melodii i harmonii utwory, mniej lub bardziej rozbudowane, okraszone znakomitą grą instrumentalną muzyków zespołu: Piotr Majewski – klawisze, Rafał Galus – gitary, Bartek Sapota – bas oraz Grzegorz Śliwka – perkusja. Dodatkowym smaczkiem są stosowane na scenie przez frontmana – Kubę Olejnika elementy tzw. teatru rockowego, charakterystyczne dla takich postaci jak Peter Gabriel czy Fish.

Alternatywna Scena Młodych to przedsięwzięcie od kilku lat cyklicznie pojawiające się w konstantynowskim MOK-u, promujące dobrą, niezależną muzykę rockową. Impreza choć boryka się z notorycznymi problemami finansowymi to jednak wciąż działa, głównie dzięki ogromnemu sercu jej Organizatorów. Jeśli lubicie dobrą muzykę i chcecie by takie imprezy jak ASM odbywały się w łódzkim regionie (a jest ich bardzo mało) to odwiedźcie MOK w Konstantynowie Łódzkim. Początek koncertów o godz. 19:00 - 17 maja (sobota). Muzyczne uniesienia gwarantowane! 

 

Wydarzenie na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/1482609528623898/?ref_notif_type=plan_user_joined&source=1

© Copyright 2007- 2017 - ProgRock.org.pl
10 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version