ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

thotBelgijska post-industrialna formacja Thot prezentuje drugi, tym razem już pełnowymiarowy utwór promujący nadchodzący album "FLEUVE". Mowa tu o kompozycji, która jest również ukłonem w kierunku polskich fanów grupy. Tytuł "ODRA" odnosi się bezpośrednio do rzeki płynącej w Czechach, Polsce i na granicy polsko-niemieckiej. Motywem przewodnim i inspiracją dla całego albumu są właśnie europejskie rzeki.

Myślą przewodnią "FLEUVE" jest cytat z niemieckiego pisarza i poety Bertolta Brechta: "Rzeka, która wszystko porywa określana bywa jako brutalna, ale nikt nie nazywa brutalnymi brzegów, które ją uwięziły". Album wyprodukowany ponownie przez Magnusa Lindberga z Cult Of Luna (wcześniej zespół współpracował z tym muzykiem przy okazji poprzedniego albumu "The City That Disappears") ukaże się 20 października nakładem belgijskiej wytwórni Weyrd Son Records.

Pierwszym utworem zaprezentowanym szerszej publiczności był "ICAUNA". Utwór to łacińska nazwa francuskiej rzeki Yonne, która płynie w regionie o tej samej nazwie, a z którego pochodzi założyciel zespołu - Grégoire Fray. Utwór ten to bardziej intro do kolejnej kompozycji, którą Thot właśnie zaprezentował, tj. "ODRA". Premiera singla wsparta została teledyskiem stworzonym przez francuskiego artystę Arthura Sheltona. O swoim teledysku wypowiada się sam jego twórca: "Od kiedy stworzyłem kilka filmów, teledysków i kilkukrotnie próbowałem filmowania podwodnego, zawsze chciałem pójść o krok dalej z podobnymi eksperymentami, które pozwalają by obraz był powolny, dziwny i nieokreślony. Kiedy Grégoire opowiedział mi całą filozofię swojego nowego albumu i zaproponował zarazem stworzenie teledysku do jednego z utworów - to była właśnie okazja do wspomnianych eksperymentów. Wielkim wyzwaniem było zebranie wszystkich pomysłów w jedno, a później śledzenie powolnej podróży głównej bohaterki w głąb ciemnej otchłani. Całość powstała w jeden, bardzo intensywny dzień, na basenie o głębokości 5 metrów. Później przez kilka czy kilkanaście dni wideo było produkowane i montowane, a dziś pochwalić się możemy monumentalnym efektem naszej wspólnej pracy!".

Poniżej możecie obejrzeć teledysk do utworu "ODRA":


Link do filmu na YouTube: https://youtu.be/J9FnADe_l5Y 
"ODRA" dostępny jest również na portalu Bandcamp.com, na którym zespół udostępnia także ścieżki dla wszystkich, którzy zechcieliby popracować nad remixem tego utworu (paczka do pobrania zawiera również informacje prasowe w języku angielskim): Thot "ODRA" on Bandcamp

Nowy album Thot - "FLEUVE" ukaże się 20 października nakładem Weyrd Son Records.

© Copyright 2007- 2017 - ProgRock.org.pl
10 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version