ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

akkermanJAN AKKERMAN wirtuoz gitary, który przez wiele lat współpracował z wielkimi muzykami, takimi jak BB King, Alan Price, Herman Brood, Peter Banks, Phil Collins, Jack Bruce, Charlie Byrd, Ice-T, Paco De Lucia. Współtworzył zespoły FOCUS i BRAINDBOX. Autor wielu solowych projektów, które doskonale pokazują jego wszechstronną grę na gitarze. Twórca między innymi "Tabernakel" (1973), słynnego albumu "Jan"Akkerman "(1977) oraz nowych wydawnictw studyjnych" CU "(2003) i "Minor Details" (2011).
Jego muzyka łączy w sobie elementy rocka, jazzu, bluesa, muzyki klasycznej. Przez całą swoją karierę Akkerman występował na światowych scenach m.in. Montreux Jazz Festival, North Sea Jazz Festival, na niezliczonych koncertach w Europie i na świecie. Wielokrotnie honorowany za wkład w rozwój muzyki.
Koncerty Jana Akkermana są odświeżającym i niepowtarzanym fascynującym doświadczeniem. Będąc autentycznym improwizatorem Jan pokazuje swoje maksymalne możliwości.

Na koncert do Polski przyjeżdża z zespołem w składzie:
Jan Akkerman (gitara)
Coen Molenaar (instrumenty klawiszowe)
David de Marez Oyens (bas / perkusja)
Marijn van den Berg (perkusja)

Koncerty:
07.06. - KLUB ANDALUZJA / Piekary Śląskie
08.06. - KLUB HYBRYDY / Warszawa
09.06. - KLUB KUŹNIA / Bydgoszcz

Bilety w cenie 90,00zł. (przedsprzedaż) / 110,00zł. (w dniu koncertu) dostepne w klubach (bilety kolekcjonerskie) oraz w punktach sprzedaży Eventim i Ticketmaster.

© Copyright 2007- 2017 - ProgRock.org.pl
10 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version