ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

01. Imię i Nazwisko.
Patryk "Mrówa" Mrówczyński

02. Grupa, lub projekt muzyczny z którym obecnie jesteś związany?
WHITEROSE przede wszystkim. Drugi projekt 'z zupełnie innej beczki 'właśnie się rodzi.

03. Ile miałeś lat kiedy stwierdziłeś, że chcesz zostać muzykiem?Czy od razu myślałeś o perkusji? Jak wyglądała Twoja muzyczna edukacja?
Hmmm... trzy? Wtedy była to "perkusja" i "gitara". Prawdziwe lekcje zacząłem najpierw pobierać jednak na pianinie, jako dziecko, dosłownie podstawy (które poszerzyłem dopiero jakiś czas temu). Dopiero potem były lekcje gitary, na której nawet przez rok grałem w zespole. W tym czasie zaczynałem jednak pogrywać też na perkusji, do której dopiero wtedy miałem dostęp w domu kultury. Gdy mój pierwszy zespół się rozpadł założyłem Whiterose, już na właściwym miejscu

04. Czy jest jakiś zespół, a może konkretny utwór, który miał bezpośredni wpływ na Twoją decyzję?
Definitywnie Enter Sandman, właśnie wtedy gdy byłem w wieku trzech lat Metallica wydała Czarny Album.

05. Napisz coś o swoim zestawie perkusyjnym (początki, stan obecny, plany na przyszłość)
Jeśli chodzi o jakość to niestety mój zestaw figuruje poniżej przeciętnej, ze względów finansowych oczywiście. Ciągle jednak coś przy nim robię i ustawienia ewoluują, niekoniecznie na podstawie tego co widzę u innych perkusistów. Za perkusją zależy mi na mojej wygodzie i swobodzie dostępu do wszystkiego więc często stawiam na rozwiązania, które niekoniecznie muszą wyglądać, a bardziej sprawdzać się w praktyce. Natomiast jestem bardzo zadowolony ze współpracy z Markiem Osojcą i firmą OSCA4Drums, która produkuje dla mnie moją własną linię customowych pałek.

06. Jak często ćwiczysz grę na perkusji?
Oprócz ćwiczeń na padzie w domu gram minimum dwa razy w tygodniu, przeważnie w weekend. Gdybym jednak mógł to grałbym zapewne codziennie.

07. Praca w studio i sesja nagraniowa to …?
Praca w studio i sesja nagraniowa to dla mnie wciąż nowa przestrzeń, którą poznaję. Świetnie się w niej jednak czuję, nie tylko jeśli chodzi o rejestrowanie ścieżek perkusji. To dla mnie tylko połowa pracy w studio, która sprawia mi radochę bo uczestniczę praktycznie w całym procesie nagrywania.

08. Koncert i gra dla publiczności to…?
Koncert i gra dla publiczności to dla mnie coś na co zawsze czekam z niecierpliwością. Niezależnie od tego jak jesteś zmęczony, chory czy zły, kiedy czekasz na backstage'u na wejście i słyszysz ludzi, a potem intro koncertowe, to ten moment jest jak cios w twarz po którym budzisz się z zaspania.

09. Gdyby zaproponowano Ci koncert na dwa zestawy perkusyjne, z kim chciałbyś zagrać i dlaczego?
Byłby to Mike Portnoy oczywiście. Jego zestaw to praktycznie dwa w jednym więc byłoby łatwiej, poza tym Portek jest moim perkusyjnym Bogiem, to oczywiste.

10. Czy jest jakiś utwór w którym zagrałeś i z którego jesteś szczególnie dumny?
Praktycznie jestem zadowolony z każdego utworu moich idoli, który na swój sposób uda mi się opanować podczas ćwiczeń z podkładem. Jeśli chodzi o Whiterose to wydaje mi się, że najbardziej wymagającym utworem dla mnie jako perkusisty jest Guests.

11. Czy zajmujesz się komponowaniem muzyki, piszesz teksty, aranżujesz utwory?
Oczywiście, tym wszystkim zajmuje się tak naprawdę każdy w zespole. Teksty to inna sprawa bo pisze je Kolczyk. Wyjątkiem jest Reload, którego tekst wyszedł ode mnie.

12. Czy umiesz grać na innych instrumentach?
Tak jak już wcześniej pisałem, zaczynałem na innych instrumentach niż perkusja. Oczywiście to na perkusji teraz gram od lat więc wydaje mi się, że mój skill w pozostałych instrumentach solidnie opadł ;)

13. Czy masz jakieś hobby nie związane z muzyką?
Oprócz grania zajmuję się grafiką, również tą zespołu. Kiedyś nawet na tym zarabiałem, ale nie było łatwo. Poza tym od lat śledzę i interesuję się rynkiem gier video, szczególnie rejonem konsol.

14. Czy zaglądasz na ProgRock.org.pl ? :-)
Oczywiście, to już rutyna ;)

 

© Copyright 2007- 2021 - ProgRock.org.pl
14 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version