ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login


01. Imię i Nazwisko.
Przemek Betański.

02. Grupa, lub projekt muzyczny w którym obecnie występujesz?
Xanadu.

03. Ile miałeś lat kiedy stwierdziłeś, że chcesz zostać gitarzystą?
W wieku ok 8 lat, kiedy to z uparciem, pod okiem kuzyna starałem się zagrać temat z "Marsza żałobnego" Chopina na jednej strunie. Była to wówczas oczywiście zabawa ale utkwiło mi to w pamięci na tyle, że po kilku latach już bardziej świadomie sięgnąłem po gitarę z konkretnym planem bycia gwiazdą rocka :) To było pod koniec podstawówki. Po wielu wzlotach i upadkach mój plan odstawiłem na bok skupiając się na opanowaniu instrumentu i grze w zespole co stało się moją pasją, która trwa do dziś.

04. Czy jest jakiś zespół, a może konkretny utwór, który miał bezpośredni wpływ na Twoją decyzję?
Nie pamiętam dokładnie ale raczej nie było takiego zespołu ani utworu. Otaczałem się różnorodną stylistycznie muzyką, nie tylko "gitarową", którą odkrywałem, która inspirowała i miała wpływ na moje ogólne postrzeganie muzyki.

05. Czy pamiętasz swoje pierwsze gitary?
Oczywiście że pamiętam-pierwsza to 7 strunowa, akustyczna, produkcji radzieckiej, następnie polski Defil Jumbo potem był już pierwszy "elektryk" gitara Mensfeld.

06. Jakich gitar używasz teraz?
Music Man JP6, Ibanez RGT 3020 QM, Yamaha APX.

07. Czy masz jakiś wymarzony model na którym chciałbyś zagrać?
Nie mam ale chciałbym poszerzyć instrumentarium o jeszcze kilka modeli.

08. Wolisz pracować w studiu czy występować na scenie?
Praca w studiu jest dla mnie ciekawa i bardzo rozwijająca ale najlepiej czuje się w czasie koncertów, na scenie. Interakcja pomiędzy muzykami a publicznością jest dla mnie najcenniejsza.

09. Czy jest jakiś artysta z którym chciałbyś odbyć mały "jam session"?
Nie ma dla mnie znaczenia jaki to byłby artysta. Najważniejsze jest to, że każde takie doświadczenie wzbogaciłoby mnie jako muzyka, poszerzyło horyzonty i zapewniło dobrą zabawę-bo o to przecież chodzi.

10. Czy jest jakiś utwór w którym zagrałeś z którego jesteś szczególnie dumny?
Grę na gitarze postrzegam jako element pewnej całości i współgrania z kolegami. Nie rozpatruje swoich partii jako indywiduum dlatego jeśli mogę być dumny to z tego co razem stworzyliśmy i tworzymy nadal.

11. Czy zajmujesz się komponowaniem muzyki?
W wolnych chwilach i jak na razie tylko "do szuflady".

12. Czy umiesz grać na innych instrumentach?
Jeszcze nie;)

13. Czy masz jakieś hobby nie związane z muzyką?
Literatura, dobre kino.

14. Czy zaglądasz na ProgRock.org.pl ? :-)
Systematycznie :-)

 

© Copyright 2007- 2021 - ProgRock.org.pl
14 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version