ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login


01. Imię i Nazwisko.
Wojciech Ciuraj

02. Grupa, lub projekt muzyczny w którym obecnie występujesz?
WALFAD (We Are Looking For A Drummer)

03. Ile miałeś lat kiedy stwierdziłeś, że chcesz zostać wokalistą rockowym? Czy był to świadomy wybór, czy raczej przypadek?
Śpiewać zacząłem w wieku 10-11 lat, miałem szczęście, ponieważ na poszczególnych etapach mojej muzycznej drogi zawsze trafiałem na świetnych mentorów. Zbierałem szlify pod okiem różnych fachowców, więc można powiedzieć, że zanim zacząłem realizować się w repertuarze stricte rockowym miałem już spore doświadczenie sceniczne. Tak naprawdę bardzo szybko zrozumiałem, że moje miejsce jest za mikrofonem i mam nadzieję, że tak już pozostanie ;)

04. Czy jest jakiś zespół, a może konkretny wokalista, który miał bezpośredni wpływ na Twoją decyzję?
Oczywiście są wokaliści, którzy wywarli na mnie ogromny wpływ (Plant, Riedel, Bono), ale zetknąłem się z ich twórczością już jako osoba śpiewająca.

05. W swoim obecnym zespole łączysz śpiewanie z graniem na instrumencie. Czujesz się bardziej wokalistą czy instrumentalistą?
O ile na początku działalności zespołu byłem bardziej wokalistą to teraz bez instrumentu na scenie czuję się niekompletny. Jestem nierozerwalnie związany z obiema funkcjami.

06. Śpiewasz po polsku czy w innym języku? Czym jest spowodowany ten wybór?
Trochę na przekór trendom wykonujemy z zespołem muzykę polskojęzyczną. Uważam, że tematy, które poruszam w swoich tekstach w języku angielskim brzmiałyby nieautentycznie.

07. Czy uważasz , że tekst w utworze rockowym jest jego ważną częścią, czy pełni on tylko rolę drugoplanową?
Moim zdaniem tekst jest tak samo ważny jak muzyka. Dobre utwory charakteryzują się spójnością warstwy muzycznej z literacką i do tego dążę pisząc.

08. Czy sam piszesz teksty do wykonywanych utworów? Jakie tematy interesują Cię najbardziej?. Skąd czerpiesz natchnienie?
Zanim zaczynam pisać tekst na ogół mam już w głowie ogólną koncepcje tego co chce przekazać. Jako dobry obserwator czerpię inspirację z otaczającej mnie rzeczywistości, staram się możliwie jak najciekawiej ująć temat.

09. Praca w studio i sesja nagraniowa to …?
Wielkie wyzwanie.

10. Koncert i gra dla publiczności to…?
Ogromna frajda ;)

11. Dbasz o głos?. Szkolisz głos?.
Jak już wspominałem dawniej brałem lekcje śpiewu. Staram się dbać o higienę głosu, ale nie mam na tym punkcie obsesji ;)

12. Czy jest jakiś artysta z którym chciałbyś wystąpić w duecie?
Jest wielu takich artystów (Peter Gabriel, Steven Wilson, Mariusz Duda). Póki co ewentualny duet, z którymś z tych panów funkcjonuje raczej w sferze marzeń sennych, ale nigdy nie wiadomo.

13. Czy jest jakiś utwór w którym zaśpiewałeś z którego jesteś szczególnie dumny?
Jestem umiarkowanie zadowolony z większości rzeczy, które zaśpiewałem, ale wierzę, że najlepsze wykonania dopiero przede mną.

14. Czy zajmujesz się komponowaniem muzyki, aranżujesz utwory, tworzysz linie wokalne?
W WALFAD pełnię rolę twórcy kompletnego :) Większość muzyki i wszystkie teksty są mojego autorstwa.

15. Czy masz jakieś hobby nie związane z muzyką?
Moją wielką pasją jest piłka nożna, od wielu lat kibicuję hiszpańskiemu klubowi Valencia CF. Interesuję się, również literaturą fantasy.

16. Czy zaglądasz na ProgRock.org.pl ?
Praktycznie codziennie ;)

 

© Copyright 2007- 2021 - ProgRock.org.pl
14 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version