ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

01.Imię i Nazwisko.
Janusz Glon

02.Grupa, lub projekt muzyczny w którym obecnie występujesz?
Xanadu

03.Ile miałeś lat kiedy stwierdziłeś, że chcesz zostać gitarzystą?
Chyba 10, ale nie od razu zaangażowałem się w grę na instrumencie. To stało się nieco później, miałem wtedy pewnie 14 lat.

04.Czy jest jakiś zespół, a może konkretny utwór, który miał bezpośredni wpływ na Twoją decyzję?
Zaczęło się wszystko od The Beatles. To ich muzyka wywarła na mnie w młodym wieku duże wrażenie. To była ta iskra. Natomiast w tym samym czasie ukazała się płyta „The Wall” Pink Floyd, która postawiła przysłowiową „kropkę nad i”. Partie gitarowe w wykonaniu Davida Gilmoura utwierdziły mnie w wyborze instrumentu.

05.Czy pamiętasz swoje pierwsze gitary?
O tak.. Jak u większości była to gitara akustyczna, a następnie elektryczna Samba, którą modyfikowałem, aby zbliżyć ją wizualnie i brzmieniowo do Fendera Stratocastera.

06.Jakich gitar używasz teraz?
Obecnie używam GMR Custom Guitar.

07.Czy masz jakiś wymarzony model na którym chciałbyś zagrać?
Nie.

08.Wolisz pracować w studio czy występować na scenie?
Zarówno praca w studio, jak i granie koncertów powodują satysfakcję. W studio materializują się dźwięki, które powstają gdzieś wewnątrz nas, nabierają kształtu i pozostają w postaci utworów jako ślad naszego istnienia i naszych osobowości. Koncerty to emocje i pewien subtelny rodzaj atmosfery jaka powstaje podczas grania. Dla mnie obie formy kontaktu z muzyką są równoważne.

09.Czy jest jakiś artysta z którym chciałbyś odbyć mały "jam session"?
„Jam session” to pewnie za wysokie progi, ale gdyby pojawiła się możliwość bycia w pobliżu podczas pracy nad tworzeniem muzyki , to na pewno chciałbym coś takiego przeżyć. Jest wielu artystów, których cenię.. może wspomniany David Gilmour albo Steve Lukather.

10.Czy jest jakiś utwór w którym zagrałeś z którego jesteś szczególnie dumny?
Nie postrzegam grania w takim aspekcie. Partie gitarowe to jedynie element utworu, mogę tylko stwierdzić, że satysfakcjonujące jest kiedy ma się odczucie, że to co gram współgra z resztą muzyki.

11.Czy zajmujesz się komponowaniem muzyki?
Tak. Jest to najbardziej pasjonujące w muzyce. Kiedyś robiłem to głównie indywidualnie, ostatnio jednak uczestniczę w tym procesie w inny sposób, dodając swoją cząstkę do muzyki Xanadu… i cieszę się, że mogę współtworzyć ją z moimi uzdolnionymi kolegami.

12.Czy umiesz grać na innych instrumentach?
Kiedyś uczyłem się grać na klawiszach, ale nie zaryzykuję słowa umiem..

13.Czy masz jakieś hobby nie związane z muzyką?
Literatura w szerokim zakresie, trochę film..

14.Czy zaglądasz na ProgRock.org.pl ? :-)
Regularnie..

 

© Copyright 2007- 2021 - ProgRock.org.pl
14 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version