ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

01.Imię i Nazwisko.
Adam Łassa

02. Grupa, lub projekt muzyczny w którym obecnie występujesz?
ANANKE

03. Ile miałeś lat kiedy stwierdziłeś, że chcesz zostać wokalistą rockowym? Czy był to świadomy wybór, czy raczej przypadek?
To było w podstawówce. W wieku 12 lat dostałem pierwszą gitarę. Rok później napisałem 10 dość kontrowersyjnych tekstów o koleżankach z mojej klasy i wraz z dwoma kolegami nagraliśmy pierwszą płytę do piosenek Beatlesów. Do tej pory żałuję, że kaseta została zniszczona, ponieważ w pierwszych dniach zrobiła furorę w szkole. Niestety, większość moich koleżanek się do mnie nie odzywała przez jakiś czas;-).

04. Czy jest jakiś zespół, a może konkretny wokalista, który miał bezpośredni wpływ na Twoją decyzję?
Jest wielu świetnych wokalistów, których darzę szacunkiem. Jednak największy guru spośród nich to Peter Hammill. Uwielbiam również Petera Gabriela, Petera Nichollsa oraz Fisha.

05. Śpiewasz po polsku czy w innym języku? Czym jest spowodowany ten wybór?
Zazwyczaj po polsku, choć nagrałem również z Abraxas dwie płyty po angielsku. To w pełni świadomy wybór, gdyż śpiewając po polsku jestem bardziej wiarygodny i wiem jak interpretować dany tekst.

06. Czy uważasz , że tekst w utworze rockowym jest jego ważną częścią, czy pełni on tylko rolę drugoplanową?
Dla mnie tekst jest równie ważny jak muzyka. Przekaz, jeśli jest istotny, posiada moc sprawczą.

07. Czy sam piszesz teksty do wykonywanych utworów? Jakie tematy interesują Cię najbardziej?. Skąd czerpiesz natchnienie?
Od zawsze piszę teksty sam. Tylko wówczas czuję, że to co mam do powiedzenia jest ważne. Natchnienie, choć dziwnie to zabrzmi, przychodzi do mnie samo. Czekam kiedy moja dusza się otworzy i obraz spływa tworząc historię. Moje prywatne zainteresowania są w większości tematami tekstów, podobnie jak moje życiowe doświadczenia. Nad interpretacją nigdy się nie zastanawiam, ponieważ wiem to już w chwili pisania tekstu.

08. Praca w studio i sesja nagraniowa to ?
Wspaniałe doświadczenia, które sprawiają mnóstwo satysfakcji. Moment, w którym akt twórczy staje się kompletny.

09. Koncert i gra dla publiczności to?
Jedyna w swoim rodzaju ceremonia. Energia pomiędzy sceną i publicznością może cię przenieść do innego wymiaru.

10. Dbasz o głos?. Szkolisz głos?
Staram się dbać o głos kiedy czuję, że jest z nim źle. To raczej delikatne urządzenie i czasami się zapominam;-). Gram od zawsze rocka, nie szkolę głosu.

11. Czy jest jakiś artysta z którym chciałbyś wystąpić w duecie?
Chyba nie mam takiej potrzeby.

12. Czy jest jakiś utwór w którym zaśpiewałeś z którego jesteś szczególnie dumny?
Tak, byłem dumny kiedy w szkole średniej napisałem dość komercyjną piosenkę i po naszym koncercie, pół szkoły chodziła za mną i ją śpiewało ;-)))

13. Czy zajmujesz się komponowaniem muzyki, aranżujesz utwory, tworzysz linie wokalne?
W Ananke zajmuje się tworzeniem linii wokalnych do muzyki Krzysztofa i pisaniem tekstów. Wiele rozmawiamy o aranżu poszczególnych utworów i ich ostatecznym kształcie. W Abraxas oraz Assal&Zenn sporadycznie komponowałem niektóre kawałki. W szufladzie mam kilka piosenek, które być może nagram na solowej płycie.

14. Czy masz jakieś hobby nie związane z muzyką?
Interesuje mnie wszystko co w jakimś sensie mnie rozwija i uczy. To może być dobra książka, film, podróż czy wydarzenie sportowe. Staram się również ciągle zadawać pytania gdzie jestem i co jest dla mnie ważne?

15. Czy zaglądasz na ProgRock.org.pl ? :-)
Przyznam, że nie za często, ale obiecuję, że po tym wywiadzie będę to robił częściej:-)

 

© Copyright 2007- 2021 - ProgRock.org.pl
14 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version