ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

01. Imię i Nazwisko.
Hubert Murawski.

02. Grupa, lub projekt muzyczny z którym obecnie jesteś związany?
Xanadu , Peace & War.

03. Ile miałeś lat kiedy stwierdziłeś, że chcesz zostać muzykiem?
Trudno mi dokładnie powiedzieć, ale chyba miałem jakieś 12 lat. Doprowadzałem rodziców i siostry do piany na ustach stukając we wszystko, co wydawało ciekawe dźwięki.

04. Czy od razu myślałeś o perkusji? Jak wyglądała Twoja muzyczna edukacja?
Nie, to się działo stopniowo. Pomysł na granie na perkusji zrodził się w momencie, kiedy moje pseudo paradidle zaczęły przybierać jakąś rytmiczna formę Wraz z kolegami wstąpiliśmy do tzw. ogniska muzycznego, gdzie po wstępnych kwalifikacjach stwierdzono, że chyba się do grania na instrumentach perkusyjnych nadaje i tak się zaczęło. Potem grając już jakieś rytmy próbowałem swoich sił w lokalnych węgorzewskich zespołach, których w owym czasie było naprawdę sporo. Po latach grania punku, bluesa, reggae i rocka stwierdziłem, że ten ostatni gatunek odpowiada mi najbardziej. Ostatnio szlifowałem swoje umiejętności u Prof. Miroslawa Żyty - świetnego pedagoga i perkusisty jazzowego. Staram się cały czas rozwijać.

05. Czy jest jakiś zespół, a może konkretny utwór, który miał bezpośredni wpływ na Twoją decyzję?
Pewnie nie jestem na tym forum jedyny, ale takim zespołem był Pink Floyd, którym zainteresowała mnie moja siostrą. Razem piłowaliśmy „The Wall” na szpulowcu ZRK ;-)

06. Napisz coś o swoim zestawie perkusyjnym (początki, stan obecny, plany na przyszłość)
Oczywiście pierwszy był Polmuz, w którym wszystko się urywało ;-), następnie udało mi się kupić zestaw firmy Szpanerski (kupiłem go od jakiegoś amatora napojów wyskokowych, który stwierdził, że są mu już zbędne). Te beczki to był przy Polmuzie Mercedes ;-). Dużo tu by można wymieniać… potem były Amati, Sonor, Mapex i sam już nie wiem czy coś pominąłem ;-) Obecnie gram na bębnach firmy Peace model Kahuna bubinga. Blachy mam różnych producentów (dobieram wg własnego uznania). Używam pałek Vic Firth’a, a z krajowych grywam Osca”mi .Są niezłe i tanie. Jeśli chodzi mojego tzw. Hardware, to różni producenci. Gram na twinie Tama Ironcobra power gilde. Brzmienie mojego obecnego zestawu mnie zadowala (używam naciągów Remo Pinstripe, na werblu Ambasador, na bębnie basowym mam Emada Evansa). Jeśli się kiedyś przesiądę, to na pewno na jakąś Tamę (oczywiście z bubingi! ;-)

07. Jak często ćwiczysz grę na perkusji?
Jak mam tylko czas, bo pracuję zawodowo i nie zawsze mi się chce ;-)

08. Praca w studiu i sesja nagraniowa to…?
Praca w studiu to fajny proces. Powstaje czasem coś czego nie jesteśmy wstanie uchwycić na próbach. No i daje w dzisiejszych czasach wiele możliwości obróbka cyfrowa. Można zrobić sporo rzeczy, których nie dało się zrobić 20 lat temu.

09. Koncert i gra dla publiczności to…?
Mój żywioł. Uwielbiam grać na żywo i kontakt z publicznością.

10. Gdyby zaproponowano Ci koncert na dwa zestawy perkusyjne, z kim chciałbyś zagrać i dlaczego?
Nigdy się nad tym nie zastanawiałem, ale chyba Neil Peart, bo to był i jest dla mnie bębniarz, który mnie inspiruje.

11. Czy jest jakiś utwór w którym zagrałeś i z którego jesteś szczególnie dumny?
Mam nadzieje, że jeszcze go zagram... ;-)

12. Czy zajmujesz się komponowaniem muzyki, piszesz teksty, aranżujesz utwory?
Zdarza się i to często, że mam spory wkład w proces komponowania i aranż. Od pisania tekstów są wokaliści, z którymi gram.

13. Czy umiesz grać na innych instrumentach?
Troszkę plimkam na klawiszach i gitarze akustycznej ,ale czy to jest umiejętność gry, tego raczej nie jestem pewien.

14. Czy masz jakieś hobby nie związane z muzyką?
Wypoczynek na tzw. ”łonie natury”.

15. Czy zaglądasz na ProgRock.org.pl ? :-)
Regularnie.

 

© Copyright 2007- 2021 - ProgRock.org.pl
14 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version