ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

No-Man
Wherever There Is Light
(2009, EP)

01. Wherever there is light (4.21)
02. Death was California (3.02)
03. Counting (4.24)
04. Carolina skeletons (live) (7.09)
05. All the blue changes (live) (6.39)
06. Wherever there is light - video
07. All the blue changes - live video

- Tim Bowness (śpiew)
- Steven Wilson (gitara)

- Michael Bearpark (gitara)
- Steve Bingham (skrzypce elektryczne)
- Stephen Bennett (instrumenty klawiszowe)
- Andrew Booker (perkusja)
- Bruce Kaphan (gitara)
- Pete Morgan (bas)
- Theo Travis (flet)
Wyświetlony 3285 razy

1 komentarz

 • Link do komentarza Krzysztof Michalczewski sobota, 12 wrzesień 2009 15:37 napisane przez Krzysztof Michalczewski

  Nie pozwala zapomnieć o sobie niestrudzony Steven Wilson. W czerwcu 2008 ukazała się płyta "Schoolyard Ghosts" No-Man, a w marcu bieżącego roku jego solowa płyta "Insurgentes". Z kolei w sierpniu 2009 pojawiły się albumy: "Nsrgnts Rxms" (remiksy utworów z "Insurgentes" dokonane przez różnych muzyków) i "Live In NYC" Blackfield. Milowymi krokami zbliża się dzień premiery "Mixtaped" No-Man i "The Incident" Porcupine Tree.
  Prawdziwy zawrót głowy i jeszcze trzeba mocno trzymać się za kieszeń. Wrażenia te potęguje jeszcze fakt, że od kilkunastu dni można znaleźć na półkach sklepowych "Wherever There I Light" duetu No-Man.

  "Wherever There Is Light" jest kolejną EP-ką w historii No-Man, tym razem przynoszącą piosenki do słuchania i do oglądania. Jeden utwór z ostatniej płyty duetu; dwa premierowe; dwa znane z wcześniejszych albumów, tutaj w wersji koncertowej; dwa jako wideo; łącznie 35 minut muzyki - tak przedstawia się zawartość tej kompilacji.
  Otwiera ją piosenka tytułowa, która znalazła się wcześniej na "Schoolyard Ghosts", moim zdaniem najpiękniejsza z tego albumu, dlatego dobrze się stało, że muzycy postanowili ją przypomnieć.
  Następnymi w kolejności są niepublikowane dotychczas nagrania "Death Was California" i "Counting". To one zapewne spotkają się z największym zainteresowaniem fanów Wilsona i Bownessa.
  Pierwsza piosenka to bardzo skromnie zaaranżowana (śpiew, gitara akustyczna) ballada - delikatna i ulotna, taka do jakich przez te wszystkie lat przyzwyczaił nas No-Man.
  "Counting" to kompozycja rozpisana na większą ilość instrumentów (fortepian, śpiew, syntezator, skrzypce i gitara elektryczna) - z początku spokojna oraz krucha, a w drugiej części bardziej wyrazista i oparta na dźwiękach przesterowanej, przyprawiającą słuchacza o gęsia skórkę, gitary Stevena.
  Kolejne utwory to koncertowe wersje "Caroline Skeletons" ("Caroline Skeletons" EP) i "All The Blue Changes" ("Together We're Strange") zarejestrowane w Bush Hall w Londynie 29.08.2008. Nieco różnią się one od swoich studyjnych odpowiedników, ale wypadają równie okazale.
  Na okrasę muzycy i wydawca zafundowali wszystkim fanom duetu wideoklip do piosenki tytułowej i fragment zapisu DVD koncertu w Bush Hall - "All Th Blue Change".

  Po wysłuchaniu pięciu piosenek i obejrzeniu dwóch krótkich filmów można śmiało zaryzykować tezę, że omawiana EP-ka jest zapowiedzią oczekiwanego w październiku bieżącego roku dwupłytowego zapisu DVD z występu duetu No-Man, który odbył się w Bush Hall w sierpniu 2008. Jest to swoisty muzyczny aperitif, a jego zadaniem jest zaostrzyć apetyt w oczekiwaniu na danie główne. W moim przypadku EP- ka "Wherever There Is Light" swoje zadanie spełniła - już czuję się odurzony aromatami płynącymi z kuchni.

  Krzysztof Michalczewski

Zaloguj się, by skomentować

© Copyright 2007- 2021 - ProgRock.org.pl
14 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version