ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

Technical Space Composer's Crew
Canaxis 5
(1969, album studyjny)

A.    Boat-Woman Song    
B1.  Canaxis    
B2.  Mellow Out
- Holger Czukay
- Rolf Dammers
Wyświetlony 4016 razy

1 komentarz

  • Link do komentarza Edwin Sieredziński wtorek, 15 kwiecień 2014 01:24 napisane przez Edwin Sieredziński

    Holger Czukay znany jest głównie jako basista zespołu Can współtworzonego z Michaelem Karolim, Irminem Schmidtem i Jakim Liebeszeitem. Jego solowy dorobek jest jednakże nie mniej ciekawy niż działalność w wyżej wymienionej, sztandarowej dla krautrocka grupie.

    Płyta ta stanowi niezwykły przykład de facto elektronicznej psychodelii. W zasadzie jest to solowy projekt Czukaya, tylko pod szyldem Technical Space Composer's Crew. To on zmontował taśmy i zagrał na gitarze basowej. Dammers zajął się produkcją. Podobne eksperymenty z taśmami były dokonywane na przełomie lat 60. i 70. Czukay w takim analogowym samplingu i efektach taśmowych osiągnął swoiste mistrzostwo. Zarejestrowane na taśmach dźwięki czy fragmenty specyficznej wokalizy. Osobiście twierdzę, że Czukay, mimo że jest świetnym kompozytorem i multiinstrumentalistą, beczy, a nie śpiewa, a jego wokaliza szereg utworów jak "Persian Love" psuje i zaburza ich odbiór. Tutaj jednakże to jego beczenie i rzężenie bardzo dobrze się wpisuje do dźwięków rodem z Orientu, mimo że środki tutaj zastosowane były inne. Sposób rozumowania Czukaya był tutaj zbliżony jak Pierre'a Schaffera w jego projektach. Nie skończyć na samych instrumentalnych dźwiękach, to dopiero początek, trzeba to odpowiednio zmontować i przetworzyć.

    W Canaxis 5 można znaleźć muzykę niezwykle odprężającą i pozwalającą odpłynąć, pozwolić pracować wyobraźni. Genialny album do przemyśleń czy bardziej artystycznej pracy. Z mojej strony 5/5.

Zaloguj się, by skomentować

© Copyright 2007- 2021 - ProgRock.org.pl
14 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version