ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

White Raven
The First Breath
(2015, album studyjny)

1. The First Breath – 12:42
2. Second – 2:15
3. Abandoned Dreams – 3:15
4. Be Different – 4:53
5. Silence – 3:32
6. Few Paths. One Story – 6:26
7. In The Deep Dream – 2:35
8. Eclipse – 9:46
9. Reasing Dreams – 2:00
10. The Last Journey – 4:49
11. To The Stars – 4:51
12. Who Are You – 2:42
13. Follow Me – 4:16
14. Last But Not Wasted Breath: The First Breath – Finale – 11:26


Piotr Wojciechowski – Muzyka, aranżacje , wykonanie i wszystkie instrumenty

Wyświetlony 3903 razy

1 komentarz

  • Link do komentarza Krzysztof Pabis sobota, 23 styczeń 2016 09:33 napisane przez Krzysztof Pabis

    Są tacy którzy mówią, że we współczesnej muzyce rozrywkowej rozwija się już tak naprawdę tylko elektronika. Gdy słucha się takich albumów jak The First Breath, projektu firmowanego nazwą White Raven bardzo łatwo jest zgodzić się z takim podejściem. White Raven proponuje nam muzykę elektroniczną pozostającą gdzieś na granicy progresywnych brzmień rockowych. Niewątpliwie jest tu widoczny wpływ tradycji w postaci klasyków, takich jak Jean Michael Jarre czy Vangelis, ale myślę, że objawia się on głównie w sposobie myślenia o elektronicznych brzmieniach. White Raven to projekt jednoosobowy. Na wszystkich instrumentach zagrał pochodzący z Łodzi Piotr Wojciechowski. Przyznam sie szczerze, że gdy dowiedziałem się, że tylko jedna osoba odpowiada w całości za brzmienie tej płyty byłem pod jeszcze większym wrażeniem. Autor twierdzi, że pracował nad tym albumem przez bardzo długi czas i słuchając go widać tę przemyślaną pracę.
    Jest to chyba mój ulubiony jak dotychczas album z katalogu Lynx Music. Do świetnej zawartości muzycznej dochodzi także bardzo fajnie zaprojektowana, niebanalna okładka. Jest tu zarówno łagodność i melodyjność jak i rytm i siła. Płyta na światowym poziomie. Gdyby powstała na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych to dzisiaj należałaby do klasyki. Album sprawił mi olbrzymią niespodziankę i dużo przyjemności ze słuchania. Jest tu dynamika, zmiany nastrojów i po prostu to coś, co sprawia, że chce się do tej płyty wracać. Smaczku niektórym kompozycjom dodają wokalizy. Zachęcam do natychmiastowego sięgnięcia po tę pozycję.

Zaloguj się, by skomentować

© Copyright 2007- 2020 - ProgRock.org.pl
13 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version