ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

Zappa, Frank
Baby Snakes
(1983, album koncertowy)

1. Intro Rap/Baby Snakes 2:22
2. Titties & Beer 6:13
3. The Black Page #2 2:50
4. Jones Crusher 2:53
5. Disco Boy 3:51
6. Dinah-Moe Humm 6:37
7. Punky’s Whips 11:29

Czas całkowity: 36:35
- Frank Zappa (guitar, vocal)
- Terry Bozzio (drums)
- Roy Estrada (bass, vocal)
- Adrian Belew (guitar)
- Ed Mann (drums)
- Patrick O'Hearn (bass)
- Tommy Mars (keyboards)
- Peter Wolf (keyboards)
Wyświetlony 5279 razy

1 komentarz

  • Link do komentarza Konrad Niemiec poniedziałek, 19 grudzień 2011 13:28 napisane przez Konrad Niemiec

    Kiedy w 1979 roku ukazał sie ponad 3 godzinny film BABY SNAKES, to było wydarzenie. Oficjalne wydawnictwo opierało się w dużej mierze na zarejestrowanych pomiędzy 28 a 31 października 1977 roku koncertach w Palladium w Nowym Jorku. Ogromna dawka muzyki, trochę wygłupów, wstawek spoza planu, scenek hotelowych, plastelinowych ludzików Bickforda.
    Jako swoisty soundtrack 23 marca 1983 roku (czyli 4 lata po premierze filmu:) ukazał się ten album. Jego premiera zbiegła się z premierowym wydaniem filmu BABY SNAKES na kasetach VHS (tak, tak - były kiedyś takie nośniki:).
    Album w wersji winylowej ukazał się jako picture disc. Załączona lista utworów pochodzi z wersji CD (na winylu nie było utworu 'Intro Rap'). Wersja CD jest także inaczej zmiksowana ponieważ na winylu wersja 'Disco Boy' urywała się, a 'Dinah-Moe Humm' zaczynało się od liczenia Franka 'Raz, dwa, trzy, cztery'. Na płyty CD, obie piosenki są połączone i stąd pominięcie liczenia.
    Muzycznie - podobnie jak sam film - płyta bardzo dobra. Pytanie dlaczego tak krótka?? Bo to promocja była. Jak ktoś chciał mieć więcej musiał zakupić kasetę video. I chwała im za to, bo tam jest takie granie i takie solówki Franka, że aż miło się to ogląda od początku do końca. Na tej płycie godna polecenia jest znakomita wersja 'Punky's Whips' z powalającą solówką Franka. Trzeba mieć i film i płytę.

Zaloguj się, by skomentować

© Copyright 2007- 2022 - ProgRock.org.pl
15 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version