ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

Beardfish
Destined Solitaire
(2009, album studyjny)

1. Awaken the Sleeping (6:01)
2. Destined Solitaire (10:53)
3. Until You Comply Inclusing Entropy (15:21)
4. In Real Lief There is No Algebra (4:33)
5. Where the Rain Comes in (8:29)
6. At Home? Watching Movies (1:53)
7. Coup De Grce (9:49)
8. Abigails Questions (in an Infinite Universe) (9:12)
9. The Stuff that Dreams Are Made of (10:40)

Czas całkowity: 76:51

- Rikard Sjöblom ( vocals, keyboards )
- David Zackrisson ( guitars )
- Robert Hansen ( bass )
- Magnus Östgren ( drums )

Wyświetlony 3108 razy

1 komentarz

 • Link do komentarza Konrad Niemiec poniedziałek, 20 luty 2012 20:50 napisane przez Konrad Niemiec

  Pewnego pięknego dnia wpadł do mnie przyjaciel na słuchanie i kopanie w kolumny i przyniósł płytę. Mówi: kupiłem i posłuchałem - powali Cię. A ja to raczej trudny jestem jeśli chodzi o przekonywanie, a już do nowej muzyki to kompletnie wołami zaciągać...

  Więc... Tak, to była nowa muzyka lecz w znakomitym starym, ale nie do końca, stylu. Totalnie pokręcone metrum i rytmy, dwóch wspaniałych gitarzystów, odjechany basista i sprawny pałker. A do tego kapitalne kompozycje - pokręcone, trudne, inteligentne - słowem duża inspiracja Frankiem Zappą. Więcej - ta kapela występowała na Zappanaliach, więc to o czymś świadczy.

  A ta płyta rzeczywiście mnie przygwoździła. Drugi utwór to majstersztyk kompozycji. Trzeci to wspaniała opowieść o zmiennym tempie i nastrojach. Reszta to dopełnienie. Utwór piąty, siódmy, ósmy i dziewiąty - msza muzyczna do słuchania na kolanach! I to kilkakrotnego!!!

  Najważniejsze jest to, że we współczesnej muzyce są jeszcze ludzie którzy umieją grać, nie samplują i nie walą smętnych kawałków o smrodzie ulicy i wyalienowaniu, a mają wykształcenie muzyczne i grają z potrzeby serca. To nie jest muzyka ulicy - to wyrafinowana poezja dźwięków, rytmów i partii solowych. Znakomita muzyka progresywna, trudna do rytmicznego zatupania i zastukania. A przez to niejednoznaczna, nieprzewidywalna i nie pisana w konwencji Zwrotka-Refren.

  Polecam wszystkim progrockowcom! Musicie to poznać! Wszak Szwedzi umieją!!!
  Ocena - 11 na 10!

Zaloguj się, by skomentować

© Copyright 2007- 2021 - ProgRock.org.pl
14 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version