ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

Tangerine Dream
Axiat
(2008, album studyjny)

1. Astrophobia
2. La Marche
3 The Metropolitan Sphere
4 The Golden Heart
5 Meng Tian
6 World Of The Day
7 Prime Time
8 La Solitude Dans L'Espoir
9 Cradle Of Prodigies
10 Meng Tian ( Smart Machine Remix )
Jerome Froeze All intruments
Wyświetlony 3868 razy

1 komentarz

 • Link do komentarza Aleksander Król piątek, 21 czerwiec 2013 06:57 napisane przez Aleksander Król

  Tangerine Dream…. Axiat. Pięknie wydany digipack z ponad 60-cio płytowej serii wydawnictw Tangerine Dream wytwórni Membran. Niby zwykła kompilacja, ale… w sumie to jednak niezwykła. Płyta zawiera 10 utworów. Łączy je jedno – kompozytor. Tym razem nie Edgar a Jerome Froese. Przez wiele lat był członkiem zespołu i aktywnie wspomagał go zarówno pod względem wykonawczym (koncerty) jak i kompozytorskim. Niewiele własnych kompozycji udało mu się przemycić do repertuaru TD, a szkoda, bo jest niezwykle utalentowanym muzykiem. Na tej płycie zebrał prawie 73 minuty „swojej” muzyki. Z pięciu różnych płyt:
  Great Wall of China – 2 utwory (oryginał z 1999 r),
  The 7 letters from Tibet – 1 utwór (oryginał z 2000r),
  The Past Hundred Moons – 3 utwory (oryginał z 2001r),
  DM4 - 2 utwory (oryginał z 2003r),
  Joanne d’Arc – 2 utwory (oryginał z 2005r)
  Niektóre z tych utworów zostały na nowo zmiksowane i mimo że powstały na przestrzeni sześciu lat tworzą jakby kompozycyjną całość. Pokazują wielkość Jerome’go i jego olbrzymi wkład w millenijne brzmienie grupy. Szkoda, że po 2005 roku jego muzyczne zainteresowania powoli skręciły w stronę muzyki elektro–dance… Ta płyta (mimo że to składak…) ucieszy wszystkich wyznawców rocka elektronicznego, zwłaszcza tego z przełomu wieków, a dla fanów Tangerine Dream – jazda obowiązkowa , oczywiście jak zwykle moim, cholernie subiektywnym zdaniem….

Zaloguj się, by skomentować

© Copyright 2007- 2021 - ProgRock.org.pl
14 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version