ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

Tangerine Dream
THE GATE OF SATURN - TANGERINE DREAM LIVE AT THE LOWRY MANCHESTER 2011
(2011, album koncertowy)

3 CD SET - 3 hours of music

01. Marmontel Riding On A Clef
02. Death In The Shadow
03. Logos 2011
04. Culpa Levis 2010
05. Living In Eternity
06. Calumet
07. Cycle Of Eternity
08. Ayumi's Butterflies
09. Sally's Garden
10. Darkness Veiling The Night
11. Astrophel and Stella
12. Mombasa Tuareg Remix
13. Fire On The Mountain
14. Carmel Calif
15. Long Island Sunset
16. A Snail's Dream
17. Dominion 2010
18. Alchemy Of The Heart
19. Morphing
20. Kiev Mission
21. Cool At Heart
22. Fay Bewitching The Moon
23. Blue Bridge
24. The Gate Of Saturn
25. Dolphin Dance

 
Wyświetlony 3451 razy
Inne albumy wykonawcy: « The Gate of Saturn

1 komentarz

  • Link do komentarza Aleksander Król środa, 19 czerwiec 2013 10:16 napisane przez Aleksander Król

    Tangerine Dream….absolutna legenda muzyki elektronicznej, grupa która zdominowała rynek na dziesięciolecia i zdefiniowała gatunek. Ma na swoim koncie ponad…. 200 albumów (oczywiście gro z tego to albumy koncertowe). Powstała w drugiej połowie lat 60-tych i przez ponad 40 lat tworzy, gra, koncertuje i….wydaje płyty. Raz gorsze, raz lepsze. Pięknie wydane (zajmuje się tym san szef szefów czyli Edgar Froese). W 2011 roku zagrali monumentalny koncert w Manchesterze. Monumentalny – bo aż 25 utworów, całość tego materiału zajęła 3 płyty kompaktowe. Tym razem nie było powrotu do przeszłości, nie było podróży sentymentalnej do lat 70-tych i przypominania swoich największych dzieł w nowych, uwspółcześnionych wersjach (to mania Edgara – ale muzyka świetna, więc to nie są odgrzewane kotlety…). Tym razem skupił się na ostatnim okresie swojej twórczości…. Grupa wystąpiła w swoim podstawowym (ostatnio) składzie : Edgar Froese, Thorsten Quaeschning, Linda Spa, Iris Camaa, Bernhard Beibl, oraz gościnnie Hoshiko Yamane i Brian May (Queen). Elektronika we współczesnej muzyce nie cieszy się zbytnią popularnością. Mówię o Muzyce, nie o wszystkich jej formach użytkowych, typu dance i podobnych paskudztwach, które ją sprofanowały, sprostytuowały i zepchnęły do lamusa. Tangerine Dream to jedna z niewielu grup które za pomocą czystej elektroniki tworzy sztukę. I choć w zetknięciu z własnymi dziełami z lat 70-tych, ta muzyka złagodniała, przeszła metamorfozę i „spokorniała” to nadal pozostaje MUZYKĄ w przeciwieństwie do wielu wyczynów artystów którzy startowali w tym gatunku równie dawno….
    Te trzy płyty to kwintesencja Tangerine Dream XXI wieku. To esencja ich stylu, wypracowana przez lata geniuszem lidera i ogromem pracy członków zespołu. Jeśli ktokolwiek kiedykolwiek próbował okiełzać taką ilość elektroniki na scenie – wie o czym mówię…. Syntezatory, zwłaszcza analogowe to ustroństwo żyjące własnym życiem i niekoniecznie chcące współpracować… Edgar radzi sobie z tym po mistrzowsku, tworząc nowe barwy, frazy i utwory , bawi się rytmem i proponuje nam ciągle nowe spojrzenie na świat dzwięków… Wszystko owiane jest nutą lekkiej tajemniczości , co podkreślają liczne, przepiękne solówki saksofonu, gitary i skrzypiec. No i oczywiście piano samego Edgara… Byłem na kilku koncertach Tangrine Dream, łącznie z niemal legendarnym ich występem w Lorelay i wiem, że podobnie jak u Zappy – nie ma dwóch takich samych koncertów – każdy jest inny, ciekawy, piękny…. Wbrew pozorom te występy są w dużej mierze improwizowane co nadaje im formę niepowtarzalności i unikalności każdego występu. Takie wydawnictwo jak to , daje nam szansę poznania tego klimatu, ulotności pozytywnej magii która wywiązuje się na każdym ich koncercie pomiędzy sceną i publicznością. Polecam wszystkim elektromaniakom , a dla miłośników talentu Edgara – jazda obowiązkowa, - oczywiście jak zwykle moim, cholernie subiektywnym zdaniem….

Zaloguj się, by skomentować

© Copyright 2007- 2021 - ProgRock.org.pl
14 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version