ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

Soft Machine, The
Spaced
(1995, album studyjny)

1. Spaced One (12:05)
2. Spaced Two (7:36)
3. Spaced Three (2:56)
4. Spaced Four (32:10)
5. Spaced Five (4:16)
6. Spaced Six (4:10)
7. Spaced Seven (3:53)

Czas całkowity: 67:10
- Hugh Hopper ( bass )
- Mike Ratledge ( electric piano, organ )
- Robert Wyatt ( drums )
- Brian Hopper ( saxophones )
Wyświetlony 3110 razy

1 komentarz

  • Link do komentarza Damian Recław poniedziałek, 02 maj 2011 22:18 napisane przez Damian Recław

    Najpierw trzeba powiedzieć, że tę płytę jest bardzo ciężko zdobyć i nie jest tania. Wydała ją amerykańska wytwórnia Cuneiform (taka rzadsza - przynajmniej u nas - odmiana niemieckiego Repertoir Records) specjalizująca się w wydawaniu mało komercyjnych i rzadkich płyt, czy raczej ich wznowień na CD.
    Muzyka z tego albumu to zapomniane taśmy do multimedialnego przedstawienia 'Spaced' nagranego przez grupę w 1969 i na wiele lat zapomniane. Pewien udział w tym projekcie miał ojciec niejakiego Damona Albarna:). Zespół nagrał je zaledwie w trzyosobowym składzie: Hugh Hopper - bas, Mike Ratledge - fortepian elektryczny i organy oraz Robert Wyatt - perkusja. W sesji wzial także udział Brian Hopper na saksofonie.
    Nagrania to totalna improwizacja, trochę (lub bardzo) trudna w odbiorze, nawet jak na standardy Soft Machine, stąd na pewno zbyt wielu fanów tych nagrań nigdy się nie znajdzie.
    To tyle, i aż tyle. Fanatyków zachęcam do słuchania, bo to co łatwe nie daje satysfakcji.

Zaloguj się, by skomentować

© Copyright 2007- 2022 - ProgRock.org.pl
15 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version