ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

Zappa, Frank
Bobby Brown
(1978, Promo 45 RPM Vinyl Single)

Side 1
1. Bobby Brown [2:43]
- Taken from CBS LP "SHEIK YERBOUTI" CBS 88 339

Side 2
1. Stick It Out [4:33]
- Taken from CBS LP "JOE'S GARAGE ACTS II & III " CBS 88 475

Produced by Frank Zappa

Wyświetlony 2358 razy

1 komentarz

  • Link do komentarza Konrad Niemiec środa, 27 czerwiec 2012 23:56 napisane przez Konrad Niemiec

    Wydany w 1979 roku singiel promował dwie płyty Franka - Sheik Yerbouti i Joe's Garage. O utworze Bobby Brown napisałem już wiele przy okazji recenzowania płyty Sheik..., więc teraz tylko informacje statystyczne.

    Singiel winylowy wydany w kilku krajach, ale zawsze w tej samej wersji. Wersja niemiecka na tyle okładki posiadała krótki opis twórczości Franka (bo była to wersja promocyjna - nie na sprzedaż). W niemieckiej wersji zwykłej okładka tylna zawierała zdjęcie płyty Sheik.... Wersja hiszpańska na tyle okładki reklamowała wszystkie 3 wydawnictwa analogowe i dodatkowo wersję kasetową.

    Muzycznie - cóż Bobby... to utwór ponadczasowy, ukazujący się do dzisiaj na wielu składankach, zatem promocja z końca lat siedemdziesiątych zrobiła swoje. A Stick... to marny fragment większej, wspaniałej całości czyli Joe's Garage.
    To wydanie to głównie gratka dla zbieraczy, bo singiel w wersji muzycznej niczym nie różni się od normalnych wydań z płyt długogrających.

Zaloguj się, by skomentować

© Copyright 2007- 2021 - ProgRock.org.pl
14 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version