ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

Zappa, Frank
Peaches en Regalia
(1987, singiel)

1. Peaches en Regalia - 3:40
2. I'm Not Satisfied - 4:08
3. Lucille Has Messed My Mind Up (edit)- 5:24
Wyświetlony 2421 razy

2 komentarzy

  • Link do komentarza Konrad Niemiec poniedziałek, 26 marzec 2012 21:50 napisane przez Konrad Niemiec

    Jest to 3 utworowy CD-3 (w nazewnictwie fachowym 3 calowy singiel CD) wydany promocyjnie przez Rykodisc w 1987 roku, jako zapowiedź reedycji płyt Zappy na nowych nośnikach - płytach kompaktowych. Zawiera stare nagrania Zappy w wersjach albumowych: 'Peaches En Regalia' (z płyty Hot Rats), 'I'm Not Satisfied' (z płyty Cruising With Ruben & The Jets), oraz skróconą wersję 'Lucille Has Messed My Mind Up' (z płyty Joe's Garage). Wówczas byłą to wersja dla radiowych DJ, a obecnie tylko dla kolekcjonerów.

  • Link do komentarza Konrad Niemiec poniedziałek, 26 marzec 2012 21:50 napisane przez Konrad Niemiec

    Marketingowy skok na kasę firmy Zappa Records. Jak zwykle na kanwie pojawiających się nowych technologii nasz Frank nie może być w tyle i pozwala w 1987 roku wypuścić singiel CD z nagraniami z lat 1966-1979. Singiel ukazuje się w USA nakładem firmy RYKO, jako tzw. LONGBOX, czyli z pudełkiem o wysokości płyty analogowej. Okładka odnosi się do jednego z największych muzycznych sukcesów Zappy - płyty 'Hot Rats'.

    Muzycznie - płyta poznawcza. Dobór utworów miły dla ucha, ale dla laika - swoisty misz-masz. W końcu jaki jest ten Zappa? Jazzowy, jajcarski czy liryczny?
    No cały Frank - odpowiedzi szukaj w setce innych płyt.

Zaloguj się, by skomentować

© Copyright 2007- 2021 - ProgRock.org.pl
14 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version