ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

Zappa, Frank
Beat The Boots Vol. 3 - DiscThree
(2009, Album koncertowy, BOOTLEG)

Oryginalnie dostępny tylko w formie elektronicznej do ściągnięcia w formacie MP3 od Zappa Records.

Disc Three
(MP3 Download, Zappa Records, January 31, 2009)

1. The World's Greatest Sinner 11:58
 2. Spontaneous Minimalist Composition 2:00
 3. Sinister Footwear 26:08
 4. The Black Page 2:05
 5. Pedro's Dowry 8:27
 6. None Of The Above 6:29
 
Original bootlegs:
 Tracks 1-4 from Apocrypha
 Track 5 from Return Of The Son Of Serious Music
 Track 6 from Randomonium
Wyświetlony 3829 razy

1 komentarz

 • Link do komentarza Konrad Niemiec poniedziałek, 19 marzec 2012 21:38 napisane przez Konrad Niemiec

  Jest to trzecia z części Boxu - 'Beat The Boots Vol. 3' dostępnego wyłącznie w formacie mp3 ściąganego z internetu.

  Większość znajdujących się tu utworów podobnie jak na DISC ONE i TWO znalazła się wcześniej na jednym z popularniejszych bootlegów wydanych Frankowi - wydanej pośmiertnie w 1994 roku 'Apocryphie'.

  Utwór 1 - 'The World's Greatest Sinner' to fragment ścieżki dźwiękowej do filmu o tym samym tytule, którą Zappa skomponował w 1961 roku. Muzyka do tego filmu byłą wykonywana przez The Pomona Valley Symphony Orchestra pod dyrekcją Freda E. Graffa, a partie wykonywane przez Szatana (narracja) i Clarence 'Boga' Hilliarda była zagrana przez Paula Freesa i Timothy A. Carey'a. Ta wersja pochodzi z bootlegu 'Apocrypha', a wcześniej z bootlegu 'Serious Music'.
  Utwory 2 i 3 - zostały zarejestrowane na koncercie 'A Zappa Affair' w Zellerbach Auditorium w UC Berkeley dnia 16 czerwca 1984 roku. Zostały zagrane przez Berkeley Symphony Orchestra, dyrygowaną przez Kenta Nagano. To było jedyne wykonanie na żywo 'Sinister Footwear' i Frank Zappa był bardzo niezadowolony z rezultatów. Wykonanie muzyczne uzupełniał balet, w skład którego wchodziły między innymi duże kukły olbrzymów. Ta wersja pochodzi również z bootlegu 'Apocrypha', a wcześniej z bootlegu 'Serious Music'.
  Utwór 4 z 1986 roku to synclavierowa wersja pochodząca z 8' flexi discu dodanego do Keyboard Magazine. Ta wersja pochodzi z bootlegu 'Apocrypha'.
  Utwór 5 - 'Pedro's Dowry' - pochodzi z bootlegu 'Return Of The Son Of Serious Music' i został zagrany przez Berkely Symphony Orchestra w czerwcu 1981 roku.
  Utwór 6 pochodzący z bootlegu 'Randomonium', to kompozycja Zappy wykonana przez Kronos Quartet w Schoenberg Hall w UCLA, dnia 19 kwietnia 1985 roku.

  Tyle tytułem informacji historycznych. Sama płyta (sic!) - to zestaw utworów symfonicznych granych przez różne orkiestry pod czujnym okiem Zappy przez okres wielu lat. To wyjątkowo trudna w odbiorze składanka utworów, które jeszcze nie grzeszą jakością, więc pozycja tylko dla wytrwałych i silnych emocjonalnie słuchaczy.

Zaloguj się, by skomentować

© Copyright 2007- 2023 - ProgRock.org.pl
16 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version