ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

Zappa, Frank
Beat The Boots I: Piquantique
(1991)

1. Kung Fu
2. Redunzl
3. Dupree's Paradise
4. T'Mershi Duween
5. Father O'Blivion

Solliden, Skansen, Stockholm, Sweden
August 21, 1973
za wyjątkiem "T'Mershi Duween"
The Roxy, Los Angeles, CA
December 8-10, 1973

1991 Rhino Records International
1991 Castle Communications Plc., England
total time: 40:41
Solliden, Skansen, Stockholm, Sweden
August 21, 1973

FZ--guitar, vocals
Jean-Luc Ponty--violin
George Duke--keyboards
Ian Underwood--woodwinds, synthesizer
Ruth Underwood--percussion
Bruce Fowler--trombone
Tom Fowler--bass
Ralph Humphrey--drums


The Roxy, Los Angeles, CA
December 8-10, 1973

FZ--lead guitar, lead vocals
Napoleon Murphy Brock--tenor sax, vocals
George Duke--keyboards, vocals
Bruce Fowler--trombone
Ruth Underwood--percussion
Tom Fowler--bass
Ralph Humphrey--drums
Chester Thompson--drums
Wyświetlony 3365 razy

1 komentarz

 • Link do komentarza Konrad Niemiec środa, 21 marzec 2012 20:01 napisane przez Konrad Niemiec

  Płyta ta, to kolejna część wydawnictwa 'Beat The Boots Vol. I'.

  Od razu powiem, że muzycznie pozycja znakomita. 21 sierpnia 1973 zespół Zappy występował na plenerowym koncercie w Solliden Skansen w Sztokholmie w Szwecji. Koncert ten był transmitowany przez szwedzką telewizję w ramach cyklu koncertów zatytułowanych 'Oppopoppa' (angielskie tłumaczenie - 'get up and pop'). Pierwsze 20 minut koncertu ('Cosmik Debris' - 'RDNZL') było transmitowane oddzielnie, osobno wyemitowano pozostałe 57 minut ('Montana' - 'Farther Oblivion'). Cały koncert nigdy oficjalnie nie ukazał się na żadnym DVD. Wszystkie dostępne wersje to nielegalne wydania, opierające się na kolekcjonerskich zapisach z telewizji. Całość - ponad 70 minut jest mało dostępna, ostatnio można ją spotkać na nieoficjalnym wydawnictwie 'Stockholm In Bondage'. Pełny koncert składał się z następujących utworów:
  1.Introduction
  2.Cosmic Debris
  3.Kung Fu
  4.Penguin In Bondage
  5.Rdnzl
  6.Montana
  7.Dupree's Paradise
  8.Farther Oblivion

  Ten bootleg to zapis transmisji radiowej, choć jak na FM dość marnej jakości. Ale jakość zaprezentowanej tu muzyki rekompensuje wszystko. To znakomity występ zespołu Zappy. Rewelacyjne granie, choć miejscami nie takie łatwe w odbiorze. Znakomite popisy instrumentalne - świetne solówki Jean-Luc Pontiego, Georga Duke'a, Ralpha Humphrey'a czy wreszcie samego Zappy pokazują w jak świetnej formie byli muzycy i sam zespół. Znakomity jazzrockowy show, z dużą ilością improwizacji i partii instrumentalnych (śpiewali tylko czasem, bo zespół wtedy głównie grał!!!). Płyta ta to jak widać tylko mały fragment mszy rockowej jaka odbyła się tego dnia. Po całość odsyłam do pełnej wersji wizyjnej.

  Jako uzupełnienie tego bootlega, nie wiem po co, jest dołożony niespełna 2 minutowy fragment utworu 'T'Mershi Duween' wykonywany w 1974 roku.

  Nie zrażajcie się jakością tego nagrania, po prostu odlećcie, bo to niepowtarzalne zjawisko zdarzyło się naprawdę. Polecam wszystkim.

Zaloguj się, by skomentować

© Copyright 2007- 2023 - ProgRock.org.pl
16 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version