ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

Tangerine Dream
Tangram
(1980, album studyjny)

1. Tangram Set 1 (19:47)
2. Tangram Set 2 (20:28)

Czas całkowity: 40:15
- Johannes Schmoelling ( synthesizer, keyboards )
- Edgar Froese ( synthesizer, bass, guitar, keyboards, producer )
- Christopher Franke ( percussion, keyboards, producer )
Wyświetlony 3518 razy
Inne albumy wykonawcy: « Cyclone Ricochet »

1 komentarz

  • Link do komentarza Piotr Paschke niedziela, 15 luty 2009 10:35 napisane przez Piotr Paschke

    To kolejny wybitny album w historii 'Mandarynkowego snu'. Nie, nie boję się nazwać go wybitnym, bowiem w 1980 roku, kiedy to został nagrany, takich dźwięków świat jeszcze nie znał. To pierwszy longplay nagrany w nowym wówczas składzie Froese, Franke i Schmoelling, ( który zastąpił Klausa Kriegera i Steve'a Jollife'a, grających wcześniej na albumie 'Cyclone', nagranym niecały rok wcześniej ). Ten właśnie skład osobowy dokonał absolutnego przewrotu w całej historii zespołu, a nowy, ( bardzo muzycznie przygotowany i wykształcony ), muzyk pomógł w dwóch kompozycjach, noszących taki sam tytuł jak cały album, stworzyć świeży, autentyczny i wielobarwny obraz grupy. Rozbudowane, ponad 20'to minutowe kompozycje zabierają nas do dzisiaj w inny, horyzontalny wręcz wymiar, nie kojarzący się podówczas z niczym innym.
    Polecam wszystkim, którzy chcieliby sięgnąć do wczesnej twórczości zespołu, bowiem właśnie od tego albumu zaczynała tworzyć się, moim zdaniem, najciekawsza karta w historii muzyki elektronicznej.
    Ps : Album wziął swój tytuł od wieloskładnikowej układanki logicznej, pochodzącej prawdopodobnie z Chin lub Azji mniejszej.

Zaloguj się, by skomentować

© Copyright 2007- 2023 - ProgRock.org.pl
16 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version