ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

La Seconda Genesi
Tutto Deve Finire
(1972, album studyjny)

Songs / Tracks Listing

1. Ascoltarsi Nascere
2. L'urlo
3. Se Ne Va Con Noi
4. Vedo Un Altro Mondo
5. Dimmi Padre
6. Breve Dialogo
7. Giovane Uomo
8. Un' Infanzia Mai Vissuta

- Gianbattista Bonavera / saxophone, flute
- Paride De Carli / guitar
- Pier Carlo Leoni / drums
- Alberto Rocchetti / keyboards, vocals
- Nazzareno Spaccia / bass
Wyświetlony 2127 razy

1 komentarz

  • Link do komentarza Aleksander Król piątek, 02 wrzesień 2011 10:45 napisane przez Aleksander Król

    Historia tej grupy jest mocno skomplikowana i sięga daleko, bo aż do początków lat 60-tych.Początkowo grupa nazywała się The Happy Boys i grała muzykę ...taneczną. Mieli nawet epizod gry na promie wycieczkowym na Karaibach. Nie zachowały się (może i dobrze !) żadne nagrania z tamtego okresu, ale nie sądzę żeby były to dzwięki których warto żałować... Z różnych powodów ich jedyny album ukazał się jednak dopiero w 1972 roku. No, ale chyba warto było poczekać, bo płyta jest kanonem Złotej Ery i pozycją bardzo mocno poszukiwaną przez kolekcjonerów włoszczyzny. Muzycznie - jest tu wszystko - od klasyki , przez jazz, prog, symfonik do awangardy i hard rocka. Pyszna mieszanka ! 8 utworów. Jedynie 31 minut muzyki. Muzyki bardzo charakterystycznej dla włoskiej sceny progresywnej, z mocnym wykorzystaniem saksofonu, z pokręconymi rytmami, z fantastyczną grą klawiszy. Fragmentami brzmią jak Soft Machine (okolice czwartej płyty), czasami jak Jethro Tull (okres klasyczny). W sumie to naprawdę dobra płyta, potwierdzająca tezę że tzw 'drugi plan' Złotego Wieku był równie dobry jak pierwszy, a jedynie brak jakiejkolwiek reklamy sprawił że go nie znamy...
    Polecam tą płytę wszystkim fanom włoszczyzny, wielbicielom włoskiej Złotej Ery oraz wszystkim tym którzy rozpoczynają swoją przygodę z wczesnym połączeniem awangardy i klasycznego proga.

Zaloguj się, by skomentować

© Copyright 2007- 2021 - ProgRock.org.pl
14 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version