ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

Finisterre
Live - Ai Margini Della Terra Fertile
(1998, album koncertowy)

1. In Limine (7:11)
2. Algos (Ai Margini Della Terra Fertile) (5:12)
3. Hispanica (5:22)
4. Orizzonte Degli Eventi (15:59)
5. Preludio / Asia / SYN (8:46)
6. Macinaaqua, Macinaluna (8:17)
7. CLT (7:38)
8. Phaedra (15:38)

Total Time: 74:03
- Fabio Zuffanti / bass guitar, vocals
- Stefano Marelli / electric & acoustic guitars, vocals
- Boris Valle / keyboards
- Andrea Orlando / drums, percussion
- Sergio Grazia / flute (1, 2, 3, 4)
- Marco Moro / flute (5, 6, 7, 8)
Wyświetlony 3775 razy
Inne albumy wykonawcy: « Finisterre Storybook »

1 komentarz

  • Link do komentarza Aleksander Król wtorek, 27 grudzień 2011 11:28 napisane przez Aleksander Król

    Finisteree usłyszałem po raz pierwszy kilka lat temu w słonecznej Italii. Był to właśnie ten koncert - 'Live - Ai Margini Della Terra Fert'. Płyta jest trzecią w dyskografii, a jako że pierwsze dwie (studyjne) były znakomite, więc spodziewałem się co najmniej 'dobrej' płyty. Rzeczywistość przerosła moje oczekiwania - płyta jest (oczywiście moim, cholernie subiektywnym zdaniem...) lepsza niż albumy studyjne, jako że muzyków 'poniosło' i w paru fragmentach pięknie 'odjechali'. W grupie jest dwóch wokalistów. Jednemu najchętniej poderżnąłbym gardło, ale niestety nie wiem któremu... I to jest jedyny mankament tej płyty - reszta to już same superlatywy - świetne pokręcone rytmy (wyraźnie nawiązujące do Złotej Ery), doskonała gitara, piękne klawisze i supersprawna sekcja rytmiczna oraz bajeczny flet... Muzycy są bardzo sprawni technicznie, więc muzyka pomimo swej złożoności po prostu 'płynie'. Mam wrażenie że lepiej się czują na scenie niż w studio - świadczyć może o tym również fakt że w dyskografii mamy 5 płyt studyjnych i 3 koncertowe. Są takie grupy...
    A wracając do Live - Ai Margini Della Terra Ferti - 7 utworów, 74 minuty muzyki. Muzyki miejscami pięknej, miejscami monumentalnej, miejscami 'odjechanej' i świetnie zagranej. Muzyki , która zachwyci wielbicieli włoszczyzny, jak i wszystkich miłośników dłuższych form w wersji 'live'.

Zaloguj się, by skomentować

© Copyright 2007- 2021 - ProgRock.org.pl
14 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version