ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

Mappe Nootiche
le Origini
(2008, album studyjny)

01 Verso l'alba
02 India style revoluation
03 B.S.E.
04 Blu dogma
05 Goccia
06 R.I.P.

Wyświetlony 2859 razy
Inne albumy wykonawcy: « Terra

1 komentarz

  • Link do komentarza Aleksander Król sobota, 20 październik 2012 17:40 napisane przez Aleksander Król

    Mappe Nootiche … to dowód na to, że współczesny progres może mieć przeróżne oblicza. Tej muzyki nie da się jednoznacznie sklasyfikować, co mnie cieszy, bo z reguły takie dźwięki są efektem mocnych poszukiwań i wstrętu do komercji, a to lubię! Włosi od wczesnych lat siedemdziesiątych zaskakiwali świat oryginalnością w muzyce i jak widać zostało im to do dzisiaj…
    Ta grupa startowała w roku 2000, ale pierwsze nagrania płytowe to dopiero rok 2008. Jak opisać tą muzykę? Trudno, bo są tu głośne echa wczesnej psychodelii, jest space rock, jest i progres i ciekawy damski wokal. Są też niemal piosenki, zamieniające się w rozimprowizowane space-szaleństwo. Jest wiolonczela i cisza. Baśniowy nastrój i klimat. I wiele pięknych dźwięków…. Taki muzyczny miks Porcupine Tree i Ozric Tentacles z wpływami takich grup jak Mike Oldfield, Ashra, Vangelis, Schulze, Pink Floyd, Cosmic Jokers, Eloy, Philip Glass, Brian Eno... Wiem, rozrzut dość duży, ale taka jest ta muzyka. Narkotycznie wciągająca, urzekająca zwiewnością i nieuchwytnością, a jednocześnie konkretnie piękna… 6 utworów, 36 minut muzyki. Muzyki, którą polecam wielbicielom włoszczyzny, a która zachwyci fanów No Sound, amatorów spokojniejszych wcieleń Porcupine Tree i wszystkich którzy szukają w muzyce oryginalności i piękna. Oczywiście jak zwykle moim, cholernie subiektywnym zdaniem….

Zaloguj się, by skomentować

© Copyright 2007- 2021 - ProgRock.org.pl
14 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version