ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

Jakszyk, Jakko M.
Bruised Romantic Glee Club
(2006, album studyjny)

Disc One

1. The Bruised Romantic Glee Club
2. Variations On A Theme By Holst
3. Catley's Ashes
4. When Peggy Came Home
5. Highgate Hill
6. Forgiving
7. No One Left To Lie To
8. The Things We Throw Away
9. Doxy, Dali & Duchamp
10. Srebrenica
11. When We Go Home

Disc Two

1. As Long As He Lies Perfectly Still
2. That Still & Perfect Summer
3. Astral Projection In Pinner
4. Pictures Of An Indian City
5. Nirvana For Mice
6. Islands
7. The Citizen King
8. Soon After
Jakko M. Jakszyk - Guitars, Bass Guitar, Flute, Percussion, Balalaika, Keyboards, Sitar, Mellotron, Stylophone, Irish Whistle
Camille Jakszyk - Vocals
Dinesh - Tabla, Vocals
Chris Baker - Talking
Suzanne J. Barbieri - Background Vocals
Robert Fripp - Electric Guitar, Soundscape
Dave Stewart - Organ, Piano, Bassoon, Harmonium, Keyboards, Grand Piano
Lyndon Connah - Piano
Gary Barnacle - Flute, Alto Flute, Bass Flute, Piccolo, Soprano Sax, Tenor Sax
Ian McDonald - Flute
Caroline Lavelle - Cello
John Giblin - Fretless Bass, Acoustic Bass
Hugh Hopper - Bass Guitar
Mark King - Bass Guitar
Nathan King - Bass Guitar
Clive Brooks - Drums
Gavin Harrison - Drums
Wyświetlony 4858 razy
Inne albumy wykonawcy: Secrets & Lies »

1 komentarz

 • Link do komentarza Mikołaj Grażul poniedziałek, 26 październik 2009 22:27 napisane przez Mikołaj Grażul

  Michaelowi nie dlatego, że akurat urodził się w Londynie los dał prztyka w nos. Dlaczego?

  Porzucony! Wychował się u pary uchodźców wojennych o polskich korzeniach, z którymi relacje nie tylko z tej przyczyny przypadku były jakie nie były. Nieszczęśliwy i osamotniony szukał ucieczki od rzeczywistości. Znalazł ją biorąc gitarę do ręki i zrozumiał, że muzyka jest jego najlepszym ratunkiem. W tym momencie narodził się Jakko Jakszyk – wirtuoz, gitarzysta, który wziął udział w wielu projektach muzycznych. Jest on także solistą i kompozytorem.

  „The Bruised Romantic Glee Club” to ostatni album artysty wydany w 2006 roku. Składa się z dwóch płyt. Pierwsza o podtytule „Now” jest zbiorem jedenastu niezwykle barwnych autorskich kompozycji. Jakko wklepał w nowoczesny rock progresywny wiele sąsiednich gatunków uzyskując ciekawe brzmienie, jak w: „Forgiving”, „The Things Doxi”, „Dali And Duchamp”. Kontrastują te utwory z odważniejszymi propozycjami „The Things We Throw Away” czy „Catley's Ashes”, zagranego na nutę zespołów z Canterbury, których twórczość możemy usłyszeć na drugiej płycie. Zwie się ona „Then” i jest zbiorem interpretacji utworów artystów będących główną inspiracją dla Jakszyka. Jak Soft Machine, King Crimson, czy Henry Cow. Moją uwagę przykuło przecudowne wykonanie utworu „Islands”. Dziewięciominutowa czarowna kompozycja, a w szczególności partia saksofonu Gary'ego Barnacle'a, który także w poprzednich utworach uszlachetniał kompozycje swoim instrumentem.

  Trzeba też wspomnieć o reszcie instrumentalistów udzielających się na tej płycie. Jakko zaprosił muzyków, z którymi współpracuje już od dawna jak np. Robert Fripp (King Crimson), Mark King (Level 42) i Gavin Harrison (Porcupine Tree), dający popis swych umiejętności w utworze „Pictures of an Indian City”. Jakszyk mimo niedużej dyskografii wyrobił sobie już markę. Poprzednie jego płyty osiągnęły sukces, temu albumowi brak jednak świeżości. Mimo wszystko myślę, że „The Bruised Romantic Glee Club” może także sięgnąć górki. Stanowi kawał dobrego rocka progresywnego. Polecam go miłośnikom brytyjskiej kuchni progresywnej.

  4,5 / 5  Mikołaj Grażul

Zaloguj się, by skomentować

© Copyright 2007- 2021 - ProgRock.org.pl
14 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version