ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

Uriah Heep
Look at Yourself
(1971, album studyjny)

Strona A
1. Look At Yourself (5:07)
2. I Wanna Be Free (3:59)
3. July Morning (10:36)

Strona B
1. Tears In My Eyes (5:02)
2. Shadows Of Grief (8:40)
3. What Should Be Done (4:13)
4. Love Machine (3:37)

Czas całkowity: 41:14

dodatkowo na reedycji z 1996 roku:
1. Look At Yourself (3:07) edited version released as a single
2. What's Within My Heart (5:23) out-take, released for the first time on 'The Lansdowne Tapes' (1993)

oraz na edycji z 2003 EXPANDED DE-LUXE CD:
1. What's Within My Heart - out-take
2. Why - (11:18 min. version)
3. Look At Yourself - alternate single version
4. Tears In My Eyes - extended mix, previously unreleased
5. What Should Be Done - alternate version
6. Look At Yourself - BBC live version, previously unreleased
7. What Should Be Done - BBC live version, previously unreleased
- Ken Hensley ( organ, piano, guitar, acoustic guitar & vocal )
- Mick Box ( lead guitar & acoustic guitar )
- David Byron ( lead vocal )
- Paul Newton ( bass guitar )
- Ian Clarke ( drums )

oraz:
- Teddy Osei, Mack Tontoh & Loughty Amao from "Osibisa" - percussion on "Look At Yourself"
- Manfred Mann - Moog on "July Morning"
Wyświetlony 9042 razy
Inne albumy wykonawcy: Very 'eavy...Very 'umble »

1 komentarz

  • Link do komentarza Konrad Niemiec poniedziałek, 26 marzec 2012 22:46 napisane przez Konrad Niemiec

    No i wyobraźcie sobie, że trzymacie w ręku okładkę płyty analogowej, w której środku jest wycięcie, a pod spodem jest folia aluminiowa działająca jak lustro. Bierzesz okładkę do ręku i widzisz... siebie. No i ten tytuł płyty: 'Look At Yourself', czyli 'Spójrz na Siebie'. No i spoglądasz i się dziwisz i podziwiasz pomysł. Wyciągasz płytę z okładki, wrzucasz na gramofon i... odpływasz.

    Płytę otwiera wspaniały hard-rock. Utwór tytułowy ze znakomitym riffem gitarowo-hammondowym. Ostre i ciężkie granie wprowadza nas w świat hard&heavy. Tak rozpoczyna się ponadczasowy utwór, który do dzisiaj pozostaje wizytówką zespołu. Kawałek ostrego grania, bardzo ostrego. Ciężkie heavy. Zespół wspomaga w tym utworze sekcja rytmiczna zespołu 'Osibisa'. Sam rytm, puls, gorące pulsy i rockowe brzmienie... Niekończące się zakończenie... Coś kapitalnego. Utwór do dzisiaj grany w rozgłośniach radiowych i na zawsze zostanie żelaznym hitem, niezależnie od trendów na rynku. Stronę pierwszą wydania analogowego kończy utwór, za który Uriah Heep już na zawsze pozostanie w pamięci rockowych słuchaczy i na zawsze będzie miało na chleb. Tantiemy za ten utwór będą, jak mniemam wpływać aż do 2050 roku, kiedy wymrą dinozaury, które na tym utworze się wychowały. 'July Morning' to kawał grania porównywalny z największymi balladami rockowymi z lat 70. - 'Child In Time', 'Stairway To Heaven' czy 'Paretns'. 10 minut magii, którą wieńczy wspaniała solówka mistrza klawiatury, niezrównanego Manfreda Manna, który wówczas był u szczytu swej popularności. Dla niektórych ten utwór obecnie to prawie pop, ale my, prawdziwi rockmani wiemy, że to kawał progresu lat siedemdziesiątych. Utwór czwarty 'Tears In My Eyes' to kawałek rockowego grania, wprowadzających nas w klimaty rockowych hard-rock krótkich kawałków. Przesterowany Hammond świetnie wyznacza tempo i nadaje brzmienia ostrego rocka. Ballada 'Shadows Of Grief' to 8 minut opowieści o świecie ciężkiego rocka przedstawiona w balladowym stylu. Kawał świetnego grania. Płytę zaś zamyka stały akcent ówczesnych koncertów - utwór 'Love Machine' - kompozycja stale wykonywana na koncertach i zawsze porywająca publiczność.

    I tak kończy się pierwotna wersja płyty. Przy tym zostańmy. Każdy remaster jest po to, by wyciągać pieniądze od wszystkich następnych fanów. Prawdziwi poznali zespół w latach 70. Nowi musieli mieć wartość dodaną. Ja jej nie potrzebuję. To w wersji pierwotnej znakomita płyta! Polecam wszystkim!!!

Zaloguj się, by skomentować

© Copyright 2007- 2021 - ProgRock.org.pl
14 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version