ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

Time
Vrijeme
(2000, album studyjny)

Ten album jest oficjalną polską (Wydawnictwo 21) reedycją pierwszej płyty "Time" z 1972 roku z ultra rzadkimi dodatkami - B strony unikalnych singli i dwa fenomenalne nagrania live z 1973 roku.

1. Istina Masina [The Real Machine] (4:40),
2. Pjesma No. 3 [Song No. 3] (5:54)
3. Hegedupa Upa (4:57)
4. Kralj Alkohol [The Alcohol King] (7:22)
5. Za Koji Zivot Treba Da Se Rodim [For What Life Should I Be Born] (10:05)
6. Reci Eiganko, Sto Mi U Dlanu Pise [Tell Me Gypsy, What Is Written On My Palm] (6:12)
7. Makedonija [Macedonia] (4:55)
8. Za Koji Zivot Treba Da Se Rodim [For What Life Should I Be Born] (13:07)
9. Reci Eiganko, Sto Mi U Dlanu Pise [Tell Me Gypsy, What Is Written On My Palm] (9:21)

- Brane Lambert Zivkovic / acoustic & electric piano, flute
- Dado Topic / vocals
- Mario Mavrin / bass
- Ratko Divjak / drums
- Vedran Bozic / guitar, vocals
- Tihomir Pop Asanovic / Hammond organ
Wyświetlony 3678 razy
Inne albumy wykonawcy: « Time

1 komentarz

  • Link do komentarza Aleksander Król czwartek, 01 grudzień 2011 06:33 napisane przez Aleksander Król

    Wczesne lata siedemdziesiąte przyniosły w ówczesnej Jugosławi eksplozję talentów młodych i bardzo młodych grup, wzorujących się na zachodnich kolegach. Ze względu na bliskość owego zachodu, 'poszło' to tam szybciej niż u nas. Pojawiły się również grupy nie zrzynające bezmyślnie patentów już istniejących, a tworzące własną, znakomitą muzę, osadzoną oczywiście w międzypaństwowych granicach szeroko pojętego rocka. Jedną z takich grup był, założony w Zagrzebiu w połowie 1971 roku przez Adolfa Dado Topic'a, genialny Time. Dado był 'ojcem-założycielem' innej fantastycznej formacji z Jugosławii - Korni Grupy. Nagrał nawet z nimi kilka singli, jednak nie doczekał dużej płyty. Przeprowadził się z Belgradu do Zagrzebia, musiał więc pożegnać kolegów z zespołu. Natychmiast powołał do życia Time. Zagrali kilkanaście fantastycznie przyjętych koncertów. W końcówce roku pojawili się w studio i zarejestrowali swój pierwszy materiał. Na początku 1972 ukazał się on na płycie pod tym samym tytułem. 5 utworów, będących połączeniem wczesnego, ambitnego hard rocka, doskonałego progresu, elementów bałkańskiego folku i fusion. Cudo! Taki miks Deep Purple, Uriach Heep, Focus i Bijelo Dugme.
    Płyta ukazała się w kosmicznym nakładzie 500 sztuk, jednak olbrzymi sukces sprawił że była kilkunastokrotnie wznawiana. Czasy kompaktów przyniosły niestety tylko jedno, chorwackie wydanie z 1993 roku. Jest więc to pozycja niezwykle trudna do zdobycia. Trochę poprawiła sytuację znakomita oficjalna polska reedycja (Wydawnictwo 21 z Legionowa) z 2000 roku. Płyta ukazała się w zmienionej okładce (tego akurat nie rozumiem...) ale za to z dołożonymi czterema utworami - 2 z rzadkich singli i 2 z koncertów.(doskonałe). Nakład znów jedynie 500 sztuk. Ciężkie jest życie kolekcjonera... Ale warto poszukać, bo to świetna muza. Polecam wszystkim kochającym stare, niekomercyjne i dziewicze dźwięki z czasów narodzin progresu.

Zaloguj się, by skomentować

© Copyright 2007- 2020 - ProgRock.org.pl
13 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version