ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

Jacula
Tardo pede in magiam versus
(1972, album studyjny)

1. U.F.D.E.M. (9:02)
2. Praesentia Domini (10:58)
3. Jacula Valzer (6:21)
4. Long Black Magic Night (6:21)
5. In Old Castle (9:36)
- Antonio Bartoccetti ( vocals, guitars, bass )
- Doris Norton ( vocal, synths )
- Albert Goodman ( drums )
- Charles Tiring ( church organ, piano )
Wyświetlony 3677 razy
Inne albumy wykonawcy: « In Cauda Semper Stat Venenum

1 komentarz

  • Link do komentarza aleksander król poniedziałek, 24 styczeń 2011 13:30 napisane przez aleksander król

    Strasznie dziwna to płyta. I nie do sklasyfikowania. Włosi zaliczają ją do swojego kanonu rocka progresywnego, ale ja mam duże wątpliwości. 1972 rocznik, to świetny, progresywny rocznik, cóż z tego skoro wokal to klasyczny....gotyk (w 1972 !!!) Nikt mi nie wmówi że nasza Ania Orthodox (Closterkeller) nie kocha tej płyty. Początek to coś w rodzaju czarnej mszy, absolutna dominacja organów kościelnych i do tego recytowane jakieś zaklęcia, modlitwy.. Czuć grozę, słychać złowrogie szepty. Zło w najczystszej, pierwotnej postaci... w trzecim utworze zmiana klimatu - sielskie flety, zniknęła groza, pojawia się niemal anielski klimat (piekło i niebo ?)Potem znów coś w rodzaju modlitwy, powrót organów , miejscami pięknych i łagodnych, miejscami znów ostrych, jakby obrazujących walkę dobra ze złem, piekła z niebem...Przejmująca końcówka, monumentalne organy solo.. Co zwyciężyło ? Tego nie wiemy, ale jak się rozejrzymy....
    Dziwna płyta, miejscami piękna, miejscami straszna... Fragmenty wielkie i fragmenty ocierające się niemal o kicz... Wszystko pół na pół... Jak w życiu. Po ostatnim utworze zawsze przez chwilę siedzę w absolutnej ciszy. Muszę ochłonąć... Jest w tej muzyce jakaś siła , coś co zawsze zmusza mnie do głębokich przemyśleń i refleksji... Polecam odważnym.

Zaloguj się, by skomentować

© Copyright 2007- 2021 - ProgRock.org.pl
14 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version