ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

Buenos Agres
Tam gdzie nie ma echa
(2015, album studyjny)

Tam gdzie nie ma echa
Oceń ten artykuł
(4 głosów)

01. Intro
02. Szept
03. W czasie
04. Do S. (EKG)
05. Prośba
06. Coraz mniej
07. Tu i teraz
08. Supernowa
09. Inny wymiar
10. Outro

Czas całkowity -

 

Anna Mysłajek - wokal
Tomasz Wojtusiak - gitara
Szymon Dębowski - gitara
Łukasz Pocha - dj, instrumenty klawiszowe
Paweł Fabrowicz - instrumenty klawiszowe
Rafał Wieja - gitara basowa
Andrzej Obuchowski - perkusja

 

Wyświetlony 2407 razy

Media

Inne albumy wykonawcy: « Buenos Agres

1 komentarz

  • Link do komentarza Krzysztof Pabis poniedziałek, 25 maj 2015 14:04 napisane przez Krzysztof Pabis

    Debiutancka płyta grupy BuenosAgres to krążek pełen naprawdę energetycznego grania. Prawdziwej, pierwotnej rockowej siły. Dla mnie jest to rodzaj muzyki, której od lat brakuje na polskiej scenie rockowej. Chyba ostatnim przykładem podobnej energii były pierwsze płyty zespołu Hey, choć z żalem przyznaję, że żaden kawałek spośród tych znajdujących się na "Tam gdzie nie ma echa" nie ma potencjału typowego dla od razu zapadających w pamięć utworów znanych z płyt zespołów polskiej fali rockowej lat dziewięćdziesiątych (choć blisko znajdują się kompozycje takie jak Szept oraz W czasie). Atutem BuenosAgres jest także charyzmatyczny wokal Anny Mysłajek. Nie bez znaczenia jest fakt, że zespól zdecydował się tylko na piosenki śpiewane po polsku i nie próbował wejść w powszechną modę na anglojęzyczne teksty.
    Trochę zaskoczyło mnie, że muzycy sami w wywiadach przypinają sobie łatkę formacji trip-hopowej, co może być mylące zwłaszcza dla tych, którzy trip-hop widzą głównie przez pryzmat zespołów takich jak Portishead czy Massive Attack. Nie znaczy to jednak, że określanie to nie ma zupełnie nic wspólnego z BuenosAgres. Widać to chociażby w utworze Supernowa, gdzie elementy elektroniczne fajnie zbiegają się z gitarą.
    Nie jest to zespół, który w pełni wpisuje się w charakter muzyki, którą najczęściej określamy jako rock progresywny. Płyta jest jednak naprawdę smaczna i warta zauważenia zwłaszcza przez tych, których wrażliwość muzyczna ukształtowała się 20-30 lat temu. Polecam słuchaczom, którzy cenią w muzyce energię i dynamikę.

Zaloguj się, by skomentować

© Copyright 2007- 2020 - ProgRock.org.pl
13 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version