ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

Rush
Permanent Waves
(1980, album studyjny)

1. Spirit of the radio (4:56)
2. Freewill (5:21)
3. Jacob's ladder (7:26)
4. Entre nous (4:37)
5. Different strings (3:48)
6. Natural science: (9:17)

Czas całkowity: 35:25
- Geddy Lee ( bass, bass pedals, synthesizers, vocals )
- Alex Lifeson ( guitars, guitar synthesizer, bass pedals )
- Neil Peart ( drums, bells, tympani, gong, blocks, chimes, crotales )

oraz:
- Erwig Chuapchuaduah ( steel drums )
- Hugh Syme ( piano ) / 5

Wyświetlony 6831 razy
Inne albumy wykonawcy: « Moving Pictures Signals »

1 komentarz

  • Link do komentarza janusz piątek, 11 luty 2011 20:16 napisane przez janusz

    Koniec lat 70-tych w roku progresywnym należał do Rush. Płyty takie jak '2112' oraz 'Hemispheres', wykazują niezbicie - kondycja Rush jest o wiele w lepszym stanie niż pozostałych tuzów prog-rocka. Początek lat 80-tych to kolejna perła 'Permanent
    Waves'. Co rzuca nam się w oczy (bardziej uszy), Rush wprowadza przyjazne dla ucha słuchacza elementy, a mianowicie nieco bardziej piosenkowy charakter. 'The Spirit of Radio' szlagierem się nie stał, ale był w pewnym słowa znaczeniu hitem. Nazwa Rush nie byłaznana tylko w zamkniętym kręgu słuchaczy, ale wypłynęła na szersze wody, docierając do uszu progresywnych laików. Muzycy Rush jednakże nie zapomnieli po co mają instrumenty. Zostaliśmy obdarzeni na tej płycie bardzo technicznym i rozwojowym graniem. 40 minut muzyki w sześciu odsłonach. Od hitu po rozbudowany, progresywny, wieńczący płytę 'Natural Scence'. W każdym nagraniu słychać pomysłowość. Słuchacz ani przez chwilę nie nudzi się, a jest zaskakiwany nowymi rozwiązaniami.
    Świetny to album. Niektórzy mogą narzekać, że bardziej piosenkowy, ale nie brakuje tu jednak połamańców, zmian tempa oraz tego co w muzyce Rush kochamy najbardziej - progresywności.
    Posłuchać warto.

Zaloguj się, by skomentować

© Copyright 2007- 2022 - ProgRock.org.pl
15 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version