ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

Archive
With Us Until You're Dead
(2012, album studyjny)

With Us Until You're Dead
Oceń ten artykuł
(6 głosów)

01. Wiped Out (6:20)
02. Interlace (4:43)
03. Stick Me In My Heart (3:57)
04. Conflict (5:02)
05. Violently (6:14)
06. Calm Now (3:54)
07. Silent (5:39)
08. Twisting (4:02)
09. Things Going Down (1:52)
10. Hatchet (4:16)
11. Damage (6:46)
12. Rise (2:47)
13. Aggravated Twisted Fill (Bonus) 3:36
14. Soul Tired (Bonus) 3:51

Wyświetlony 2666 razy

Media

Inne albumy wykonawcy: « Londinium Axiom »

1 komentarz

 • Link do komentarza Amethis czwartek, 18 październik 2012 22:43 napisane przez Amethis

  With Us Until You're Dead to ósmy już album w dyskografii Archive. Zaprezentowana na płycie muzyka po raz kolejny pokazuje charakterystyczne niepowtarzalne brzmienie zespołu, podobnie jak we wcześniejszych dokonaniach grupy. Jest to płyta w dużej mierze zdominowana przez instrumenty elektroniczne, wspomagana przez brzmienie gitar i orkiestrę. Zbudowana jest na zasadzie kontrastu.
  Znajdują się tu kompozycje pełne energii, w których kawalkada dźwięków wręcz ogłusza (Conflict, Violenty, Twisting) jak i pełne spokoju przejmujące delikatnością, które poruszają wrażliwe struny duszy słuchaczy (Stick in my heart, Silent).
  Muzyka w pewnej mierze psychodeliczna i zdawałoby się pełna chaosu, ale każdy dźwięk ma tu swoje zaplanowane miejsce i idealnie współtworzy całość. Pełna napięcia i niepokoju jak w Interlace, Confict czy Twstnig. Głos Polarda i Dave'a zdaje się krzyczeć z ich wnętrza, poraża wiarygodnością i sprawia, że podążamy, a może nawet identyfikujemy się z nimi. Każdy utwór zdaje się być niepowtarzalny, spokojny początek za chwilę przynosi niepokój i energetyczny wybuch dźwięków (Wiped Up), podobnie jak te wypełnione krzykiem (Conflict) dla kontrastu smyczkami przecinają nastrój niepokoju.
  Utwór który najbardziej mnie zaskakuje, to Violenty, wyśpiewany przez nową twarz zespołu Archive 21 letnią... Zdaje się przełamywać płytę nowoczesnym rytmicznym brzmieniem czerpiącym nieco ze stylistyki muzyki techno, agresywny i transowy, ale wpisujący się jednak w klimat zespołu, zdaje się być pretekstem do pokazania, że zespół dąży wciąż do nowatorskich zmian.
  W With Us Until You're Dead Panowie Keller i Griffiths kreują świat emocji jakimi rządzi się nasze życie. Od tych które rodzą w nas negatywne uczucia do tych pełnych miłości. Słowa jednego z utworu: „Conflict is a part of us with us until we're dead” doskonale opisują świat rozdarcia emocjonalnego współczesnego człowieka, a Archive w doskonały sposób opisuje go światem dźwięków, pełnych smyczkowych drżeń jak i kawalkady mocnych brzmień. Doskonała płyta na każdy stan ducha, gdy drzemią w nas demony jak i , gdy miłość wypełnia nas.

Zaloguj się, by skomentować

© Copyright 2007- 2021 - ProgRock.org.pl
14 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version