ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

Earth
The Bees Made Honey In The Lion's Skull
(2008, album studyjny)

1. Omens And Portents Part I (9:08)
2. Rise To Glory (5:47)
3. Miami Morning Coming Down II (8:01)
4. Engine Of Ruin (6:28)
5. Omens And Portents Part II (8:04)
6. Hung From The Moon (7:44)
7. The Bees Made Honey In The Lion's Skull (8:15)

   Czas całkowity: 51:27
Dylan Carlson: guitar
Don McGreevy: bass
Adrienne Davies:drums
Steve Moore: piano, organ

guest musician:
Bill Fisell: bass
Wyświetlony 3039 razy

1 komentarz

  • Link do komentarza Edwin Sieredziński czwartek, 11 wrzesień 2014 12:09 napisane przez Edwin Sieredziński

    Earth jest bardzo ciekawą, choć słabo rozpropagowaną grupą. Zwrócić uwagę może miłośników wielu nurtów od awangardowego metalu (chociażby studyjny debiut Earth 2, jaki w założeniu miał stanowić syntezę ambientu i metalu), po stoner rock (album Hex; Or Printing by Infernal Method) czy post rock - jak album tej grupy z roku 2008.

    Jest to najbogatsza brzmieniowo i najciekawiej zaaranżowana płyta od czasów Pentastar: In the Style of Demons. Sprawia to, że ciągnące się nieraz około 10 minut drony nie są aż tak męczące. Nadaje to płycie przyjemny atmosferyczny, wręcz eteryczny charakter. Można mieć podobne uczucia jak po przesłuchaniu Hex.. Nie jest to - broń Boże! - odgrzany kotlet. Każda płyta Earth jest inna i różni się od swoich poprzedniczek. O ile Dylan Carlson stosuje mniej więcej zbliżone środki kompozycyjne - konsekwentnie trzyma się minimalistycznej, dronowej formuły - występują zdecydowane różnice w brzmieniu. Nakładające się brzmienie organów i gitary elektrycznej wręcz może przywołać próby rocka psychodelicznego z czasów dla tego gatunku klasycznych, tj. lat 60. ubiegłego wieku.

    Dla miłośników post rocka raczej ta płyta nie będzie stanowić zaskoczenia. Minimalizm w kompozycji stosowany jest przez wielu przedstawicielu nurtu - ostatnie 3 płyty Swans oraz Godspeed You Black Emperor. Płyta powinna zaciekawić natomiast miłośników współczesnego rocka psychodelicznego; w tym nurcie coś jeszcze dzieje. Z mojej strony solidne 5/5.

Zaloguj się, by skomentować

© Copyright 2007- 2020 - ProgRock.org.pl
13 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version