ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

Bram Stoker
Schizo-Poltergeist
(1972, album studyjny)

To wydanie i ta wersja okładki to pierwsze wydanie tej płyty w wersji CD (1999) Rok pózniej ten sam materiał ukazał się w oryginalnej okładce "z epoki" i z oryginalnym tytułem " Heavy Rock Spectacular"


 .

1. Born to be free (3:43)
2. Ants (3:48)
3. Fast decay (3:49)
4. Blitz (5:33)
5. Idiot (4:28)
6. Fingal's cave (7:42)
7. Extensive corrosion (4:19)
8. Poltergeist (4:35)

Total Time: 37:57
- T. Bronsdon* / all instruments

* The only none musician it's T. BRONSDON. He is the probable author of all the instrumental part of the unical album published by Bram Stoker.

- tyle informacji znamy
faktyczny skład zawsze był nieznany...

prawdopodobny skład :

Tony Bronsdon (organy Hammonda / wokal)

Pete Ballam (gitara / wokal)

Jon Bavin (bas / wokal)

Rob Haines (perkusja)

Wyświetlony 2781 razy
Inne albumy wykonawcy: Heavy Rock Spectacular »

1 komentarz

  • Link do komentarza Aleksander Król wtorek, 06 grudzień 2011 21:42 napisane przez Aleksander Król

    Pod tą nazwą kryje się tajemnicza grupa muzyków z Anglii. Prawdziwe nazwiska poznajemy dopiero dziś (a i to są jedynie przypuszczenia) , a niezwykle wysoki poziom wykonawczy pozwala zaryzykować stwierdzenie że byli to wysokiej klasy muzycy sesyjni. Zostawili po sobie tylko jedną płytę , ale za to pod dwoma tytułami i z dwoma wersjami okładek. Ot ciekawostka.... Natomiast muzycznie - to klejnot wczesnego, mocnego grania. 8 utworów, 38 minut muzyki. 38 minut fenomenalnej jazdy 'bez trzymanki', z doskonałymi solówkami zarówno gitarowymi jak i klawiszowymi a nawet basowymi i znakomitą perkusją. Taki miks Birth Control, Deep Purple, z klawiszami Wakemana. Wszystko zagrane na wielkim luzie, widać że doskonale się bawili w studio. Z pomysłów zawartych na tym krążku inne grupy zrobiłyby kilka płyt, znakomite są zwłaszcza cytaty z klasyki mistrzowsko wpasowane w żywiołowe improwizacje. Doskonała grupa, doskonała płyta, doskonała muzyka. Polecam absolutnie wszystkim, ze szczególnym uwzględnieniem miłośników ciężkich gitar i hammondów...

Zaloguj się, by skomentować

© Copyright 2007- 2021 - ProgRock.org.pl
14 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version