ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

Bigelf
Money Machine
(2000)

Wersja pierwotna z 2000 roku:

1. Money Machine
2. Sellout
3. Neuropsychopathic Eye
4. Side Effects
5. (Another) Nervous Breakdown
6. Mindbender
7. Ironheel
8. Death Walks Behind You
9. The Bitter End

Wersja z bonusami z 2002 roku

1 Money Machine 7:14
2 Sellout 5:02
3 Neuropsychopathic Eye 4:20
4 Side Effects 3:11
5 (Another) Nervous Breakdown 3:21
6 Mindbender 2:41
7 Ironheel 4:51
8 Death Walks Behind You 4:32
9 The Bitter End 5:20
10 Bad Reputation 3:55
11 Sellout 5:16
12 Neuropsychopatic Eye 4:20
13 Money Machine 8:10
14 Sweet Leaf 6:15
- Damon Fox / vocals, keyboards, bass guitar
- Andrew H.M. Butler-Jones / vocals, guitar
- Steve Frothingham / drums
Wyświetlony 4575 razy
Inne albumy wykonawcy: « Closer To Doom Hex »

1 komentarz

 • Link do komentarza Konrad Niemiec środa, 28 marzec 2012 22:52 napisane przez Konrad Niemiec

  Niepowodzenie pierwszej EP na rynku amerykańskim skłoniło zespól do wyjazdu do Szwecji, gdzie w 1998 roku ponownie wydali płytę 'Closer To Doom' już jako pełnowartościową płytę długogrającą. Zespół dużo koncertował zdobywając popularność głównie w Skandynawii, lecz ich sława szła za nimi w świat.

  Rok 2000 rozpoczęli od przygotowań do wydania kolejnej płyty. Ta płyta pokazała, że mamy do czynienia zespołem wielkim. Wielkość ta nie jest mierzona ilością sprzedanych płyt, bo na to przyjdzie jeszcze czas, lecz wielkością geniuszu muzycznego i wirtuozerii. Czerpali z tradycji i zgrzebnie łączyli je z rożnymi klimatami rocka lat 70., co dawało im od razu wysoką pozycję u wielbicieli takich brzmień. A jeśli dodamy do tego nieprzeciętne umiejętności instrumentalne i kompozytorskie robi się naprawdę gorąco.

  Już pierwszy utwór z 'Money Machine' zmiata z ziemi wszystko, co znaliśmy do tej pory. Ciężki riff, kapitalny ostry rockowy wokal i 5 minut jazdy. A dlaczego 5? Bo ostatnie 2 minuty to hołd dla King Crimson - fragment zaaranżowany podobnie jak niepokojąca część utworu 'Starless'! Łamane metrum, rosnące napięcie i słyszymy King Crimson. Po kulminacji mamy jeszcze 30 sekundowe zakończenie - rockowo-bluesowe unisono gitary i wokalu... Leżymy na ziemi i ciężko się podnieść, a to dopiero pierwszy utwór!!! Dalej to orgia dźwięków i klimatów - 'Neuropsychopathic Eye', '(Another) Nervous Breakdown', 'Mindbender' czy 'Ironheel' jeszcze długo będą za Wami chodzić.

  Na wersji pierwotnej z 2000 roku znalazł się jeszcze np. cover Atomic Rooster - 'Death Walks Behind You' Wersję zremasterowaną uzupełniono o utwory koncertowe gdzie zespół brzmi jeszcze potężniej. Ponad 8 minutowe 'Money Machine' z częścią Crimsonowską naprawdę robi piorunujące wrażenie. Całość zamyka cover - no, jakże by bez nich - Black Sabbath.
  Nie przejdziecie obok tej płyty obojętnie!!!

Zaloguj się, by skomentować

© Copyright 2007- 2022 - ProgRock.org.pl
15 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version