ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

Tiebreaker
We Come From the Mountains
(2015, album studyjny)

1 Early Morning Love Affair 4:24
2 Nicotine 4:33
3 Homebound Pt. 1 5:34
4 The Getaway 3:18
5 Where Can Love Go Wrong 3:59
6 El Macho Supreme 2:45
7 Trembling Son 3:43
8 Homebound Pt. 2 5:07
9 Walk Away 6:13

Patrick Andersson - Bass Guitar, Backing Vocals
Pål Gunnar Dale - Drums, Percussion, Backing Vocals, Organ
Eirik Wik Haug - Guitars, Mandolin
Jonas Særsten - Keyboards
Thomas Espeland Karlsen - Lead Vocals

Wyświetlony 2425 razy

1 komentarz

  • Link do komentarza Krzysztof Pabis sobota, 23 styczeń 2016 09:30 napisane przez Krzysztof Pabis

    We Come From the Mountains to jedna z najnowszych propozycji wytwórni Karisma, która przynosi dużo dynamicznego gitarowego rocka. Nie jest to jednak płyta, która szczególnie mnie zachwyciła. Solidne granie, przyjemny wokal. Coś jakby lżejsza wersja Gov't Mule z okresu albumu By A Thread, choć z mniej bluesowym klimatem. Jest to debiutancki album tej norweskiej kapeli, który sięga do klasycznej rockowej energii i wpisuje się we wzbierającą falę muzyki w stylu retro.
    Pomimo mocnych podstaw płyta ta nie wytrzymuje konkurencji ze strony innych formacji wrzucanych do tej kategorii, chociażby tych ze stajni Tansubstans Records, nie wspominając już o wymienionych wyżej Gov't Mule. Znajdziemy tu urokliwe balladowe kompozycje, takie jak Homebound Pt 1, czy ostrzejsze kawałki, takie jak The Gateway, ale w pewnym momencie musimy sobie uświadomić, że podobnie grających, a jednocześnie zdecydowanie lepszych zespołów jest wiele. Dlatego w mojej opinii jest to propozycja dla zagorzałych fanów podobnych klimatów. Znajdą oni na We Come From The Mountains to co lubią najbardziej: prostotę klasycznego rocka oraz sporo energii pozbawionej jednak pierwiastka innowacyjności. Nie odnalazłem też na tej płycie, żadnej szczególnie wyróżniającej się kompozycji. Solidna trójka z plusem za muzykę i dodatkowy bonus za fajną okładkę.

Zaloguj się, by skomentować

© Copyright 2007- 2020 - ProgRock.org.pl
13 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version