ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

Zephyr
Zephyr
(1969, album studyjny)

1. Sail On (7:42)
2. Sun's A-Risin' (4:30)
3. Raindrops (2:34)
4. Boom-Ba-Boom (1:24)
5. Somebody Listen (6:08)
6. Cross the River (4:52)
7. St. James Infirmary (5:39)
8. Huna Buna (2:28)
9. Hard Chargin' Woman (9:12)

Czas całkowity: 44:29
- Tommy Bolin (guitar, background vocals)
- Candy Givens (harmonica, vocals)
- David Givens (bass, background vocals)
- John Faris (flute, organ, piano)
- Bobby Berge (drums)
Wyświetlony 2317 razy

1 komentarz

  • Link do komentarza Aleksander Król środa, 27 marzec 2013 10:14 napisane przez Aleksander Król

    Zephyr… Legendarny amerykański band założony w 1969 roku przez nikomu wówczas jeszcze nie znanego, młodego gitarzystę Tommy'ego Bolina – późniejszą gwiazdę Deep Purple. Zawsze zastanawiało mnie to, dlaczego TEN zespół nie zrobił kariery…? Trochę wyprzedził swój czas, to fakt… Byli naprawdę dobrzy. W 3 miesiące przygotowali materiał na swój debiut. Dwa tygodnie w studio, miesiąc produkcja i tuż po wakacjach płyta wylądowała na rynku. Wówczas wzbudzała zachwyt. Dziś nikt o niej nie pamięta. Niewielu kojarzy nazwisko gitarzysty… Smutne to, bo jedno i drugie jest wielkie. Płyta – bo jest świetna, na ówczesne czasy bardzo nowatorska, Tommy – bo to dziś zapomniany, a wcześniej kompletnie niedoceniany geniusz gitary.
    Mamy tu 9 utworów, 44 i pół minuty muzyki. Stylistycznie zbliżonej do dokonań Deep Purple, z większą zawartością bluesa – bo to Ameryka…. Fantastyczne solówki gitarowe, doskonałe partie fletu i hammonda… Poezja dźwięku… Dynamiczna, rozkołysana sekcja i na jej tle wirtuozeria Tommy’ego – to na każdym robi wrażenie… A jeśli do mocnych blues rockowych riffów dodamy wstawki fusion - mamy kwintesencję Zephyr’a .
    Pyszna płyta, polecam wszystkim maniakom takich staroci, a dla wyznawców Purpury – absolutny MUS! Oczywiście jak zwykle moim, cholernie subiektywnym zdaniem…

Zaloguj się, by skomentować

© Copyright 2007- 2021 - ProgRock.org.pl
14 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version