ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

Dire Straits
On the Night
(1993, album koncertowy)

On the Night
Oceń ten artykuł
(20 głosów)
01. Calling Elvis
02. Walk of Life
03. Heavy Fuel
04. Romeo and Juliet
05. Private Investigations
06. Your Latest Trick
07. On Every Street
08. You and Your Friend
09. Money for Nothing 
10. Brothers in Arms
- Mark Knopfler ( śpiew, gitara )
- John Illsley ( bas, śpiew )
- Alan Clark ( instrumenty klawiszowe )
- Guy Fletcher ( instrumenty klawiszowe, śpiew )
- Danny Cummings ( instrumenty perkusyjne, śpiew )
- Paul Franklin ( gitara )
- Phil Palmer ( gitara, śpiew )
- Chris White ( saksofon, flet, śpiew )
- Chris Whitten ( perkusja )
Wyświetlony 3645 razy

1 komentarz

  • Link do komentarza Gacek piątek, 03 grudzień 2010 00:06 napisane przez Gacek

    Jak powszechnie wiadomo Dire Straits był w czasach swojej świetności koncertową potęgą. Aby się o tym przekonać wystarczy zobaczyć zapis koncertu 'Alchemy'. W okresie po 'Brothers in arms' spora część krytyków i fanów niewiadomo dlaczego zaczęła kręcić nosem. Ostatnim tchnieniem grupy było wydanie koncertówki 'On the night'.

    Wbrew pozorom album jest udanym wydawnictwem. Repertuar jest zróżnicowany i raczej należy go ocenić pozytywnie. Trudno dogodzić każdemu mając do dyspozycji jeden kompakt ale jest to zdecydowanie dobry przekrojowy album koncertowy. Z ostatniej studyjnej płyty są tutaj cztery kompozycje. 'Calling Elvis' rozrósł się aż do 10 minut za sprawą smakowitych instrumentalnych popisów. Nieco lepiej niż w studiu prezentuje się 'Heavy Fuel'. Świetnie słucha się wiernie odegranego i nieco wydłużonego 'On Every Street'. Dobrze chociaż początkowo nie rewelacyjnie wypada 'You And Your Friend' także z ostatniej płyty. Obowiązkowy, klasyczny 'Private Investigations' nie stracił tutaj nic ze swojego genialnego, mrocznego klimatu. Szkoda natomiast że 'Money For Nothing' zaczyna się zupełnie bez świetnego wstępu jak w wersji studyjnej.

    'On the night' jest wbrew dziwnym opiniom udanym wydawnictwem koncertowym. Muzycy są tutaj w doskonałej formie bez względu na to czy grają 'Romeo & Juliet' z zamierzchłych czasów, 'Your Latest Trick' czy mega hit 'Brothers in arms'. Szkoda tylko, że po wydaniu tej płyty pod nazwą Dire Straits nie pojawił się już żaden krążek.

    Płyta nie tak dobra jak 'Alchemy' ale zdecydowanie warta uwagi. Ocena : 4+

Zaloguj się, by skomentować

© Copyright 2007- 2020 - ProgRock.org.pl
13 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version