ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

Gilmour, David
David Gilmour
(1978, album studyjny)

Strona 1
1. Mihalis (5:48)
2. There's no way out of Here (5:10)
3. Cry from the Street (5:13)
4. So far Away (5:50)

Strona 2
5. Short and Sweet (5:26)
6. Raise my Rent (5:32)
7. No way (5:32)
8. It's deafinitely (4:27)
9. I can't breath Anymore (3:08)

Czas całkowity: 46:06
- David Gilmour ( guitar, piano, keyboards, vocals )

oraz:
- Willie Wilson ( percussion, drums )
- Rick Wills ( bass, Backing vocals )
- Mick Weaver ( piano (on "So far away") )
- Carlena Williams ( Backing vocals )
- Debbie Dass ( Backing vocals )
- Shirley Roden ( Backing vocals )
Wyświetlony 5795 razy

1 komentarz

  • Link do komentarza Andrzej Sass czwartek, 02 lipiec 2009 01:18 napisane przez Andrzej Sass

    Wreszcie i mnie przyszło napisać pierwszą recenzję. Pierwszy solowy album Davida Gilmoura ujawnia się pod postacią spokojnej, dostojnej muzyki. Zaskakuje dbałość o szczegóły i dobre jakościowo dźwięki. Wszystko jest na swoim miejscu, śpiew Davida często przerywany jest przez monolog swojego stratocastera. Płyta nie należy do łatwych, poświęciłem jej bardzo dużo czasu starając się zrozumieć lirykę śpiewaną jak i graną przez 'drugi wokal', którym z powodzeniem można nazwać jego nieustannie zmieniające się brzmienie gitary. Wszystkie instrumenty tworzą idealne tło i atmosferę dla prezentacji umiejętności Gilmoura. Na szczególną uwagę zasługuje utwór 'Short and sweet' Roy'a Harper'a oraz wybitny monolog gitarowy w Raise my rent.
    Płyta oskarżana jest o małą przynależność do rocka progresywnego, ciężko mi to stwierdzić, albumy Gilmoura według mnie są wielkim wydarzeniem prezentującym jego talent gry na wielu instrumentach z najwyższą dokładnością. Życzyłbym każdemu artyście tworzącemu równolegle solowe projekty tak dobrych płyt. Arcydzieło.-*------------------------

Zaloguj się, by skomentować

© Copyright 2007- 2021 - ProgRock.org.pl
14 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version