ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

Plotnicky
Inside
(2009, album studyjny)

1.17 Years Old (1:52)
2.Walking On Space (3:40)
3.Real World (5:44)
4.This Is My Way (3:15)
5.In Your Eyes (4:10)
6.Inside (3:22)
7.Lost Time (4:12)
8.In The Rain (3:42)
9.Venice (4:55)
10.Architecture (4:50)
11.All For Love (4:13)

dodatkowo: Architecture (polska wersja) (4:48)

Czas całkowity: 48:38

- Adam Płotnicki ( voc, synths, drums programming )
- Andrzej Neumann ( bas )
- Karol Szolz ( gitara )

gościnnie:
- Tom Horn ( synth, drums programming )
- Krzysztof Rubczak ( gitara (All For Love) )
- Paweł Murlik ( synths, drums programming (Architecture) )
- Piotr Wypych ( accordion )

Wyświetlony 4463 razy
Inne albumy wykonawcy: Devotion »

1 komentarz

  • Link do komentarza Krzysztof Michalczewski piątek, 12 czerwiec 2009 00:28 napisane przez Krzysztof Michalczewski

    W dwa miesiące po ukazaniu się na rynku debiutanckiego krążka Crystal Lake, w sklepach internetowych pojawiła się solowa płyta wokalisty tej grupy. Praca nad nią trwała 12 miesięcy, jej lwią część wykonał Adam Płotnicki, bo o nim tu mowa. Wymyślił ją i wyprodukował, napisał na nią muzykę i słowa, zaśpiewał na niej i zagrał na syntezatorach. Na polu kompozytorskim wsparli go: Paweł Murlik ('Arcitecture') i Krzysztof Rubczak ('All For Love'). Nagraniem, miksowaniem, masteringiem, programowaniem i grą na perkusji zajął się Tom Horn. Pod szyldem Plotnicky ukrywają się: Andrzej Neumann (bas), Karol Szolz (gitara) i wspomniany wyżej Tom Horn. Gościnnie na płycie zagrali: Paweł Murlik (syntezatory, programowanie rytmu), Krzysztof Rubczak (gitara) i Piotr Wypych (akordeon). Wydawnictwo nazwano 'Inside By Plotnicky'.

    Muzyka z omawianej płyty należy do nurtu synth popu i spodoba się ona głównie miłośnikom Yazoo, Depeche Mode, Erasure i Xymox. Dalekie echa twórczości tych grup odbijają się w muzyce z 'Inside By Plotnicky'. To idealne piosenki dla tych, którzy wybierają się samochodem w daleką podróż i dla tych, którzy lubią czytać książki słuchając jednocześnie muzyki. Ta płyta to około 48 minut muzyki - 11 utworów trwających od 3 do 5 minut z sekundami (zawiera ona jeszcze dodatek, tj. 'Architecture' w wersji polskojęzycznej). W sam raz nadają się one na singiel, listę przebojów i do radia. Piosenki te można zanucić i zaśpiewać, można też przy nich zatańczyć, a wszystko to dlatego, że są one lekkie, łatwe i melodyjne. ' Inside By Plotnicky' należy do tej kategorii płyt, które zyskują przy kolejnych przesłuchaniach - za każdym razem można odkryć na niej coś nowego i wydaje się być ona niewyczerpalną kopalnią świetnie zrealizowanych pomysłów.
    Pomysły te wykonano przede wszystkim przy użyciu najróżniejszych syntezatorów, dla których podstawą są: pulsujący bas, akustyczna i programowalna perkusja. Tu i ówdzie pojawia się gitara, która będąc instrumentem tylko akompaniującym świetnie wpisuje się w całość i dodaje uroku poszczególnym utworom. Piosenka 'All For Love' została zrealizowana według innego przepisu - jej początek i środek to popis obu gitarzystów, tj. Karola Szolza i Krzysztofa Robczaka oraz akordeonisty Piotra Wypycha (na co dzień klawiszowca Crystal Lake), dźwięki syntezatorów zjawiają się dopiero przy jej zakończeniu. Stają się one swoistą codą utworu i zarazem całego albumu. To chyba najpiękniejsza kompozycja z tej płyty, delikatna i oszczędna w środkach wyrazu, a mimo to niezwykle efektowna. Na szczególne wyróżnienie zasługują jeszcze 'Walking On Space' i 'Real World'.

    Trudno cokolwiek zarzucić tej płycie, może tylko to, że 'Inside By Plotnicky' nie jest płytą genialną i dlatego oceniam ją tylko 4/5.

Zaloguj się, by skomentować

© Copyright 2007- 2021 - ProgRock.org.pl
14 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version