ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

Textures
Silhouettes
(2008, album studyjny)


01. Old Days Born Anew (5:36)
02. The Sun's Architect (5:16)
03. Awake (4:10)
04. Laments Of An Icarus (4:13)
05. One Eye For A Thousand (6:13)
06. State Of Disobedience (4:12)
07. Storm Warning (5:47)
08. Messengers (5:07) )
09. To Erase A Lifetime (6:54


Czas całkowity 47:28

- Eric Kalsbeek  (vocals)
- Jochem Jacobs  (guitars, vocals)
- Bart Hennephof  (guitars)
- Richard Reitdijk  (synthesizers)
- Dennis Aarts  (bass)
- Stef Broks  (drums)Wyświetlony 3724 razy
Inne albumy wykonawcy: Drawing Circles »

1 komentarz

 • Link do komentarza Łukasz Dutka niedziela, 06 lipiec 2008 15:09 napisane przez Łukasz Dutka

  Oczekiwałem na ten album Holendrów. Wiedziałem, że się nie zawiodę i oczywiście zawodu żadnego nie było(może wzwód, ale to już inna sprawa). Textures to dla mnie zespół wyjątkowy nie tylko dla mnie, ale i dla większości ich fanów, których w Polsce jest niestety wyjątkowo mało&

  Jest to zespół grający najprawdziwszy progresywny metal, taki jaki powinien być - zaopatrzony w olbrzymie ilości riffów, prawie nie powtarzających się wcale. System poszedł na dalszy plan - tak jak w dwóch poprzednich albumach. Jest wiele zespołów grających pozornie trudną muzykę, a jednak kiedy słuchasz takiego bandu intuicja podpowiada Ci co zespół za chwilę zagra w utworach Textures tak nie ma. Wszystko jest z totalnego zaskoczenia.

  Album otwiera utwór Old Days Born Anew. Pierwszy utwór i już jesteśmy bombardowani niezliczoną ilością, bardzo rozbudowanych motywów. Elementy elektroniczne przewijają się przez cały album. Najprostszym utworem przy pierwszym przesłuchaniu wydaje się być Awake jednak tylko przez dwie pierwsze minuty jest prosty, melodyjny riff, wpadający w ucho, wszystko w jednym prostym metrum 4/4. Po wspomnianej drugiej minucie wraca wszystko do normy techniczno-progresywna miazga. Perkusista Stef Broks lubi namieszać w swoich rytmach podobnie jak kolega po fachu Tomas Haake z szwedzkiego Meshuggah. Słyszymy to wyraźnie w utworach takich jak Starm Warning, Laments of an Icarus czy w pozostałych. Ciężko mi powiedzieć, który utwór jest najlepszy, czy bardziej wybijający się ponad pozostałe&
  Wszystko wydaje się idealne pod każdym względem , po każdym przesłuchaniu. Dlatego nie przebili pierwszej swojej wyjątkowo odkrywczej płyty Polars (to był wyjątkowo ambitny debiut jakich teraz mało), ale utrzymują poziom porównując z ich poprzednią płytą Drawing Circles. Płytę polecam wszystkim mimo, że to trudna muzyka wchodzi wyjątkowo gładko.
  W tej chwili 'Silhouettes' jest dla mnie płytą roku- do końca roku jeszcze 5 miesięcy, ale wątpie by ktoś ich przebił pozostaje tylko czekać. Za album wystawiam ocenę 9/10.

  Łukasz Dutka

Zaloguj się, by skomentować

© Copyright 2007- 2021 - ProgRock.org.pl
14 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version