ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

Nightwish
Made in Hong Kong (And Various Other Places)
(2009, MCD/DVD)

CD:
01. Bye Bye Beautiful  (live) (4:33)
02. Whoever Brings The Night  (live) (4:24)
03. Amaranth  (live) (4:17)
04. The Poet And The Pendulum  (live) (13:59)
05. Sahara  (live) (6:09)
06. The Islander  (live) (5:25)
07. Last Of The Wilds  (live) (6:31)
08. 7 Days To The Wolves  (live) (7:11)
09. Escapist (4:56)
10. While Your Lips Are Still Red (4:19)
11. Cadence Of Her Last Breath  (Demo) (4:13)
 
Czas całkowity: 65:57

DVD:
01. Dokumentacja Dark Passion Play World Tour
02. Bye Bye Beautiful (video promocyjne)
03. Amaranth (video promocyjne)
04. Islander (video promocyjne)

Czas całkowity: 49:52
- Anette Olzon Blyckert (vocals)
- Erno ''Emppu'' Vuorinen (guitar)
- Tuomas Holopainen (keyboards)
- Marco Hietala (bass, backing vocals)
- Jukka Julius Nevalainen (drums)

Wyświetlony 2949 razy

1 komentarz

 • Link do komentarza Ryszard Lis czwartek, 01 październik 2009 11:18 napisane przez Ryszard Lis

  Muzycznie:

  Wydany 31 marca 2009 zestaw CD+DVD, uzupełnia dyskografię zespołu Nightwish o kolejny dokument z trasy koncertowej. Tym razem jest to jednak bardziej zestaw do słuchania niż do oglądania. Poprzednio na "The End Of The Era" mogliśmy zobaczyć ostatnią trasę koncertową z Tarją Turunen. Zamieszczony w tym wydaniu krótki film dokumentalny opowiada o pierwszym światowym tournee "Dark Passion Play World Tour 2007-2008", z nową wokalistką - Anette Olzon. Trasa rozpoczęta 6 października 2007 roku w Izraelu, została oficjalnie zakończona 5 września 2009. Na płycie znalazło się 5 utworów koncertowych. Zarejestrowano je w Hong Kongu, Szwajcarii, Niemczech, Finlandii, Austrii i Wielkiej Brytanii. Dodatkowo na CD trafiły 3 dodatkowe utwory studyjne (wcześniej niepublikowane), w tym demo utworu "Cadence Of Her Last Breath".
  Bardzo dobra jakość dźwięku. Niemal nie do wyłapania jest to, że utwory są nagrane w różnych miejscach.

  W ramach tej trasy koncertowej Nightwish odwiedzili również Kraków, gdzie zagrali rewelacyjny, spontaniczny koncert, na którym znalazło się (oprócz zestawu podstawowego promującego najnowszą płytę), kilka starszych utworów. Wydana płyta dokumentująca "Dark Passion Play Tour" doskonale trafia zwłaszcza do tych, którzy byli na koncercie. Tym, którzy nie byli, pokazuje w jakim kierunku zmierza aktualnie Nightwish. Poniżej set lista z koncertu, jako przypomnienie i porównanie do utworów zebranych na CD.

  Hala Wisły, Kraków, 19.02.2008
  01-Intro
  02-Bye Bye Beautiful
  03-Cadence Of Her Last Breath
  04-Dark Chest Of Wonders
  05-Ever Dream
  06-Whoever Brings The Night
  07-Amaranth
  08-The Islander
  09-The Poet And The Pendulum
  10-Dead To The World
  11-Sahara
  12-Nemo
  13-Seven Days To The Wolves
  14-Wishmaster
  15-Wish I Had An Angel
  16-Outro

  Wizualnie:

  Nagranie video zatytułowane: "Back In The Day... Is Now" dokumentuje część trasy, podczas której Anette Olzen występuje z zespołem po raz pierwszy. Wspólnie zagrali w ponad 40 krajach na wszystkich kontynentach. Całość nagranej dokumentacji komentuje Tuomas Holopainen. Relacja nakręcona jest z amatorskiej kamery, uzupełniona krótkimi nagraniami z koncertów (niestety kilka utworów nagranych jest w słabej jakości) i zza kulis sceny. Dokument przeplatany jest kilkoma zabawnymi scenkami z autobusu, podczas, których zespół gra w UNO, a przegrany danej rozgrywki (najczęściej basista) musi opróżniać karne kolejki Jagermeistera. Podczas trasy Anette uhonorowana zostaje przez zespół tortem z okazji setnego koncertu, a Tuomas snuje rozważania na temat dobrych i złych stron sławy, zachowania fanów, możliwości zwiedzenie nowych miejsc na całym świecie, ale też udrękach życia na walizkach. Widzimy też kryzys wokalistki związany z ciężarem objęcia nowej roli i schedzie po Tarji Turunan oraz niezbyt miłym przyjęciem ze strony publiczności. Zespół pokazywany jest głównie w trasie... i w zasadzie "od tyłu". W sumie cały zapis nie jest niczym rewelacyjnym. Nie ma tu żadnej oryginalności i innowacyjności. Relacja w sam raz dla ekstremalnych fanatyków uwielbiających Nightwish. Dla zwykłego zjadacza chleba, dodatek jest zbędny.

  Wydawnictwo prezentowałoby się dużo lepiej gdyby oprócz 3 teledysków nagrano, chociaż część tej trasy koncertowej z dobrym dźwiękiem i z lepszą jakością obrazu. Pozostaje, więc pewien niedosyt związany z takim, a nie innym zestawieniem materiałów video.

  Box wydany w dwóch alternatywnych wersjach: klasyczne pudełko CD oraz pudełko formatu DVD.

  Ogólna ocena: 3 (skala 1-5)

  Ryszard Lis

Zaloguj się, by skomentować

© Copyright 2007- 2023 - ProgRock.org.pl
16 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version