ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

Nonamen
Permission
(2012, EP)

Permission
Oceń ten artykuł
(4 głosów)


01. Black Mountains  - 5:24
02. Breath No More  - 4:23
03. Red Rose  - 5:24

Czas całkowity - 25:11


- Edyta Szkołut - wokal
- Maciej Dunin-Borkowski - gitara
- Agnieszka Reiner - skrzypce
- Grzegorz Janiga - gitara basowa
- Grzegorz Kozikowski - perkusja

Wyświetlony 2911 razy

Media

Inne albumy wykonawcy: Obsession »

1 komentarz

  • Link do komentarza Kuba Chmiel czwartek, 07 czerwiec 2012 00:25 napisane przez Kuba Chmiel

    Pochodzący z Krakowa Nonamen to stosunkowo nowy twór, nie mający nawet dwóch lat stażu. W skład zespołu wchodzi pięciu muzyków, a oprócz standardowych w muzyce rockowej instrumentów, możemy usłyszeć także skrzypce. Do tej pory Nonamen wydał składającą się z trzech utworów EPkę Permission EP i za jej pośrednictwem starają się zwrócić uwagę słuchaczy.

    Trzy utwory tworzące do tej pory jedyny oficjalnie nagrany repertuar są dobrze wykonane pod względem technicznym. Słychać, że instrumentaliści poświęcili sporo czasu na ćwiczenie warsztatu, a wokalistka grupy ma mocny, przyjemny w odbiorze głos, choć trochę za mało wyrazisty. Nie zawsze bowiem potrafi się z nim przebić przez ścianę dźwięku. Muzykom brakuje natomiast obycia w tworzeniu kompozycji, bo te zaprezentowane na płycie nie pozostają długo w pamięci. Tworząc kolejny repertuar, śmiało mogliby wziąć przykład z trzeciego utworu, bo on akurat wybija się ponad przeciętność. Jest tam konkretna melodia i momentami dość intrygujące napięcie.

    EPki, demka itp. rządzą się swoimi prawami. Płyta zespołu Nonamen stanowi dobry materiał poglądowy, ale świadczy też o tym, że trochę za wcześnie jeszcze na album długogrający. Spośród trzech zaprezentowanych utworów, jeden wydaje się pełnoprawną kompozycją, udowadniając, że kapela jest na dobrej drodze, by już niedługo zademonstrować pełnię swoich możliwości. Warto byłoby się jednak wcześniej zastanowić nad wyborem studia nagraniowego i producenta, bowiem dźwięk na Permission EP jest niestety dość 'przymulony' i brakuje mu selektywności.

Zaloguj się, by skomentować

© Copyright 2007- 2021 - ProgRock.org.pl
14 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version