ProgRock.org.pl

Switch to desktop Register Login

Bowie, David
The Rise and Fall of Ziggy Stardust and The Spiders From Mars
(1972, album studyjny)

1. Five Years (4:42)
2. Soul Love (3:33)
3. Moonage Daydream (4:37)
4. Starman (4:16)
5. It Ain't Easy (2:57)
6. Lady Stardust (3:21)
7. Star (2:47)
8. Hang Onto Yourself (2:38)
9. Ziggy Stardust (3:13)
10. Suffragette City (3:25)
11. Rock 'N' Roll Suicide (2:57)
12. John, I'm Only Dancing (2:46) - bonus - tylko reedycja
13. Velvet Goldmine (3:12) - bonus - tylko reedycja
14. Sweet Head (4:17) - bonus - tylko reedycja
15. Ziggy Stardust (3:39) - bonus - tylko reedycja
16. Lady Stardust (3:33) - bonus - tylko reedycja
17. Starman (Instrumental) (4:15) - bonus - tylko reedycja
18. Hang Onto Yourself (Demo) (2:53) - bonus - tylko reedycja

Czas całkowity: 63:17
- David Bowie: guitar, sax and vocals
- Mick Ronson: guitar, piano and vocals
- Trevor Bolder: bass
- Mick Woodmansey: drums
Wyświetlony 6621 razy

1 komentarz

 • Link do komentarza Krzysztof Baran sobota, 24 maj 2008 16:00 napisane przez Krzysztof Baran

  Ziemia zmierza ku zagładzie. Ledwie kilka lat pozostało jej do końca żywota. Na planecie trwa poruszenie, chaos i ogólna wyprowadzka. Odwrotnie sprawy mają się na Marsie. Czerwona planeta jest w rozkwicie, zarówno czysto ewolucyjnym jak i technologicznym. Młody gwiazdor rocka Ziggy Stardust i jego Pająki z Marsa zdobywają ogromną popularność. Również na pochłoniętej wyprowadzką mieszkańców, Ziemi. Sława ma to do siebie, że nie zawsze trwa wiecznie, a młody gwiazdor-kosmita staje się jej ofiarą i popełnia samobójstwo...
  Ot niby banalna historyjka wymyślona przez zdobywającego coraz większą popularność Davida Bowie. Banalna? Nie do końca! To historia, która powtórzy się kilka razy w historii rocka... David ostrzega, a później sam omal nie popada kilkakrotnie w sidła sławy. I to bardzo szybko, bo już podczas trasy promującej album. Wpadają jednak inni, kilka historii tragicznych znamy doskonale...
  Czy glam-rock to styl w którym można nagrać album koncepcyjny? Oczywiście! I to od początku genialny, pełen artyzmu, symboli i świeżości! Taki właśnie jest ten album. Utwory krótkie - ale dzieje się w nich bardzo dużo. Niejednokrotnie przegadana, długa suita nie zawiera tyle przekazu co te krótkie kompozycje na płycie! Muzyka brzmi bardzo świeżo, słucha się jej z wielką przyjemnością, bardzo lekko - a jednak ma w sobie nieco ducha psychodelii, niepokoju i dziwactwa! I mieć musi, bo jego ojcem jest David Bowie! Wielka osobowość, dziwak i ekscentryk, a jednocześnie maszyna pracy i sukcesu. David - Ziggy i jego Pająki wyprzedzili epokę o kilka ładnych lat, nagrywając w moim mniemaniu jeden z najważniejszych albumów w historii rocka.
  To lekcja obowiązkowa dla wszystkich, którzy mienią się fanami jakiegokolwiek nurtu rockowego! Jest tu wszystko - od psychodelii i eksperymentalnej progresji, przez britpop i rock'n'roll po punk, grunge i rockową alternatywę!!! Czyli wszystko co już zaistniało, co właśnie się rodziło i co powstanie za kilka lat!
  Czapki z głów! David Bowie jest WIELKI!!!

Zaloguj się, by skomentować

© Copyright 2007- 2021 - ProgRock.org.pl
14 lat z fanami rocka progresywnego!
Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.

Top Desktop version